Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

garnki Le Creuset

Polecane posty

Gość gość

czy ktoś wie jak dbać o takie garnki? jak je myć po użytkowaniu ? w zmywarce chyba raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona mama23
Nie słyszałam o takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jaki garnek dokładnie chodzi? o gruby, żeliwny z powłoką ceramiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
mozesz normalnie myc, bo sa emaliowane. w zmywarce tez. tylko one bywaja tak duze, ze zajelyby polowe zmywarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o te garnki co są białe w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
no to wlasnie: jak wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bym nie polecała mycia w zmywarce, bo się niszczą - powłoka matowieje, rączki robią się brzydkie, żałuję że w ten sposób zmarnowałam sobie 2 garnki z lenistwa rozgrzanych garnków nie zalewaj wodą, tylko poczekaj aż ostygną jeżeli coś poprzywierało, to nalej ciepłej wody i poczekaj aż odmoknie z pół godziny myj bez użycia zbyt żrących środków, zwykły płyn do zmywania będzie ok gąbka, szmatka, szczotka - co lubisz, byle nie ostre jeżeli będziesz chciała pozbyć się jakiś uporczywych zabrudzeń, to jest firmowy płyn Le Creuset, zapytaj u jakiegoś dystrybutora, po nim garnki wyglądają jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpoweidź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilonsa
Mam garnek tej firmy i taki czajnik : http://www.stylowazastawa.pl/produkt/1343/czajnik_le_creuset_kone_volcanic_plomienny.html Czajnika nie myję w zmywarce :D:D I garnka też nie. Pani sprzedawczyni ostrzegała mnie, że jak będę myć garnek w zmywarce to mogę go zniszczyć. Więc myję ręcznie. Nawet czasem jak zapomnę, że muszę umyć albo mi się nie chce i garnek stoi na kuchence to nie ma tragedii, bo przynajmniej ładnie się prezentuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam ten garnek podobają mi się te garnki bardzo ślicznie wyglądają mąż mi kupił ciężkie okropnie są tyle kasy że strach to cholerstwo użytkować że coś się źle zrobi że zacznie odpryskiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
te garnki sa wytrzymale i niezniszczalne. nie zaluj uzywac :) nic ci nie zacznie odpryskiwac, bo to ponad stuletnia firma, ktorej nawet pierwsze garnki jeszcze istnieja po antykwariatach i aukcjach internetowych. ja tez mam tylko jeden, no i jedna dosc stara patelnie w spadku (podejzewam, ze kilkudziesiecioletnia, bo ma jeszcze drewniana raczke). nawet ta patelnie myje w zmywarce i nic sie nie dzieje. ew. drewno stracil troche polysk. te garnki nadaja sie nawet do pieczenia w piekarniku. potrawy typu, ze najpierw trzeba cos przysmazyc, a potem dusic lub piec. wszystko robisz w tym samym garnku :) one sie tak idealnie nagrzewaja i jest w nich taki obieg pary, ze wydobywaja sie jakby bardziej esencjonalne smaki potraw. ja swojego gara tez zbyt czesto nie uzywam, ale to bardziej dlatego, ze gotuje z reguly proste i szybkie rzeczy dla dwoch osob, wiec nic chce mi sie tego ciezkiego cholerstwa ciagac z szafki ;) ale sa one piekne i niezniszczalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×