Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mini-maxi-ooo

Torbiel na jajniku-zatrzymanie miesiączki

Polecane posty

Gość mini-maxi-ooo

Witam serdecznie wszystkich czytelników! 3 tyg temu wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku - 29mm. Jestem w 52 dniu cyklu. a zwykle cykl trwal 30 dni. Lekarz stwierdził wtedy, ze jestem w fazie okołoowulacyjnej i że po wystapieniu miesiaczki +/- za 2 tygodnie torbiel pęknie. Ale po miesiaczce ani sladu;/. czy mimo nie pęknięcia tego pęcherzyka, ktory wykryto juz 3 tygodnie temu możliwe byłoby wczesniejsze zajscie w ciąże? wydaje mi się, ze skoro nie pękł to i owulacji tez nie bylo, więc ciaza tez nie mozliwa. czy ktoras kobietka miala takie dosw.? poki co noga w gipsie i nie ma mowy o wizycie u gina ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-maxi-ooo
Dodam jeszcze, ze mam nadżerkę z tym, ze lekarz uzyl innego okreslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogłas mieć np. 2 pęcherzyki i z jednego zrobiła sie torbiel, a z drugiego była owulacja, miałam torbiele z niepęknietych pęcherzyków kilka razy i ani razu nie zatrzymała mi się miesiączka, jeśli mogło dojśc do zapłodnienia, to zrób test ciążowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam jeszcze, że torbiel może sie wchłaniac nawet do 3 cykli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-maxi-ooo
Ciesze sie, ze uzyskałam odpowiedz bo nigdzie nie moglam wyczytac czy ta torbiel mogla mi zatrzymac i miesiaczke, i cala owulacje. Pokrecone to wszystko, zrobie test. od stosunku minęło 6 tygodni. miesiac temu test i usg nie wykazalo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-maxi-ooo
poprawka- 3tyg. temu test i usg nie wykazalo nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
torbiele zatrzymują czasem cykl ja mam 3 razy większego... tyle że u mnie okres jest ale nieregularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini-maxi-ooo
a masz jakieś bóle związane z torbielem? mi sie najwyrazniej przesunął caly cykl, na usg bylam w 30dniu cyklu, 2 dni przed spodziewana miesiaczka, lekarz natomiast kazal spodziewac sie okresu mniej wiecej za 2 tygodnie czyli połowa czerwca. Endometrium okołoowulacyjne 8.1mm, prawy jajnik - pęcherzyk dominujący 28,7mm. trzon macicy w przodozgięciu 31mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie nic nie czułam, bo tylko mnie kłuł bok czasami.. przypadkowo na usg go znaleźli i po tym usg dał mi 'popalić', akurat okres miałam... i bardzo 'kotłowało' mi sie w tym boku, czułam jakby mi kamienie nawsadzali, itp. znośnie, ale nieprzyjemnie bałam się, że obkręcił się i trafię na ostry dyżur.... wyczuwałam go nawet pod biodrem, tuż obok pachwiny, jak podnosiłam nogę to przeszkadzał... zaś ostatnie 3 tyg. bez objawów dalej łudzę się, że może pękł, ale z moim pechem... po okresie mam jechać na kontrolę, jak będzie dalej to operacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój straszny nie jest jesli chodzi o wielkosc i dolegliwosci, kilka razy czulam taki jakby nacisk na prawy bok, ale nie bylo to uciązliwe. gdybym nie wiedziala o tym nie zwrocilabym uwagi nawet na te uciski. Czyli wszystko okaże się na kontroli, ale nie zaszkodzi miec nadzieje ze jednak pękł:) ze tez takie cholerstwo się uczepiło... od dawno zmagasz sie z tym problemem? probowano jakos doprowadzic do jego pekniecia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a coś Ty niecałe 2 miesiące temu na usg odkryli dopiero też nie czułam.. czasem zakłuło, ale kto by na to zwracał uwagę ja się oszczędzałam, żeby nie pękł ;) bałam się zapalenia otrzewnej itp. dziś coś mnie tam 'mrozi', więc chyba dalej siedzi ;) a żadnych tabletek ani nic nie dostałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaaha ale pewnie juz jakis czas to rosnie skoro ma swoje rozmiary ;) ja wlasciwie nie wiedzialam z czym mam do czynienia, dopóki nie poczytalam na internecie tez nie biore tabletek i nic z tym nie robie poki co, samo ma sie wchłonąc. pojde do innego lekarza, ma nowszy sprzet itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pojęcia nie mam ile to może rosnąć raz miałam 2 tyg spóźniony okres (w marcu) i myslę, że od tamtego czasu zaczął... w sumie musze podpytać lekarza ;) mój miał sprzęt nowiuśki ale tu się nic nie poradzi, bo leki itp by nie pomogły (tak mówił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja glupia zamiast wypytac o wszystko to wystraszona chcialam jak najszybciej z tamtad zwiać... Torbiel miala moja siostra wiec az tak sie nie wystraszylam, ale jeszcze ta nadżerka ;/ za 2 tygodnie wizyta, moze nie zwariuje do tego czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis albo jutro rano zrobie test. Ale stres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jest okres po miesiacu czasu. Tesknilam za tym bolem :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratki haha! moj do poniedz powinien byc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe dzieki :P ostatni okres mialam od 2maja wiec radocha jest uzasadniona :D a Ty dlugo czekasz? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, dopiero mam 27 d.c. ale po @.. mam wizytę u gin. i usg, ciekawa jestem czy ten mój torbiel dalej siedzi, większy czy mniejszy itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli na dniach będzie :) ja po zdjęciu gipsu tez się wybieram, ciekawa jestem jak tam wyglada sytuacja ;) a jeszcze zapytam - stosujesz tabletki anty? mi pewnie przepisze na uregulowanie cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic a nic nie biorę nie chciał mi przepisać :D pewnie po wycięciu torbieli coś przepisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a cykle też mam nieregularne.. :/ choć ostanie 2 miesiące był ok, więc oby teraz też bo nie mam czasu na czekanie na okres :D a po nim mam do gina jechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jak nadal bedzie to do wycinki ? hehe ja tak samo, niby okres to okres ale ile planow potrafi pokrzyzowac, a nie mowiac juz o stresie, od razu glowa pelna pomyslow czemu nie ma tego okresu ;p ja tu bede zaglądala a Ty jesli bedziesz miala ochote to zajzyj i napisz jak sprawy stoja :) z tej radosci redsika wypilam - niby nie mozna ale w koncu poczulam ulge... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, jak nie pęknie to operacja :/ niby m-c temu bardziej mi dokuczał i kłuł jajnik, no ale może cisza.. przed burzą w okres najgorzej zawsze i m-c temu dał mi popalić dlatego tak czekam chcę mieć szybko z głowy i do lekarza, żeby wiedziec co i jak ;) tez bym się napiła :P ale wątrobowe miałam podwyższone, więc uważam :P żeby do operacji unormować wyniki dam znać ;) gdzieś tu jest jeszcze jeden wątek z torbielami i tysiącem postów... :D mała skarbnica wiedzy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oo wlasnie, mi miesiac temu moj dal popalic ze myslalam ze zejde ;) i na usg wyszlo co jest. A teraz 2 tabletki i czuje uciskanie brzucha a tak to ani wymiotow, ani nic :) po wszystkim się napijesz :D hehe ile ja przewalilam tych tematow oooo losie, pierwszy raz udzielam sie i szukam pomocy na takich portalach ;pp ale dobrze wiedziec ze nie jest sie samej z takimi problemami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
internet dobra rzecz :D okres nadszedł, nawet wcześniej jakby torbielka spokojnie wciąż :) chyba będę się łudziła, że jest mniejsza albo wcale nie ma :P choć może się jeszcze obudzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe moze juz nie bedzie Ci dokuczać :D mnie w nocy wzielo niezle ale tylko podbrzusze mnie boli, boki nie wiec kurcze moze zmalala albo cos ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może zmalały chociaż ;) podbrzusze też mnie pobolewa i kłuje bok, ale ten drugi, gdzie nie było torbielki ;) więc luz póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec nie ma co rozmyslac :D mnie plecy cos bola ale najgorsze juz za mna chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak miałam, 3cm torbiel na jajniku, przez to brak okresu przez 5 miesięcy i kiedy w końcu lekarz stwierdził że da mi coś na wywołanie okresu okazało się że jestem w ciąży:-) ( i to przy stosowaniu stosunku przerywanego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×