Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2 latek ciagle w pampersie,to normalne?

Polecane posty

Gość gość

Witam,sama mam 6 tygodniowe dzieciatko wiec nie wiem czy to normalne czy nie.Kolezanka ma 2 letniego syna.Caly dzien nosi pampersa.Nie uczy go siadania na nocnik ani ubikacje,Jak zrobi to nawet nie powie tylko beztrosko biega dalej.Jak zapytalam czy nie czas zeby go uczyc na nocnik krotko skwitowala ze on ma jeszcze czas.No i sie zamknelam.A jak wasze dzieci?Dla mnie to troche chyba dziwne,dwa lata w pamperskach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie to najwyższy czas na naukę zakładając że to chłopiec a podobno chłopcy później czają o co chodzi z nocnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja droga, mój syn 10 czerwca skończył dwa i pół roku. Z nocnikiem postanowiłam zaczekać do ciepłych dni. Wcześniej nie chciał, a ja go nie zmuszałam, bo stwierdziłam nic na siłę. Jakieś 2 tygodnie temu zdjęłam pieluchę ubrałam same majtki i w ciągu 2 dni moje dziecko się nauczyło korzystać z nocnika. W nocy też już nie robi, sam zdejmuje majtki i załatwia się kiedy chce. Osobiście uważam,że dziecko zacznie się załatwiam do nocnika wtedy kiedy jest na to gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejne prowo majace na celu na skoczenie na autorke.nie wazne co autor napisze,wazne zeby go zjechac. Teraz zaloz setny temat ze ucysz dziecko wczesniej to cie zjada ze dziecko ma czas i samo dojrzeje do tego etapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdy ma prawo uczyc dziecko kiedy chce,zalozylam temat bo nie wiem kiedy jest czas na odpieluchowanie jednak ja z moim synem nie bede czekac do 2 lat,po co mam wydawac mnostwo pieniedzy na pampersy a po drugie wstydzic sie idac np na plac zabaw.Dzieci sie bawia a ja mojego syna zabieram na bok i zmieniam mu pampersa?tak duzemu dziecku?Dla mnie to wyglada dziwnie.Ale kazdy ma swoje zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę pewnie wyjątkiem, ale wyjątkowo nie skłamię:) Mam dwójkę i córka w wieku dwóch lat była odpieluchowana. Jak miała te 2 latka to urodził się syn. No i z nim nie szło tam fajnie, jak z nią. Owszem, zapoznanie z nocnikiem miał jak tylko siedział stabilnie, ale wtedy wiadomo, jak się trafiło w moment, to się złapało. Najczęściej jednak nie. Odpuściliśmy, bo sensu nie było, on w ogóle nie jarzył po co to. Był moment, że przez teściową zaczął uciekać z nocnika, bo ta jak go sadzała to go potrafiła i godzinę siłą przytrzymać, byle cokolwiek zrobił (pilnowała go nam jak pracowaliśmy, a córa w przedszkolu już była). Więc młody w pewnym czasie na widok nocnika spinał się. Trzeba było odpuścić. Do tematu wróciliśmy jak miał 1,5 roku. Nie było lekko, nie panował nad tym, nie zawsze chciał i często po wstaniu z nocnika robił w pieluchę. Na dzień udało nam się zdjąć pieluchę jak miał 2,5 roku. W nocy potrzebna była jeszcze kilka miesięcy, bo potrafił zlać się w wyro. Nawet pediatra mówiła, że nie ma co na siłę przyspieszać - sukcesem był dzień, noc musiała jeszcze poczekać. Dzisiaj ma ponad 4 lata, od roku już na noc nie nakładamy pieluchy. Każde dziecko musi dojrzeć, musi nastąpić jego czas. Owszem, próbować trzeba, ale jak się widzi, że nic z tego, trzeba odpuścić i wrócić za jakiś czas i znowu próbować. NIe można ganić żadnej matki, że jeszcze nie sadza, czy że dzieciak ma pieluchy. Niektóre może i z wygody tak postępują, ale większość po prostu czytając, ze u większości kafeteryjnych matek dzieci ledwo siądą stabilnie już wiedzą co nocnik i szybko bez pieluchy chodzą, próbują same podgonić czas. Nie da się. Dajmy naszym dzieciom być sobą, rozwijać się we własnym tempie i nie miejmy ich za gorsze wobec innych dzieci, bo coś robią później. Taki wyścig szczurów już od małego nie służy rozwojowi, wręcz przeciwnie. Wkłada się dziecko w jakiś szablon i ma być tak jak chcą rodzice, ma być idealnie, żeby było się czym chwalić. NIE MUSI BYĆ IDEALNIE, DZIECKO MA BYĆ SZCZĘŚLIWE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 2 lata i 3 m-ce i od kiedy zrobiło się ciepło to zakładam majteczki i po paru dniach nie chce już pieluchy... wcześniejszą córkę nauczyłam mając 2 lata i 1 m-c nie lubię jak mi się wtrącają te cudowne mamusie które wszystko wiedzą najlepiej...nie lubię dobrych rad i sama uważam robię to co chcę,nikomu nic do tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mam być szczera: dla mnie to NIE jest normalne, ale widzisz specjalista z firmy pampers stwierdził, że dziecko jest gotowe na odpieluchowanie gdy ma 18-24mce i policzyłam ile na nas a przynajmniej na mnie rocznie zarabiają: 4 tysiące!!!! i co najśmieszniejsze, te same osoby które wypowiadają się, że krem z filtrem to głupota bo nasze mamy nas nie smarowały, nie biorą przykładu z naszych mam z odpieluchowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jej i cóz to takiego? nie wkładaj nosa w nieswoje sprawy, pewnie to prowo, ale niektóre myślą podobnie poczekamy zobaczymy do tego wieku 2 lat, czy twoje dziecko bedzie używało nocnika czy sedesu, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nasze mamy nas na siłę odpieluchowywały, bo kiedyś pampersów bystrzaku nie było, tylko cały dzień stanie i pranie, prasowanie nie rozumiem, tak cieżko ruszyć mózgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tak ale skoro w jednym piszecie "kiedys tego nie bylo" to nie wyobrazam sobie uzywania pampersow przez te osoby, bo kiedys tego nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem matki teraz stawiaja na wygode-bo jaki problem zalozyc Pampersa? A te wszystkie opinie pseudo-psychologow o dojrzalosci do pieluch to sobie mozna miedzy bajki wlozyc, sa ona tylko napedzaniem niezle prosperujacego biznesu pieluszek jednorazowych. Juz teraz sa pieluchy do 25 kg-to moja corka 5-letnia w takie by sie zmiescila, bo wazy 20 kg. dla mnie 2-3 latek, ktory lazi z pielucha przy d***e to juz masakra totalna, a zmieniac te pieluchy, to dopiero szok, przeciez takie dziecko jak sie zes... to jak dorosly juz. Ohyda i wstyd. nie rozumiem tez tego, ze matki wrecz sie przekrzykuja i licytuja, ktore dziecko madrzejsze w wieku 2-3 lat, czyli zna kolory, liczy, cudy na kiju wyprawia a.... pieluszke dalej nosi jak dzidzka. Ucza dzieci od malego a nie potrafia nauczyc podstawowej czynnosci, jaka jest m.in. zalatwianie sie na nocnik/ubikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alone86
Wkurza mnie takie wtrącanie się w życie innych. Co to kogo obchodzi? Moja córa ma dwa lata i już nie chodzi w pampersach,syn sąsiadki ma trzy i do tej pory zakłada mu pieluchę na dłuższy spacer czy na noc. Niech każdy wychowuje dziecko tak jak uważa. A nie robić z tego jakąś chorą rywalizację. Niedługo ktoś napisze,że odpowiednia pora na sadzanie na nocnik to trzecia doba życia :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilialuiza
Powinna już przynajmniej uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pada od rana
mój ma 15 miesiecy i od tak od 2 miesiecy staram się go sadzać na nocnik te 2-3 razy dziennie, ale na razie mi ucieka z nocnika, więc go nie zmuszam, bo wiem, że efekt bedzie odwrotny. poza tym jeszcze w zaden sposob nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. mam nadzieje jednak, że przed 2 urodzinami już w pieluchach mi nie będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja chrześniaczka ma 2,5 roku zna alfabet, robi na ubikacje,umi dodawać śpiewa piosenki angielskie z mini mini. są przecież wyjątki. mój synek ma 13 mc i gdy zaczął siedzieć sadzałam go na nocnik. teraz zawsze po wstaniu go sadzam a on robi pisiu czy kupe i dopiero wstaje nie mamy z tym problemu.przed spaniem też go sadzam. teraz jest ciepło i chodzi bez pieluszki tylko w majteczkach. oczywiście nie mówie ze z niego jakiś wyjątek on wie że trzeba na ocnik ale ja tego pilnuje bo w końcu logiczne że taki mały nie będzie wołał gdy mu tylko się zachce ważne aby tego pilnować a dziecko się nie stresowało siedzeniem wielki jak niektóre mamy każą siedzieć aż zrobi. syn mojej koleżanki miał 3,5 roku jak zaczął ronić na nocnik dla mnie to porażka bo jak już ktoś powiedział fuj zmieniać pieluchę tak dużemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalne czy nienormalne ? Hmmmm. ..... Ale jaki sens ma się d*psko grzać w pieluchach ? Ja mojego syna uczyłam tuż przed 2 rokiem i to w zimę . W domu,w gościach był w majteczkach a na spacer pielucha.I się dało ,chodź nie nadążałam z suszeniem ciuchów bo wiadomo jak zimą to wolniej schnie ,ale się udało ! A latem uczyć dziecko nocnikowania to już całkiem bajka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123!!!!!!!!!
Ja uczyłam córkę na nocnik jak miała 2 lata i 3 miesiące bo czekalam az sie zrobi ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak czyjes dziecko przestalo nosic pieluche w wieku 18 miesiecy to wszystko ponad to juz jest nienormalne :o i chwali sie taka na prawo i lewo jak to jej dziecko jest geniuszem Ja mam 2 synow, drugi mial sciagnieta pieluche jak mial 2 lata (po nieudanej jednej probie wczesniej), blyskawicznie sie oduczyl, nie nosi pieluch wcale, zero wpadek Za to uwaga uwaga, jego starszy brat musi miec zakladana pieluche na noc bo inaczej musialabym codziennie zmieniac posciel. Zdarzylo mu sie doslownie 3 razy nie zmoczyc pieluchy w nocy. I co mam zrobic? zapasc pod ziemie po 3,5 latek nosi pieluche?plakac po nocach bo sie nie dostosowuje do ogolnie panujacych "norm"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i huzia na matki, które czasem nie są niczemu winne. Mój syn nauczył się korzystać z nocnika gdy miał 2 lata i 8 miesięcy, mniej więcej. Wysadzałam go już wcześniej, o wiele wcześniej, tzn jak już stabilnie siedział. Ale wszystko kończyło się rykiem, więc czekałam. Próbowałam potem znów i znów i znów kończyło się płaczem. Jak już bardziej rozumiał, to tłumaczyłam, wysadzaliśmy misia, ale nic z tego nie było. W zeszłe wakacje puszczałam go bez pampersa i skończyło się kilkukrotnym zasikaniem kanapy, dywanu itp. Tylko na spacerze garnął się do robienia "rzeczki". W końcu opanował wołanie, że chce mu się kupę, a po kolejnym miesiącu nareszcie zaczął sam sikać (woli na stojąco, na muszlę, niż na nocnik). Niestety nie zawsze jest tak kolorowo, że dziecko 2 dni po zdjęciu pampersa sika na nocnik. Niektóre są bardziej uparte i tyle. Nie ma co psów na matkach wieszać. Życzę wszystkim idealnych dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja córeczka ma 2 latka i 3 miesiacei niestety nie umie jeszcze swiadomie sie wysikac do nocnika co z tego ze daje jej majteczki na dzien jak sie posikła pare razy i w ryk daje ja na nocnik nic na ubikacje tak jak my nic, daje nocnik codziennie rano wieczorem poprostu fizjologicznie nie jest gotowa kazde dziecko jest inne i nie mozna mowic ze dziecko dwuletnie MUSI sikac juz na nocnik trzeba próbowac ale nie na siłe sama zechce przyjdzie na to czas zycze mama z tym problemem duzo cierpliwosci i nie patrzcie sie na innych dzieci to nie roboty !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"huzia na matki" a co może są niewinne czekając aż dziecko skończy 18mcy z nocnikiem, bo ekspert pampersów tak powiedział, moje dziecko w styczniu skończy roczek, jak się zrobi ciepło to zapominamy o pampersie, a odkąd zacznie siedzieć będzie sadzany na nocnik, no ale tak "biedne bezradne matki sobie nie radzą, bo jak to ogarnąć?" nie bądźcie śmieszne! wygodniej zmienić pampka niż ciągle ścierać podłogę, jesteście po prostu leniwe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooo matkooooooooooo
Co to za różnica czy dzieciak nauczy się na nocnik w wieku 18 miesięcy czy 2,5 roku ??? nikt do 18 nastki w pieluchach nie chodzi. Jak RODZICE (dziecko ma tez ojca a nie tylko matkę ) maja sadzać na silę to lepiej poczekać i nauczyć ze spokojem kiedy przyjdzie czas. Ps moje nauczyło się na nocnik w wieku 20 miesięcy ale rozumiem każde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest w 100% NORMALNE, bo dziecko dopiero około 2-go roku życia zaczyna rozumieć czym jest potrzeba fizjologiczna i że w ogóle jest coś takiego jak potrzeba fizjologiczna jeśli dziecko zaczyna załatwiać się do nocnika przed 2 urodzinami, to bardzo fajnie, ale nie robi tego świadomie osobiście nie znam ani jednego dziecka w wieku poniżej 2 lat, które załatwiałoby się SAMO do nocnika i BEZ WPADEK i jest to jak najbardziej normalne swojego synka próbowałam uczyć co jakiś czas załatwiania się do nocnika, ale zupełnie nie wykazywał zainteresowania więc nie zmuszałam niespodziewanie w wieku 2 lat i 9 miesięcy okazało się, że to ten moment, bo nauka trwała... 1 dzień:) najwyraźniej dziecko wtedy było gotowe;) nigdy nie musiałam pytać czy chce się załatwić zatem 2-latek w pieluszce nie jest niczym dziwnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej ktorej dziecko skonczy roczek w styczniu.... no to zycze Ci z calego serca zeby Twoje dziecko okazalo sie takie laskawe i idealne i zebys nie tylko zapomniala o pieluchach ale o ciaglym sikaniu gdzie popadnie.... zamiast byc "leniwa" jak to okreslasz, powinnam tak dla zasady przez dlugie tygodnie prac zasikane ciuchy, dywany, narzuty i posciele i stresowac sie kazdym wyjsciem, wtedy bym pokazala jaka to jestem idealna poswiecajaca sie matka. Nie przeszlas przez to wiec sie nie wymadrzaj, pamietaj ze uczyc nie rowna sie nauczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma prawie 5 lat - poległam po kolejnej próbie nocnego odpieluchowywania, ciekawe jak długo mu zejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
ex-D.Bill - ale ona tak mocno śpi ze nie budzi się na siku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on;), ona zresztą ma 2,5 roku i to samo;) - tak, śpi mocno, owija się kołdrą jak kokonem, więc jak się zesika to i tak mu ciepło, prośby, groźby, szantaże, wchodzenie na ambicję, nagrody, nic nie działa - nie wstanie za nic, zresztą było tak, że go wysadzałam co godziną i miał fazę, że był nieprzytomny, nawet nie wiedział co się dzieje, jak go zwlekłam z łóżka, więc.... czekamy, jeszcze przed końcem wakacji pewnie raz spróbuję, ale tym razem już miałam dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro można 2 latka nadal karmić piersią to można też 4 latkowi pozwolić robić w pampersa idealne matki tak właśnie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×