Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *lauraaa*

jakie są zasiłki w niemczech ludziska?

Polecane posty

Gość *lauraaa*

Hej, mam zamiar zacząć życie od nowa, i chciałabym wyjechać do niemiec. Wiadomo,ze od razu nie mogę iść do pracy,bo nie umiem za bardzo niemieckiego,ale chciałabym iść do szkoły się uczyć. Mam dziecko 2 letnie. Jak tak wygląda sprawa pomocy? co z zasikami?można się za nie jakoś utrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żeby dostac zasiłek,najpierw trzeba pracowac legalnie w DE.ty lub twój partner.do roboty idz ty,lub ojciec dziecka,a nie z zasiłków zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaa*
bede miała legalny meldunek, ale od razu Rzymu nie zbudowali. Pytam jak to wygląda,od strony finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto co ci po meldunku jak nie masz na mite .Zacznij od poczatku -znajdz sobie prace ,a potem mysl o meldunku,albo siedz gdzie siedzisz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupota ,lenistwo i pazernosc ludzka nie zna granic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meldunek niczego nie zmienia.Zeby dostac pozwolenie na pobyt z prawem do zasilku,trzeba najpierw pracowac.Chyba,ze masz niemieckie obywatelstwo.Masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego sie dziwic, ze Polacy maja zla opinie w krajach zachodnich, jak jeszcze zanim tam pojada i zaczna pracowac juz mysla ile zasilkow im sie "nalezy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaa*
już wiem o co chodzi,żeby mieć zasiłek trzeba troche popracować. To nic, pójde do szkoły i nauczę się języka, zrobie to po kolei;) A wy luddziska, taki z***biscie pracowici jesteście? jeżeli państwo by wam dało to nie skorzystalibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie-ja mam swoja godnosc! nie zyje na koszt innych ,mam dwoje dzieci i to moj problem ,aby je wyzywic,nie licze ani na rodzine ,ani na panstwo.Mieszkamy z mezem w Niemczech oboje pracujemy i musimy placic wielkie podatki na takich nierobow jak ty -wkurza mnie to!!Mialas ochote sie d*pczyc to miej ochote isc do pracy -nie licz na zasilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaa*
a właśnie,ze bedę liczyć! bo mam ambicję się rozwijać a nie tylko siedzieć w domu i patrzeć w sufit. Jeżeli państwo chce pomóc mając jakieś wymagania względem bezrobotnego, a bezrobotny chce je spełnić to o co i wam chodzi??? w polsce jest masa ludzi, którzy ciągną z waszych podatków ale Wy i tak nic z tym nie zrobicie, to wyluzujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz sie leczyc kobieto!W Pölsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
bla bla bla, chcialam się czegoś dowiedzieć, to Wy zaraz obrzucacie błotem, hipokryci! Ci którzy nie korzystają z opieki itp,Ci którzy nigdy nie potrzebowali pomocy,Ci którym noga nigdy się nie powinęła. Skoczcie mi, a ja i tak zrobie to co chce, dowiem sie nieważne jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby dostac zasilek musisz, podobnie jak w polsce przepracowac 12 m-cy... przez 6 m-cy bedziesz dostawac tzn Arbeitslosengeld I po 6 m-cach bedziesz dostawala tzw Arbeitslosengeld II czyli popularnie zwane Hartz IV,,,przy czym tez nie w nieskonczonosc.... tak od zaraz to nic nie dostaniesz....nawet majac meldunek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
mnie nie chodzi, zeby dostać kase za nic,jeżeli np zarejestruję się w urzędzie pracy, to wyślą mnie do szkoły-uczyć się języka, i wtedy coś tam dają,żeby przetrwać, tak słyszałam. Tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem,czy Cie wysla na kurs z urzedu.Moj znajomy jest w urzedzie pracy i na kurs jezyka moze chodzic,ale na wlasna reke.Jezeli maz ma prace,to dostaniecie ok.180E na dziecko,on moze Cie jedynie na siebie ubezpieczyc.Tobie nie przysluguje zadna kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
dziekuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre masz ambicje,wyjechac do innego kraju i zyc na koszt podatnikow-pasozyt!Poszukaj najpierw pracy ,naucz sie jezyka ,a nie wypytujesz o zasilki.A moze tak do burdelu w Niemczech tam zawsze potrzebuja zarobisz i nie musisz mowic po niemiecku ,francuski wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedz mi kochana skąd chcesz i za co dostać ten zasiłek??? żeby go dostać musisz najmniej rok pełny przepracować na pełnym etacie .....pełny etat to marzenie dla Niemca a Ty sobie ot tak chcesz przyjechać i go dostać bez języka bez niczego mam propozycję ...ustaw się w kolejce po rozum nie po zasiłek, bo głupich w DE nie tolerują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda nie toleruja i nie potrzebuja- mamy dosyc podobnie myslacych Turkow..Niemcy zawalone sa takimi leniami jak ty ze wszystkich stron swiata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
macie racje, p*****le, zostaje w pl i uczę się języka,a jak już tam pojade -czyli za pare mscy, to zrobie to co zamierzam. See yaaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mieszkam w De i moge ci napisac ze jesli nie masz niemieckigo obywatelstwa to nic za darmo nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
po co mi obywatelstwo,skoro jesteśmy w UE? mojego kolegi mama, pojechała tam, i ma lekką pracę na pare godzin dziennie, okazało się że tam gdzie przydzielają zasiłki nie wiem jak to się nazywa ,pracuje kobieta która jest polką, i pomogła jej wypełnić wszystkiego domunety. To nie dość,ze dostaje pieniądze na życie, to jeszcze dokładają jej do opłat za mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To koniecznie muszis jechac do mamy kolegi ,napewno ci wszystko zalatwi,.Tylko sie nie zdziw ,bo na pomoc to mozesz tu liczyc ,ale napewno nie rodakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *lauraaaa***
nie mówie,ze pojade do niej,ale akurat nic nie traci jeżeli powie, co i jak ,jakie dokumenty są potrzebne. Wiadomo ,ze polacy to mściwy naród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżoanna1984
jaki ten nasz narodek zawistny... słuchaj, na pewno musisz miec najpierw pracę. ale na twoim miejscu bym się zastanowiła, bo ostatnio są jakies problemy z wypłatą tego zasiłku, bo mają jakąś reformę czy coś i nie wiadomo ile to jeszcze potrwa :/ ja zaczęłam dochodzić swojego zasiłku przez firmę www.zwrotpodatku.edu.pl, mam nadzieję, że to coś przyspieszy. powodzenia w Niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×