Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

annnnnnaa123 - koniecznie idź do dentysty - ja też myślę, że Ci trochę spiłuje, bo tak myślę, że skoro ząb jest zdrowy, to nawet jakbyś w ciązy nie była to i tak by pewnie go nie wyrywali - no ale to musi dentysta ocenic :) Mnie też niedlugo czeka wizyta :( Przed ciąża leczylam żeby, ale że troche tego było to wszytskich nie zdąrzyłam i jak się okazało, że jestem w ciązy to dentystka mi powiedziała, że zrobimy sobie małą przerwę i żebym przyszła w drugim trymestrze, a to już chyba niedługo? Bo na różnych stronach różnie podają.. aktualnie mam 13 tydzien Aa i jeszcze mam jedno pytanie- czy paliłyście przed ciąza papierosy? Bo ja paliłam, ale odrazu rzuciłam, ale jest mi ciężko! Jak tylko zobaczyła 2 kreski to wyrzuciłam paczke zeby mnie nie kusilko i nie tklam do tej pory, ale tak strasznie mi ciezko! Co noc prawie mi sie sni ze pale! :( Akurat ufam sobie i wiem, że dla dobra dziecka nie zapale w ciazy i podczas karmienia, ale potem to chyba sie rzuce na te fajki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do niani elektronicznej to ja mam i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Jak córka była maleńka to życia nie mieliśmy bo ona spała w sypialni przy otwartych drzwiach a my w salonie po cichu tv, w kuchni na palcach, żeby jej nie obudzić. Owszem, pewnie ją byśmy usłyszeli jakby już się darła wniebogłosy ale my zawsze woleliśmy słyszeć, ze już się budzi i przygotować już mleko i dokończyć rozpoczęte czynności. Niania nam życie zmieniła na lepsze bo zamykaliśmy drzwi i cóka miała cicho a my wszystko słyszeliśmy. Do teraz używamy niani w nocy. Nad monitorem oddechu się zastanawiałam w pierwszej ciąży ale po przeczytaniu opinii o tym, że często alarmują pomimo braku bezdechu,nie kupiłam. Być może dlatego jeszcze nie osiwiałam :P A z wózkami to co kto lubi. Jedni lubią nowoczesne inni tradycyjne. Najważniejsze, żeby gondola była duża a koła duże i pompowane. Ja córkę woziłam w gondoli 10 miesięcy, bo gondola miała podnoszony spód a była zima więc było jej ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annna ja mialam robione przeswietlenie zeba i wyrywanego pod znieczuleniem w 35 tyg.. dentysta nakladal mi na brzuch taka mate i normalnie przeswietlal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ósemki miałam usunięte bez żadnych zdjęć. W jednej (o której pisałam) korzenie były b.grube i zrośnięte ze sobą, ciężko było ją usunąć. Dobry dentysta da radę bez zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka to polecam zajrzec najpierw na allegro mozna kupic za pol ceny uzywany w idealnym stanie. Ja kupilam nowy 3 w 1 za 400zl na duzych pompowanych kolach i sluzy nam super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
A co do wózków to rodzimy w marcu więc wielka gondola nie musi być. Ja chyba kupię osobną spacerówkę ale jeszcze nie wiem, żadnych nie oglądałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
A co do wyprawki to myślę, że więcej niż 3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Creamyful a jakiej firmy taki tani udało Ci się kupić? Na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
annnna123, z tą ósemką, to idź do dentysty jak najszybciej, na pewno wymyśli coś bezpiecznego. A póki co możesz spróbować takiego sposobu, żeby okleić ząb woskiem: takim zwykłym ze świecy, albo najlepiej pszczelim kitem. Ja tak robiłam kiedy założyli mi aparat ortodontyczny i zamki bardzo raniły mi policzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda najpiew kupilam firmowy z Tetutonia tutaj w Norwegii ale byl cholernie drogi i nie wygodny... zreszta ich norweskie wozki sa jakies ciezkie... chyba specjalne do ich warunkow... w koncu sprzedalam tamten i kupilam na allegro bezfirmowy wpisz KOMEKO 3 ja mam ten w kolorze bezowym.... dla drugiego dziecka chyba kupie ten sam. Albo nawet bede uzywac ten co mam a dla malej kupie inny pozniej. U nas potrzebny jest wozek do zlobka bo dzieci spia w wozkach na dworze a nie w lozeczkach czy lezaczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po za tym na allegro jest ogrom nowych wozkow w okolicy 400-600 zl 3w1 lub nawet z fotelikami. Czasem wygladaja jak te po 1500zl a roznia sie tylko firma :P no albo mozna tez kupic firmowe a uzywane w super cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Jeżeli ten wózek jest wygodny to nie ma sensu przepłacać za coś co pare miesięcy będziemy używać. Lepiej porządniejszą spacerowkę która 2 lata posłuży. Takie moje zdanie. Jak wrócę do domu pooglądam te wózki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdecydowanie przeciw spacerówkom dla noworodka. Noworodek ma mieć bezpiecznie, ma być osłonięty od wiatru, od słońca, mieć sztywne dno w wózku i musi być zabezpieczony z każdej strony. Taki komfort da mu tylko gondola. Dzieci często w gondoli na brzuszku leżą i wyglądają sobie z niej ćwicząc. Ale jak zwykle, co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena bardzo współczuje..;( Niestety takie życie. Tylko szkoda że kobiety którym nie zależy na dzieciach to mają ich masę a jak ktoś pragnie to nie może bądź taka tragedia się zdarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala gondoli nie uzywala, mialam specjalna torbe wkladana do wozka.... w tej torbie tez mala przenosilam np do domu. Pozniej po wyciagnieciu torby i tak bylo zabezpieczenie na nozki dookola zeby nie wypadla a od pol roku zaczelam jej delikatnie podnosic plecki. Na spacerowke zmienilam dopiero z 2 tyg temu a ma prawie 9msc. W sensie ze w tym wozku nie ma zmienianej gondoli na spacerowke, jest torba dla noworodkow :P bo troche namieszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę kupować tylko głęboki bo nosidełko będę mieć od siostry i spacerówkę też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Zapach nikt tu nie wspominał o spacerówce dla noworodka. Mnie chodziło o to, że gondola to tak 5-6 m-cy posłuży więc nie warto Bóg wie jakich pieniędzy na gondolę wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Fajne są te takie robione na stary styl, z ogromnymi kołami, ale podejrzewam, że niezbyt wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
dziewczyny musze napisac maila do ksiegowejze zwolnieniem co w nim napisac bo nie mam pojecia? pomozecie ...mam zwolnienie na miesiac plus zaswiadczenie ze jestem w 12 tyg ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaMagda Moja kolezanka kupowala miesiac temu Royal za 1100zl. Wlasnie robiony ma stary styl :) sliczny :) ale w wersji spacerowej juz mi sie nie podobaja takie wozki. Ma tez jeden stary 30letni kupila za 300zl... Jest tylko z gondola a kola tylnie jak od roweru :P ale slicznie... Tylko plytki i z 4 mies moze go pouzywa tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
To te Royal też obejrzę. Myślałam, że droższe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
mi sie marzy skorzana emmaljunga ..ale droga masakrycznie...a fotelik maxi cosi bo lekki jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmaljunga to w norwegii co druga ma :P idac na zakupy do np do galerii to tylko je sie widzi.... ale fakt cena powala. fotelik maxi cosi ja mam 0-13 i faktycznie leciutki :) uzywam od urodzenia do teraz, a na dluzsza trase sadzamy mala juz w 0-18 z be safe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio widzialam na zakupach babeczke z piekna kremowa emmaljunga chyba jakas najnowsza :) ale tez slyszalam ze ciezko taki wozek pozniej sprzedac... bo jak kogos stac na taki drogi to juz wola kupic nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
mi sie marzy kremowa emmaljunga cala ze skory albo z laczeniem materialowym z brazem..koszt mniej wiecej 4500 tysiaka plus parasolka torba to dodatkowe ksozty...ale cos za cos kola pompowane jechac zima mozna po lesie..wszedzie..i wygodna i szeroka gondol...drugi jaki myslam zo bugaboo ale tylko gleboki , bo spacerowka to taki kubelek..maxi cosi napewno kupujemy nie iwem co z wozkiem;) ale to kupa czasu jeszcze..a pozatym emmaljunga jest taie elegancki..ja te wozki widze od razu;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
annnnnnn jestem w 11 tyg 4 dni wiec mamy podobnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
ATENA-....POPROSTU TULE...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
creamful czy podasz mi jakies norweskie serwuisy aukcjyjne gdzie moglabym zobaczyc jakies emmaljungi? bo na allegro to stare te wozki jakies..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataszka najlepiej szukac na fnn.no to tak jak polskie allegro :) tylko odrazu mowie ze u nas te wozki sa drozsze bo skorzany nowy kosztuje na polskie jakies 6tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×