Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wściekła mrówa

wysypka u dziecka - dermatolog czy alergolog ?

Polecane posty

Gość wściekła mrówa

Witam, u mojego syna pojawiają się czerwone plamy które zamieniają się w bąble z wydzieliną. Pediatra powiedział że to na alergia na jedzenie, przepisał clemastinum oraz maść z antybiotykiem na zaognione bąble - była poprawa po czym wczoraj znowu go wysypało. Sęk w tym że mlody nie dostaje nic nowego do jedzenia , nie wiem co to może być za paskudztwo, w związku z tym chce sie przejśc do innego lekarza na konsultacje tylko nie wiem - w takim przypadku dermatolog czy od razu bić do alergologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dermatolog bez skierowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alergolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ile Twoje dziecko ma ale u mojego niemowlaka pojawila sie skaza... lekarz zalecil inne mm i jadl mi bardzo malo wiec znow pediatra dostalismy skierowanie na krew i mocz, nie pamietam dokladnie ktory wynik z krwi potwierdzil alergie pokarmowa, zmien pediatre bo moim zdaniem przy takich objawach powinien potwierdzic alergie badaniem. oraz dac skierowanie do specjalisty. u mnie w miescie jest przychodnia w ktorej sa co chwila nowi lekarze a zmieniaja prace wlasnie dlatego ze maja zakaz wypisywania skierowan na badania, kiedys o tym nie wiedzialam i sama nalezalam do tej przychodni ale gdy sie dowiedzialam o ciazy od razu sie przepisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) no wlasnie pediatra nic konkretego nie powiedział tylko przepisał co miał przepisać i wsio. niestety sama o nic nie mogłam wypytać bo nie mogłam być na wizycie Pediatre zmienie na pewno bo idzie po najmniejszej lini oporu ale na razie musze się zajać tym paskudztwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecalabym zrobic testy np www.alergomed.com.pl - nigdy nie wiadomo co tam sie moze kryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba przede wszystkim trzeba odwiedzić dobrego alergologa, w woj. śląskim mogę polecić http://www.larmed.pl/ Żywiec, tam zajmują się alergologią dzieci na wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej i jedno i drugie. Chociaż najpierw poleciłabym alergologa. Ja poszłam ze swoim synem od razu żeby wykluczyć alergię i okazało się że niestety ją ma. Dzięki takiej szybkiej reakcji mały mniej się męczył. Od razu trafiłam też na bardzo fajną panią alergolog dr. Stelmasiak www.alergolog.lublin.pl więc jak ktoś jest z Lublina to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, lepiej zwrócić się najpierw do alergologa, aby zdiagnozować czy problem leży w przyjmowanym pokarmie. Jak dla mnie to konieczność. Jeśli to wysypka to dermatolog nie bedzie miał za dużo do roboty. Tak jak ktos już wspomniał zdecydowanie warto zwrócić się po pomoc do doktor Teresy Stelmasiak z http://www.alergolog.lublin.pl/kontakt.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyta u alergologa powinna wiele wyjaśnić. Moim zdaniem to punkt obowiązkowy. Także jeśli chcesz przeciwdziałać to lekarz powinien w 100 procentach obejrzeć wysypkę i jakoś jej zaradzić. U mojego dziecka było podobnie. Zdecydowałam się na wizytę u www.alergolog.lublin.pl i po kilku dniach leczenia pozbyliśmy się wysypki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcisia
polecam alergologa na warszawskich bielanach www.highmed.pl . udało mu się zniwelować mój kłopot z pyłkami którymi gnębił mnie od bardzo dawna :( polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopytaj się u www.centrummedyczne.com.pl my tam kiedyś byliśmy u alergologa, naprawdę w porządku lekarze, doradzą z całą pewnością dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno zmieniałam lekarza i przeniosłam w ogóle całą rodzinę gdzie indziej. Teraz leczymy się prywatnie na ul. Popularnej, placówka nazywa się City Clinic, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas coś takiego okazało się NOPem po szczepionce BCG. Może to wystąpić do roku od szczepienia (ale tylko w przypadku BCG, bo w przypadku innych szczepionek do kilku tygodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli masz podejrzenie, że wysypka jest związana z uczuleniem to lepiej udać się do alergologa. Jeżeli jesteście z Lublina lub okolic to mogę wam polecić www.alergolog.lublin.pl Sam tam miałam badania diagnostyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×