Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no co ty ..............

Robicie dźemy ,kompoty i inne przetwory ?

Polecane posty

Gość no co ty ..............

Mamy robicie dżemy, kompoty i inne przetwory na zimę ? Jeśli tak to możecie napisać jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię kompot z wiśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też ostatnio chciałam zapytać, czy robicie ogórki i inne warzywa, dżemy itp.? Póki co mam coś tam od babci. A później? Bieda, bo sama się bawić nie będę, nawet nie wiem jak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mężatka :))))
Ja robię dżemy :truskawkowy ,wiśniowy,brzoskwiniowy, malinowy Kompoty : truskawkowy ,wiśniowy, z czereśni ,malinowy Dzisiaj jadę na jagody jak uda mi się coś uzbierać to zrobię z cukrem i zagotuje . No i staram się zamrozić dużo koperku ,pietruszki, malin ,truskawek , porzeczki papryki,brokuły,kalafior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie robie bo nie mam gdzie przechowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie robię bo jestem zbyt leniwa a poza tym ciągle walczę z nadwagą i zbyt wysokim poziomem cukru po co mam robić coś czego nawet nie powinnam jeść ? dżem jem może raz do roku i kupuję niskosłodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasze mamy i babcie bawiły się w zaprawy bo tak było oszczędniej i wtedy w sklepach nic nie było dziś zimą kupisz każdy rodzaj owocu, po co więc jeść kompoty i dżemy z masą cukru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak dostanę śliwki od koleżanki to robie powidła. Ogolnie robię tez kompoty z wiśni i gruszek ( bo mam po drzewku w ogrodzie ), soki z wiśni ( a raczej z liści wiśni - wychodza super, rozrabiam je z woda dla dzieci i ogórki kiszone. tylko, że mieszkam w domu i mam piwnicę więc jest to gdzie trzymac na szczeście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię, chociaż taniej wychodzi kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robię wszystko co możliwe kompoty dżemy sałatki ogórki buraczki nie ma porównania do tych w sklepie owoce i warzywa mam z własnego ogrodu :) uwielbiam to robić i cieszę się że mam tę możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mężatka :))))
oo i jeszcze robię powidła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taniej i może wychodzi ale zawsze coś dodają ,swoje lepsze ja robię tylko ogórki konserwowe i kiszone ,paprykę konserwową ,truskawki w syropie .pomidory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię dżem z truskawek i jabłek smażonych ale max. po 10 słoików, zawsze mozna sobie kupić zimą w razie czego, poza tym ogórki kiszone, korniszony, papryki trochę i taką sałatkę z ogórków, papryki i cebuli. mój mąż do pracy potem bierze te sałatki a i do obiadu na zimę też na szybko jest bardzo dobra. przeważa jednak ta sałatka i ogórki kiszone - głównym konsumentem jest mąż i to lubi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zapomniałam jeszcze robiłam w zeszłym roku mus z jabłek bo dostaliśmy dwie siaty jabłek z działki od wujka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na razie zrobiłam 30 słoiczków (300 ml) dżemów truskawkowych. Szybko się robi, prosty przepis, a dzieci uwielbiają dżem, a ten ze sklepu jest okropny (słodki i tylko max 50% owoców) moje mają 100% :) za tydzien jedziemy na wakacje w lubuskie, jagód podobno jest dużo wiec bede tam robić dżem jagodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o cholercia zapomniałam o jagodach buuuu w DE d**a nie jagody brudne syfiaste lasy tutaj nawet muchomory nie chcą rosnąć szlag!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie że taniej kupić ale tego smaku domowego nie kupisz a przede wszystkim wiesz co dajesz do takiego dżemu. w sklepie: masz 30-50% owoców, regulator kwasowości, syrop glukozowo- fruktozowy (tańszy zamiennik cukru), guma guar, arabska i pewnie jeszcze coś.... zalezy od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dziś zimą kupisz każdy rodzaj owocu, po co więc jeść kompoty i dżemy z masą cukru ?" ale bredzisz kobieto, widać ze zdrowe odżywianie to masz głęboko w d....ie pomidory, ogórki, jagody, maliny, truskawki, rabarbar, sliwki zimą??? truskawki moze i są mrożone ale dżemy z nich nie zrobisz. a taka kaszka manna z dżemem truskawkowym własnej roboty zimą....mmmm...pycha jabłka pieczone z własną konfiturą taki słoiczek utarty z masłem pyszna masa truskawkowa do ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a poza tym dżemy ze sklepu mają o wiele wiecej cukru niż te domowe.... ba nawet nie mają cukru tylko syrop glukozowo- fruktozowy. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Oto tylko niektóre ze szkodliwych efektów, jakie wywołuje syrop glukozowo-fruktozowy – na podstawie listy sporządzonej przez dr Josha Axe: zwiększony poziom cholesterolu i ryzyko zakrzepów zmniejszone działanie białych krwinek a więc obniżenie siły systemu immunologicznego zaburzenie metabolizmu miedzi, co prowadzi do zahamowania produkcji elastyny i kolagenu – niedobór miedzi może prowadzić z kolei do anemii, osłabienia naczyń krwionośnych, serca, wątroby, gęstości kości oraz zaburzeń kontrolowania poziomu cukru we krwi; zaburzenia w produkcji kolagenu mogą prowadzić do szybszego starzenia się pozbawia organizm miedzi, chromu i magnezu fruktoza zwiększa stężenie kwasu mlekowego we krwi fruktoza wchodzi w interakcje z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi fruktoza przekształca się szybciej w tłuszcz niż inne cukry fruktoza podnosi poziom trójglicerydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie i konfitury owocowe, ogorki w roznych wersjach, papryke, grzybki, opienki no i mrozone owoce na kompot i do ciasta. kupuje tylko dzem brzoskwiniowy, bo tego nie moge sama zrobic. sama sprzedaje owoce, wiec wiem co idzie na sprzedaz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię jeśli jest z czego; w tym roku zaspalam i nie mam nawet pół truskawki; zazwyczaj robię sok z malin, z jabłek, z ostrężnic; ogórki z musztardą i kiszone; teściowa robi kompoty z jablek czasem jablko+ winogrona, ogórki kiszone i na occie, buraczki czerwone, paprykę i dżemy głownie ze śliwek; marmoladę z jabłek; jakieś sałatki do ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgvcbvcbvcb
taaaaaa...... jasne bym się chyba ukatrupiła od nadmiaru obowiązków, nie mieszkam na wsi i pracuję więc w ogóle nie mam czasu na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khitte4yrw64
fuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też pracuję, ale mieszkam na wsi i generalnie jestem nauczona żeby jedzenia nie marnować wiec jak nam coś na drzewach urośnie to trzeba to jakoś wykorzystać....a nie ukrywam, że odkad mam dziecko to bardziej zwracam uwage na to co jemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak Polskie zaradne Kobiety :) za granicą takich nie uświadczysz o porządnym jedzeniu też pomarzyć można :) też robię własne wyroby zatem podziwiam a może jakieś przepisy na konfitury któraś z pań zapoda ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mało robię konfitur; ale jeśli juz to zazwyczaj z truskawek, podobno bardzo doby jest dżem z truskawek i borowek; robię z żelfixem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mężatka :))))
Ja tez pracuje :) przy robieniu przetworów pomaga mi mąż i dzieci :) W sumie to moja mama ,bacie,ciocie tez co roku robią przetwory i później się wymieniamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też pracuje, mieszkam w Krakowie, mam dwoje dzieci a przetwory robie :) mąż kupił w pt na targu 5 kg truskawek, obrałam, umyłam, wrzuciłam do garnka, rozgniotłam, cukier, żel-fix, 3 min gotowania, do słoików i gotowe. Z obieraniem zajęło mi to 1,5 godz. a słoiczków jest dziesięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×