Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek B.

propozycja obiadu na czwartek.

Polecane posty

Gość gość
może coś na http://www.elastyczna.pl. Wczoraj brokuł, młode ziemniaczki i wbite jako oraz sałata lodowa z fetą i ziołami. Na taki upał nie bardzo lubię mięso jedynie raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahahaha patrzcie kootas pisze w rodzaju zenskim :D 04.07.13 [zgłoś do usunięcia] Maciek B. Przepisy na zupy krem w necie są różne, ale ja kierowałam się prościutkim przepisem na zupę z porów z książki Ireny Gumowskiej "Czy wiesz co jesz", tylko trochę go zmodyfikowałam i na końcu wszystko zblendowałam - pół kg porów" :D:D:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu not o cie zmartwie! Maciek po prostu skopiowal to co napisala Alicja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a teraz kliknijcie w niczek 04.07.13 [zgłoś do usunięcia] set unia i zobaczcie co sie pod nim kryje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To byl wklejony fragment maila od Alicji:) Zubra nie lubie, choc w sumie chyba nigdy nie pilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, przepis wysłalam jak już wypróbowałam i wiedziałam, że jest dobra :P 1 1 uwaga, rzucam przepisem na chłodnik :) 1 składniki: 1 - spory pęczek rzodkiewek - 2 ogórki szklarniowe - pęczek koperku - garść świeżej mięty - można pominąć jeśli nie ma - kilka ząbków czosnku - 1, 5 szklanki maślanki - 1/2 szklanki mleka - 200-250 ml śmietany kwaśnej 12% lub jogurtu greckiego - kilka młodych ziemniaków (opcjonalnie) - pieprz i sól do smaku 1 wykonanie: 1 ogórki obrać, pokroić w drobniutką kosteczkę, rzodkiewki zetrzeć na cieniutkie plasterki, zieleninę drobno posiekać, czosnek przecisnąć przez praskę. wszystkie składniki wymieszać, doprawić, schłodzić i zostawić na jakiś czas w lodówce, żeby się "przegryzło" :) 1 młode ziemniaki ugotować, dodać ostudzone i pokrojone w cząstki. można też zamiast ziemniaków jeść np. ze zrumienioną bagietką czosnkową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy chyba nie jadlem chlodnika, ale do Alicji mam 100% zaufanie, wiec kopiuje przepis i z pewnoscia niedlugo zrobie. Dzieki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam, nie warto się do wszystkiego uprzedzać. trzeba próbować nowości ;) jak będzie nadal gorąco, to mam jeszcze z 10 pomysłów na chłodniki w zanadrzu :D 1 i fajne to, bo szybko się robi, można zrobić wieczorem i na drugi dzień na obiadek po powrocie do domu jak znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj na obiadokolacje zrobie ten chlodnik, fajny prosty przepis:) tylko tak:zamiast maslanki dam kefir (bo akurat zalega w lodowce) i kurcze nie wiem co zastosowac do prasowania czoosnku, podpowiedzcie bo mi praske gdzies wcielo:O czy moze ten czosnek w cieniutkie plasterki pokroić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna rozrobic w mozdzierzu. Mam taki fajny z Tunezji. Stoi na polce, bo to ozdoba, ale czasem uzywam w kuchni jak jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
probowalam w mozdzierzu niestety z marnym skutkiem bo czosnek sie tylko rozplaszczyl i rozdzielil na nieregularne plaskie kawalki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czosnek możesz utrzeć na najdrobniejszych oczkach tarki - często tak robię, kiedy akurat zapodzieję gdzieś praskę albo po prostu chcę mieć jeszcze drobniejszy czosnek niż zwykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×