Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Na jaki kolor pomalować pokój siedmiolatka ?

Polecane posty

Gość gość
fajną propozycją jest ta od mruk1. Mój 7-latek ma właśnie kolor brzoskwiniowy i do tego limonkowe akcenty. Fajnie współgra ale ten zestaw dobry był dla młodszego chłopca. na wakacje też planujemy remont, w końcu zaczyna nowy etap w życiu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kallii
Jeśli nie wiesz jak będzie wszystko ze sobą współgrać, pobaw się tym kreatorem http://www.sniezka.pl/pl/kreator-wnetrz/wybor-pomieszczenia , mnie bardzo pomógł przy wyborze kolorów do całego mieszkania. Jeśli zaś miałabym teraz malować synkowi pokój to postawiłabym na jasne kolory, osobiście lubię odcienie zieleni - ładnie będą współgrać z szarymi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość 7 latków nie zwraca tak bardzo uwagi na to jaki kolor ma w pokoju czy majtek na tyłku. Bez przesady. Trupie czaszki i odcienie ponurośc**przyjdą w fazie buntu ...jeżeli wogóle a póki co kolor ma nastrajać pozytywnie, nie razić, nie usypiać nie pobudzać zbytnio. Takie dziecko się uczy ale i nadal bawi a swoim pokoju więc trzeba koloru który nie zmniejsza optycznie pokoju, nie przytłacza i nie odbiera światła. Trend , trendem ale wszystko trzeba z głową a nie podążać ślepo za modą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 7 latek zażyczył sobie niebieskie ściany w pokoju i nie mogli byc od tego odstępstwa. Postawil sprawę jasno :) ponieważ ja nie lubię niebieskiego wybralam taki odcień by wszystkim spadowal, tj. Niebieska chmurka. Sredni odcień a la jeansowy niebieskiego (nie granatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy koniecznie musi byc jakis kolor? nie moga byc biale sciany a inne dodatki kolorowe. Cos musi lubic twoj syn, sportowca, muzyka, ma pewnie jakies hobby. Wtedy pokoj robisz mu w takim stylu jak lubi. Moze byc pilkarski, moze byc w stylu F1, koszykarski, w stylu zoo, nadmorskim.... wystarczy miec pomysl. Farby tablicowe tez sa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wiem jedno, jesli sie nie ma pomysłu na urzędzenie pokoju czy to dziecka czy salonu itp to nalezy pomalowac na biało, meble i dodatki zrobią resztę. mój syn ma cały pokój na biało tzn skosy i większość ścian, w dwóch miejscach pomalowalismy na szaro-niebieski i jest super :D meble ma białe, dodatki szare i czerwone. pokój jest piękny :) drugi syn ma jaśniutką szarą oliwkę, meble białe, dodatki granatowe i też świetnie to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma spory pokój na poddaszu i szukałam dosyć długo jakiegoś ciekawego rozwiązania. W końcu po paru próbach i dopasowaniach kolorystycznych w kreatorze wnętrz, połączyłam dwie barwy - szept nocy i romantyczny rejs. Dodatki są niebiesko beżowe, wszystko idealnie ze sobą współgra, mój syn ma 13 lat więc jest trochę starszy, ale takie barwy idealnie moim zdaniem pasują do pokojów dla chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joliat
a ja mysle ze nie trzeba wcale malowac pokoju. znalazlam taka firme jak dimlab i zamowilam u nich fototapety. porozmawialam z synkiem i sam sobie wybral zdjecia co ma je na scianach teraz. bo z malowaniem to duzo roboty, a jak sie ciemniejsze zrobi to pozniej nie jeast latwo wrocic do koloru, zwlaszcza jak sie bedzie kiedych chcialo do bialego wrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7-latek już zwykle ma swój własny pomysł lub kolorystyczne preferencje więc ciężko tak doradzać ... Warto oglądać wspólnie z dzieckiem sporo inspiracji i dowiedzieć się od Niego co mu się podoba. Podsyłam katalog z fajnymi pomysłami na kolor w dziecięcym pokoju: http://viewer.zmags.com/publication/6c8752e2#/6c8752e2/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amyy_
moim zdaniem warto wziąć pod uwagę neutralne kolory, wtedy przy wielu kolorwych zabawkach nie będzie wrażenia chaosu :) polecam odcienie szarości i złamane biele... Całkiem fajne te inspiracje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja mam 6-letnieg synka i we wrześniu mam zamiar wyremontować jego pokój. Myślę o pomalowaniu ścian na zielono i żółto. Ma być kolorowo i wesoło:) Mąż namawiam mnie do zakupu farby magnetycznej z http://sklep.spinex.pl/katalog/530/0/farba-magnetyczna-magnetic-primer i pokrycia jej farbą tablicową. Co sądzicie o czymś takim? Pomalowalibyśmy jakieś kawałek ściany tymi farbami i mielibyśmy z głowy zakup tablicy. Wasze pociechy mają takie "tablice"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam fiolet u syna. A jedna ściana jest jaśniejsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krukoczka
najlepiej będzie jak zapytasz swojego siedmiolatka, dzieci miewają nadzwyczaj rozwinięty zmysł estetyczny :-) ja tak zrobiłam i ostatecznie pokój mojego synka jest w kolorze lekko żółtawym (nie pamiętam jak się nazywa, ale jest w palecie barwy natury), do tego drewniane mebelki i scenka z bajki nad łóżkiem wymalowana przez moją uzdolnioną koleżankę. Klasa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lubie szarości na ścianach. fajan baza praktycznie pod każdy styl. na jakieś ścianie możesz dac"kawałek" fototapety czy tapety (np. mape świata). u mojego syna są ściany zielone a na jednej ścianie jasna tapeta. jest jasno i "spokojnie". myślę, że najważniejsze, żeby zrobić takie wnetrze, żeby jednocześnie było miejscem do zabawy, jak i nauki czy wieczornego wyciszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze szary i dodatki Np.selwdynowe lub niebieskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasza córka zazyczyła sobie rówzowy pokoj... by pojsc na kompromis zastosowalismy cieniowanie farbami sniezki, od ciemnego rozu do bieli, dzieki temu stonowalismy ten pomysl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tych wszystkich tu pomyslow podoba mi sie ten brzoskwiniowy wpadajacy w pomarancz z fioletem i szary z jasnym zoltym sama jeszcze bym ci zaproponowala jedna sciane granatowa a reszte biala i do tego dodatki w tych kolorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ganatu tez pasuje czerwony,zolty,pomaranczowy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja spytałam swojej 8 letniej córki jak chciałaby żeby wyglądał jej pokój, w sumie nie spodziewałam się, że tak się to zaangażuje i podejdzie do tematu tak "profesjonalnie" zostałam zasypana katalogami i stronkami z inspiracjami, nawet korzystała z aplikacji kreatora wnętrz na stronie magnata, pokój jest w delikatnym fiolecie i beżu, na jednej ze ścian jest efekt ombre z odcieni fioletu, wygląda to super, meble są jasne, marzyła o łóżku na antresoli a pod o poduchach typu sako i stoliku, kilku półek na książki i to jej zapewniliśmy, teraz jeszcze wyszukujemy dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja prawie 3 latka ma brązowy pokój. Wyszedł super! Na tle takiego koloru pięknie odcinają się jasne elementy typu lóżko kosze na zabawki... Ciemny kolor nie zawsze musi być przytłaczający i zarezerwowany dla dziwnych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj syna mój chce mieć tematykę kosmos wiec na jednej scianie będzie tapeta w ym temacie na suficie chce mieć układ słoneczny sciany mysle ze będą szare plus może granat ale syn ma duzy pokoj po 4 na 6 m i dwa okna wiec jest tam bardzo jasno wiec mogę się pokusić o ciemne kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz syn wybrał sobie niebieski kolor, także pomalowaliśmy na odcien Lazurowe wybrzeze z serii Satynowej Śnieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×