Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościk

Siłownia w wieku 15 lat?

Polecane posty

Gość gościk

Witam, mój syn od pewnego czasu chodzi na siłownie z kolegami. Ma 15 lat, waży 65 kg przy wzroście 176cm. Ostatnio skrytykowano mnie, że nie powinnam mu pozwolić chodzić na siłownię, że to hamuje wzrost... I tu moje pytanie. Pozwolić czy nie pozwolić? Trening ma ułożony przez właściciela siłowni, ale on nawet nie pytał ile on ma lat ;/. Może ktos był w podobnej sytuacji albo się na tym zna? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwoliłabym, ale tylko na bardzo dobrej siłowni, z nowoczesnymi maszynami (takie są dobrze wyprofilowane i ergonomiczne, dla młodej osoby z ciągle zmieniającym się ciałem to bardzo ważne), z profesjonalnym trenerem (żeby ułożył odpowiedni do wieku i możliwości trening i go nadzorował) i obowiązkowo po wizycie u ortopedy, żeby sprawdzić, czy nie ma jakichś ukrytych wad postawy, które nieodpowiedni trening może pogłębić (zresztą, każdy zaczynający przygodę z siłownią powinien przejść przez gabinet ortopedy). BTW wrzuć tutaj ten trening, który ma teraz, zobaczymy co on jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się głęboko zastanowiła, bo jeszcze rośnie, dojrzewa i kościec nie jest w pełni ukształtowany, dlatego trening powinien być ułożony bardzo indywidualnie ze szczególnym uwzględnieniem, że jeszcze się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×