Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kurajmo

gdzie wyemigrowac?

Polecane posty

Witam. Mam poważny dylemat. Otóż jestem młody 22 lata. Jak wszyscy wiemy, w naszym kochanym kraju ciężko z pracą dla ludzi młodych. Posiadam europejskie uprawnienia na wszystkie typy wózków widłowych. Z ważnymi psychotestami (nie pamiętam dokładnie tak to się chyba nazywało). Mam dość mieszkania w naszym ukochanym kraju, który wciąż mi na każdym kroku rzuca same kłody pod nogi. Pracy w zawodzie szukam już prawie rok odkąd zrobiłem kurs na wózki widłowe. Wysłałem ponad 50 profesjonalnie napisanych cv. Z pisania CV też miałem szkolenia. Wszystkie szkolenia miałem w ramach europejskiego funduszu aktywizacji osób bezrobotnych. Zawsze jak odrzucali moje cv. To głównym powodem był rzekomy brak doświadczenia w zawodzie operatora wózków. No ludzie jak mam zdobyć jakie kolwiek doświadczenie, skoro wszyscy pracodawcy odrzucają mnie z miejsca. Paranoja! Kilka lat temu pracowałem już rok za granicą. Wtedy bez jakichkolwiek uprawnień. W Belgii. Tym razem chce wyjechać gdzieś indziej niż do Belgii. Bo wtedy robotę załatwiła mi ciotka, z którą nie mam najlepszych kontaktów. I nie zamierzam prosić się rodziny. Wiadomo jak można liczyć na pomoc rodziny. Angielski znam na poziomie średnim. I wciąż się go uczę. Myślałem nad wyjazdem do uk, ale podobno stamtąd teraz sporo Polaków wraca. Do USA w życiu nie chce jechać. Nie nawidze tej ich paranoj na punkcie bezpieczeństwa. Prosiłbym o jakąś radę gdzie wyjechać, i ile przyszykowac gotówki na przeżycie. Bo ja muszę stąd wyjechać. Duszę się już w tym kraju, i chciałbym zacząć wszystko od nowa. Na własny rachunek. Bez ciągłego gledzenia że strony rodziny. Znajdź pracę, rób to, rób tamto i tak w kółko. Zwariować idzie. Będę wdzięczny za pomoc pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buhahah na marsa jelobie jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi ci to uswiadamiac, ale nawet jesli bys chcial wyjechac do Stanow to z takimi kwalifikacjami jak upranienia na wozki widlowe to nie masz najmniejszych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A znasz jakis jezyk obcy? Najlepiej jechac do takiego kraju, ktorego jezyk sie zna. Ja mieszkam w UK, ale nie mam pojecia, czy bys znalazl prace na wozku, bo nigdy takowej nie szukalam. Uk troche sie sypie ekonomicznie i patrza na Polakow z coraz wieksza wrogoscia (wiekszosc ludzi jest ok w codziennych kontaktach, ale w prasie i tv imigranci sa glownym chlopcem do bicia). Podobno Niemcy jeszcze jako tako sobie radza. Przygotuj sie na to, ze bez doswiadczenia wszedzie trudno dostac pierwsza prace. Ale jesli jestes mlody, zdeterminowany i pracowity to moze Ci sie udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Finlandia albo Norwegia tam znajdziesz prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez slyszalam, ze wlasnie do Norwegii najlepiej teraz jechac do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze cos opócz wózków......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa NIE podoba sie ciulowi USA hehe pewnie jakis z wyrokiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co w tym dziwnego, ze komus sie nie podoba USA? Pracowalam tam 3 razy w wakacje gdy bylam na studiach i tez bym sie tam nie przeprowadzila na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do USA w życiu nie chce jechać. Nie nawidze tej ich paranoj na punkcie bezpieczeństwa. ---to chyba dobrze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie chcialabys sie przeprowadzic na stale do USA tutaj jest o niebo lepiej niz w Europe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USA to chyba najbardziej znienawidzone panstwo swiata. Mienia sie obronca ucisnionych, a tymczasem napadaja na inne panstwa i zabijaja niewinnych ludzi, manipuluja prawie calym swiatem, szpieguja obywateli, sprzedaja bron terrorystom, zakladaja wiezienia, w ktorych trzymaja i torturuja ludzi bez wyroku sadu, nie mowiac juz, ze sa panstwem policyjnym, w ktorym nic ci tak naprawde nie wolno. "The biggest bullie of the world". Na dodatek ma przyglupich obywateli, zreszta chyba o to im chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przesadzasz!pozatym robia czystke posrod karaluchow spolecznych i to sie bardzo chwali! Sa potega byli I zawsze beda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie,nie przesadza-ty tylko niedowidzisz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam Ci skandynawię
tylko kup sobie jakiś samouczek i poznaj podstawy języka - zaprocentuje Ci to na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samouczek na sukces...?To wystarczy...?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie byli i nie beda zawsze potega, poucz sie historii. USA jest swiatowa potega moze od 100 lat, Cesarstwo Rzymskie bylo potega ponad 1000 lat i upadlo. Teraz USA przescigaja Chiny. Politycy w USA serwuja pranie mozgu swoim obywatelom. W zyciu bym tam nie chcial mieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie...?Tu,w Hiszpanii nowym kierunkiem jest Peru ;-)Dziwne,ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziękuję wszystkim "normalnym " użytkowniką za rozbudowane i ciekawe wypowiedzi. Wracając do głównego nurtu mojego tematu. Otóż znam chociaż jeden język obcy w stopniu min dobrym. Jest to język angielski. Znam również język Japoński ale tylko w stopniu słabym. Wyjechać chce ponieważ mam dość tego co się dzieje w tym kraju. TV ciągle pieprzy o bzdetach typu "mama madzi", "afera smieciowa" itp. Mam dość prania muzgu przez rząd, tv, prasę. Ludzie nie mają co do garnka włożyć, a oni non stop zamydlają oczy społeczeństwu. Prawda mam trochę długów, typu abonament na telefon komórkowy, ale chce właśnie wyjechać po to żeby zebrać kasę i je spłacić. I raz na zawsze z czystym sumieniem wyjechać zamieszkać w "normalnym" kraju. Gdzie rząd i politycy chociaż w średnim stopniu dbają o dobro obywateli i przestrzegają prawa. Ktoś powyżej pytał się dlaczego nie chce wyjechać do USA? A otóż dlatego że inwigilują swoich (i także. na całym świecie) obywateli. Są również Głównym agresorem w dzisiejszych czasach (ropa to chodliwy towar, a obrona demokracji to idealny powód by zaatakować inne państwo) . Jak ktoś wyżej wcześniej nademną już napisał. Potęgą są może od 100/150 lat (Ba ich państwo uzyskało niepodległość od Wielkiej Brytanii około 1730 roku) . A wszędzie widzą spiski, dbają tylko o własne interesy, myślą że są pepkami świata. A rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Dlatego właśnie tak nie cierpie tego pseudo raju na ziemi. Ale to już moja prywatna opinia. Wracając do głównego nurtu. Jak już wcześniej napisałem znam 2 języki obce. Angielski i Japonski. Chwilowo myślę żeby wyjechać nawet do Anglii (nawet na ten zmywak) zebrać trochę kaski i posplacac swoje długi. Bo jak już wcześniej pisałem. Chce zacząć żyć na własny rachunek. Trochę się rozpisalem.... Dziękuję za Wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. Proszę tylko osoby które nie mają nic konstruktywnego do dodania, o powstrzymanie się od zbędnego komentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zatem kolego europa już jest przepełniona wszelakimi nacjami każdy się kręci trochę tu trochę tam każdy liczy na kokosy prawda jest taka że wyjeżdżając żyją tylko o tyle lepiej że mają byle jaką pracę i byle jaki kąt do mieszkania co nie którzy twierdzą że to i tak ich szczyt marzeń bo nawet tego w PL nie mieli jak chcesz wyjechać ....to szukaj czegoś poza Europą no ewentuel Norwegia jeszcze ujdzie i Finlandia omijaj również USA pieniądze można zrobić w dodatku z małego wkładu w takich krajach gdzie diabeł mówi dobranoc ;) i to duże pieniądze fakt daleko cholernie ale za to jakie życie ....słońce piękny ocean palmy ;) pomyśl a będzie ci dane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprobuj do Holandii,Belgii(nie musisz u rodziny).W Holandii potrzebuja na wozki. Niemcy odpadaja,mam znajomego,co zrobil kurs w niemczech na wozki,a i tak pol roku szuka roboty gdziekolwiek. W UK tez nie jest zle.Znajoma wyjechala rok temu i jest juz niezle ustawiona.Dodam,ze ona bez jezyka i zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka osob podpowiada Norwegie.Praca jest ale dla tych co znaja norweski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Norwegi i Finlandi znajdziesz i bez języka ja ci to mówię która mieszka u Finów przyjechałam bez języka teraz jest OK dalej się uczę a pracę mam w DE pełno ofert na 400eu nic nie dostaniesz na stałe ani za większą kasę w Holandii ale najczęściej w szklarniach też nie zarobisz tak aby godnie żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze Ty loserze jeden!! NIE przyjezdzaj tutaj do USA NIE jestes nam potrzebny!! Tacy przegrancy jak Ty to tylko w polsce mieszkaja zerooo jedne!!! Ciesze sie jakie Stany sa robia po prostu czystke z takimi pasozytami jak Ty jemiole jeden!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak p*********e ze USA niby taki agresor a fakt jest taki ze ONI maja najpotezniejsza armie na swiecie zebys Ty s*********e jeden mial spokoj!!! Za takie zera jak Ty staja w obronie!! Leniwe I parszywe zera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Australię przemyśl. Kokosów nie zbijesz ale zajmiesz się życiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie bo nie o kokosy chodzi a o to aby życia nie zmarnować dla kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gości w tym temacie, którzy bezpodstawnie mnie obrazają (a nawet mnie nie znają w 10%!). Jeśli macie pisać takie bzdury to za przeproszeniem W*********Ć z tematu w podskokach! Nie mam zamiaru czytać waszych pseudo opini na mój temat. To że nie mam wyższego wykształcenie /doświadczenie w jakiekolwiek pracy/jestem młody i cenie sobie własną prywatność i poszanowanie bądź co bądź podstawowych praw ludzkich jak (prawo do prywatności, prawo do godnej egzystencji). Nie daje wam prawa mnie bezkarnie i bezpodstawnie osądzać. Lepiej uważacie bo to się kiedyś obruci przeciw wam. was też ktoś kiedyś oceni. I mam nadzieję że będzie wam rownie przykro jak mi czytając ten temat. Skoro tak kochacie tą zasraną "HAMERYKĘ" to po jakiego ciula udzielacie się na bądź co bądź Polskim forum? S********ć na amerykańskie pseudo fora. Na których wypowiadają się wasi "wzorowi " i nieskalani krajanie. Co nawet nie wiedzą gdzie leży Polska, lub jakim językiem Posługują się w Austrii. To się nazywa "inteligencja i pranie muzgów ". Tępa Ameryka i ich obywatele. Ja chociaż mam jakieś ambicje i plany. Nie jak wy. Który z was ciule zna chodz jeden język obcy w stopniu chociaż dostatecznym? Lub potrafi programować aplikacje na system android? Wątpię by chodź jedną osoba z was to potrafiła. Wracając do głównego nurtu tejże dyskusji. Kraje skandynawskie to nawet ciekawy kierunek, przynajmniej tak mi się wydaje. Kumpel pracował tam jako budowlaniec. Przez rok zarobił ponad 40.000 zł w Norwegii. Chyba się skusze na tenże kraj. Oczywiście języka też się wcześniej nauczę. Musze Jeszcze przemyśleć całą sprawę, bo również Niemcy mnie kuszą żeby tam szukać pracy. Zapraszam do dalszej dyskusji, ale uprzedzam każdą kolejną prubę obrażenia mnie zripostuję i to dość ostro. Nie pozwolę się bezkarnie obrażać. Nawet w internecie. Resztę normalnych użytkowników zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurajmo>> swoja agresje zachowaj dla swojego rzadu polskiego, ktory raczej nie ceni twojego prawa do godnej egzystencji, wiec do nich sie rzucaj, a nie do tych co znalezli swoj drugi dom, bo Polska moze i piekna, ale tam raczej nie respektuje sie praw ludzi do godnej egzystencji, a ze chcesz z niej wyjechac, albo twoj kumple musial za granica pracowac, a nie w Polsce, to raczej stanowi tego dowod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego ciulowi Kura..costam I co z tego jemiole jeden ze znasz Jakies tam bzdety jak zyc na poziomie NIE umiesz I jestes zerem bez pracy I perspektyw na lepsze jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×