Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwód a podział majatku-POMOCY!

Polecane posty

Gość gość

Witam. Jestem po rozwodzie z żoną od ponad roku (mamy syna 10 lat). Eks żona żąda odemnie połowy pieniędzy ze sprzedaży domu (jest na tą chwilę wystawiony do sprzedaży).Działkę zakupiłem ja,za kawalera. Pozwolenie na budowę,wodociąg i kanalizację też robiłem za kawalera. Kiedy wstąpiłem w związek małżeński budowa domu trwała dalej ,do której mój tato się dołożył się finansowo.Wtedy żona 2 lata siedziała w domu (nie pracując i nie mieliśmy dziecka). po ok.2 latach podjęła pracę i pracowała ok.8 miesięcy bo urodził się syn,była na macierzyńskim i wychowawczym). podjęła po tym okresie pracę. W tym czasie tylko ja zarabiałem. Czy jeśli dojdzie do sprawy o podział majątku 1.czy eks żonie należy się połowa (działka jest moja,a ona nie jest dopisana do niej) 2.czy Sąd może minakazać sprzedarz domu pomimo,że jabym tego nie chciał i chciałbym ją spłacać w ratach? 3.czy podział majątku jest od włożonej kwoty czy od obecnej wartości domu? 4. czy mogę odliczyć od jej części pieniądze które mi dał tata? Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Nie. działka jest twoja 2. Tak 3. Według obecnej wartości - cwaniaczku ;) 4. Tak. Jeśli darowizna była legalna - czyli zgłoszona do US. Hłe.., hłe ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj w artykule jest zawarte,że mogę ją spłacić w ratach W momencie zawarcia małżeństwa powstaje pomiędzy Państwem majątkowa wspólność małżeńska i w zasadzie wszystko, co nabywacie Państwo w trakcie małżeństwa do tej wspólności wchodzi. Współwłasność ta jest współwłasnością łączną – nie macie Państwo w nabywanych rzeczach udziałów w ułamkach. Podstawową zasadą jest, że wszystko co znajduje się na gruncie (poza nielicznymi wyjątkami) jest własnością właściciela gruntu, tak więc wszystko, co powstanie na nieruchomości Pani męża, będzie tylko jego własnością. Wybudowany przez Państwa dom stanowi jednak nakład z majątku dorobkowego na majątek odrębny męża. W przypadku ustania wspólności majątkowej czy to na drodze rozwodu orzeczenia separacji czy też sądowego lub umownego zniesienia wspólności, podlegać będzie rozliczeniu. Nie ma Pani jednak i nie będzie miała prawa do żądania części lub całości domu, a jedynie do spłaty. W przypadku sprzedaży tej nieruchomości przez męża i nabycia przez Państwa innego domu wartość gruntu będzie stanowić nakład męża z majątku odrębnego na majątek dorobkowy, pozostała część wartości to Państwa majątek dorobkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszce jedno-czy od tej aktualne ceny domu mogę odliczyć aktualną cenę wodociągu itp-czy mogę odliczyć to co płaciłem na tamte lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz odliczyć co chcesz. Nawet kupę którą zrobiłeś pod krzakiem agrestu za kawalera. Ale - musisz wykazać że srałeś przed ślubem i zapłacić za rzeczoznawcę, który wyceni wpływ tego gówna na agrest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co? pytam grzecznie a ty mi tutaj ciśniesz! czemu? człowiek z taką inteligencją jak ty,to powinien mi papier do tego srania podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwód. Walka o dzieci,majątek
Mam odpowiedź niżej, ale najpierw kilka faktów: 1/ małżeństwo, zanim nastąpi jego sądowe rozwiązanie, trwa w Polsce średnio ok. 12 lat. 2/ Jeśli są to rozwody z orzeczeniem o winie, są one najczęściej orzekane z winą mężczyzn. Także większość pozwów rozwodowych składają kobiety (nawet 3/4 wniosków). 3/ Co ciekawe , zdrada jest oficjalnie powodem ok. 25% rozwodów, natomiast ponad 30% par rozstaje się, podając jako powód niezgodność charakterów. 4/ Domniemywa się, że wśród tej drugiej grupy, mimo wszystko głównym powodem jest niewierność jednego z partnerów, z tym że powód ten jest z różnych powodów nieujawniany przez rozwodzące się osoby. 5/ 3 razy częściej rozstają się mieszkańcy miast niż wsi. Na takiej stronie alehistorie pl jest więcej ciekawych informacji na ten temat, głównie jeśli chodzi o rozwody z powodu zdrad. Tam są takie publikacje (dosyć szokujące) na ten temat z wnioskami na bazie tysięcy prawdziwych historii. No i "Rozwód. Walka o majątek i dzieci" jak kogoś interesuje własnoręczna terapia za pomocą odniesienia się do o wiele bardziej traumatycznych doświadczeń i porad innych ludzi, którzy przeszli już przez piekło rozwodu i mogą wiele poradzić z własnego życia i... sali sądowej. Mój majątek został dzięki tej wiedzy ochroniony, a dzieci... są przy mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale frajer intercyzy nie podpisal, mój ojciec tez tka z druga zona zrobil ,alr niczego si pryz niej nie dorobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorze.Gosci z 16.07.13 dal ci wyczerpujaca odpowiedz.To samo napisala bym ja. W uproszczeniu.To co na twojej ziemi i zainwestowane przed slubem jest twoje.To samo dotyczy sie darowizny(nawet po slubie,chyba ze rodzice zaznaczyli iz darowizna jest rowniez dla twojej zony) a tak sie nie stalo. Ewentualnie musisz splacic np okna ktore kupiliscie z majatku wspolnego,czyli po slubie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×