Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zrobić herbatkę dla niemowlaka?

Polecane posty

Gość gość

Może to dziwne pytanie, ale mój synek skończył 5 miesięcy i zaczynam właśnie rozszerzać dietę. Do tej pory go nie dopajałam, bo ciągle karmię piersią. Byłam dziś w sklepie, ale herbatki dla niemowląt w swoim składzie na pierwszym miejscu cukier i glukozę!!! Nie jestem wielkim przeciwnikiem słodyczy, bo sama lubię, ale dla tak małego dziecka to jakaś masakra. Proszę napiszcie co dawać mu do picia oprócz wody, tak żeby było smaczne:) Rumianku i koperku nie lubi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może spróbuj rumiankowo-koperkową parzoną, chociaż skoro nie lubi rumianku to chyba wiele nie pomoże. Ewentualnie z HIPPa są herbatki BIO parzone np. jabłko-koper. Jeśli zdecydujesz się już na te granulowane to bierz HIPP bo Bobovita ma dużo mniej ekstraktów, ewentualnie HUMANA ma słodzone herbaty laktozą i maltodekstryną ale nie ma podanej zawartości ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sklepie zielarskim możesz kupić herbaty z maliny czy dzikiej róży. W mojej rodzinie dawało się też wodę z miodem, bo mamy "swój"- o dziwo, pediatra potwierdziła że zagrożenia nie ma jak miód jest sprawdzony i polski. Posłodzić możesz też sokiem z brzozy. No i zawsze zostają naturalne soki z jabłek czy marchewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojemu synkowi daje hipp granulowaną. odkąd w domu jesteśmy używamy hippa, najpierw rumianek i koperek, teraz inne, ale ja nie daje tyle co jest napisane, tylko np na 340 ml - 2 łyżeczki :) ale spróbuj dawać do picia wodę, mój syn nienawidzi, nigdy nie pił a jest to dla nas duży problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak karmisz nadal piersia.to do popicia wystarczy piers :)a jesli chcesz koniecznie dopajac.czyms to wystarczy woda:) takie dziecko nic wiecej nie trzebuje. Moj jest na mm i na niego koper nie ma dobrego wplywu:bol brzucha, rumianek uczula-duzo sluzu podbarwioneho krwia,raz z ciekawosci kupilam herbatke malinowa hippa ale jak mu nie smakowala i mi zreszta tez. Podaje sama wode ktora on uwielbia i potrafi dziennie wypic z 300 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co chcesz czymś dopajać skoro pije wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest bardzo fajna herbatka Bio z firmy Holle (na Allegro), bardzo delikatna w smaku i bez cukru. Minusem jest cena (ok 11zł bez przesyłki). Ale równie dobrze może być sama woda. A mój lekarz polecał też Roiboos (nie wiem czy dobrze piszę) i faktycznie synek ją b.lubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko nauczyło się pić herbatę w wieku 10 lat w sanatorium, po prostu nic innego nie serwowano tam. Znam sporo osób nie pijących herbaty, wszyscy mają zęby jak z reklamy. Nie ma do czego przyzwyczajać, naprawdę. Niech pije wodę jak musisz dopajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś nie widziałam, żeby autorka pytała się o czarną herbatę tylko o napary ziołowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam świeżą melisę albo mięte, oczywiście rozcieńczoną i nie bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co sądzicie o pomyśle, żeby nie używać pampersów? bo jestem w ciąży i tak się zastanawiam... czy te ekomamy maja rację czy przesadzają... http://dzieci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larmisa33
Jeśli nie wiesz jak zrobić herbatkę dla niemowlaka, możesz przecież kupić gotową. Bardzo dobre są na przykład herbatki od Humany. Możesz je podawać już od 6-8 miesiąca życia, a maja na prawdę dobry i bezpieczny skład. Moja córka je uwielbia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Witam mam pytanie w jakich proporcjach rozcięczyć napar z saszetki kopru włoskiego dla dziecka 8 miesięcznego Z góry dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×