Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
a kto ci powiedzial, ze wszyscy, a na czym polega to genetyczne? mi sie kojarzy z inwazyjnymi w brzuch, czego tu sie nie robi raczej za czesto. ale wiek cie predysponuje do tego czy jak? nie rozumiem wlasnie, bo jesli z normalnego prenatalnego wynika, ze sie dziecko ok rzowija i z krwi wyszlo ok, to po co jeszcze dziecko meczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu mam apap i właśnie myśle czy wziąć tabletkę czy moze jednak dam rade... Moze któraś wypowie się w roli mojego głosu rozsądku, bo ja dziś nie myśle, robie co mi każą, pod warunkiem że nie wymaga zużycia większej ilości energii-typu skakanie w ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biore paracetamol w ciazy w razie goraczki powyzej 38 , powiedziala mi tu polozna, ze paracetamol lepiej wziac bo jest bezpieczny w ciazy i nei przenika do lozyska, a goraczka wysoka dziecku szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o cos takiego chodzi, acha, tutaj wlasnie to sie robi,kiedy sa wymienione podobne powody jak w tym artykule, wiec hmm ja bym sie zastanawiala, czy panikowac i wydawac kase, a jak cos wyjdzie nie tak, to co? aborcja rozumiem? bo jesli nie aborcja ze wskazan medycznych, to co za roznica, czy bedzie sie nosic ciaze ze swiadomoscia urodzenia chorego dziecka czy bez z zaoszczedzona kasa?? odpwoeidzcie mi osobiem ktora tych badan nei robi, na takie egzystencjonalne putanie, bo mnie to serio nurtuje Koszt takich badań jest bardzo zróżnicowany. Dla badań nieinwazyjnych waha się od 200-700zł w zależności od rodzaju badania, zaś dla badań inwazyjnych w granicach 1500zł. Badania nieinwazyjne, do których zaliczamy: USG genetyczne, test na poziom alfa fetoproteiny (AFP) we krwi, czy test potrójny (hCH, AFP i estriolu) we krwi pozwalają ocenić ryzyko schorzenia bez narażania dziecka. Nie wskazują one konkretnej choroby, ale są podstawą do wykonania badania inwazyjnego. USG wykonuje się zwykle między 11-14 tygodniem ciąży oraz 20-24 tygodniem ciąży. Testy na obecność AFP, czy test potrójny zwykle w 11-14 tyg. lub miedzy 16-18 tygodniem. Badania inwazyjne przeprowadza się jedynie, gdy istnieje ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną, ponieważ istnieje ryzyko pewnych powikłań (utrata ciąży, krwawienie,) które wynosi od 0,5-3%. Jednakże dają one szczegółową odpowiedź odnośnie istniejącej choroby genetycznej. Wykonuje się je zwykle między 16-18 tygodniem ciąży, a niektóre można już nawet wykonać w 10 tygodniu (biopsja trofoblastu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od polskiej czcionki tekst wkleilam ze strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Filipinko ja kupilam w aptece zwykly paracetamol i jak mnie boli glowa to lykam, bo nie bede sie meczyla. Jak mnie boli glowa to i mdlosci i wymioty sa intensywniejsze. Mozesz sobie lyknac jedna tabletke dziecku nic nie bedzie a Tobie przyniesie ulge. Mam taka nadzieje :) Mnie lekarka sama powiedziala ze jak mnie boli to zebym sie bie meczyla i wziela paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie kojarzy z inwazyjnymi w brzuch, - inwazyjne sa prenatalne! genetyczne wszystkim pisza, tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Badania prenatalne sa inwazyjne i nie inwazyjne. Te od 11 do 15 tyg czyli usg i testy z krwi sa nie inwazyjne i ja np.bylam na takich i Wy tez. Nie wiem w czym tkwi problem. A to czy robimy czy nie zalezy od nas. Ja mialam ciaze ryzykowna wiec zrobilam ale gdyby nie bylo ryzyka tez bym sie zdecydowala. Nie po to zeby usuwac chore dziecko ale po to aby pomoc malenstwu np.jesli lekarz wykryje wade serca mozna zareavowa jeszcze w trakcie ciazy czy tuz po porodzie zrobic operacje i uragowac malenstwo. Moja kolezanka tak miala i po porodzie jej corka przeszla operacje. Dzisjest juz duza zdrowa dziewczynka i ma tylko malutki slad na lopatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas to sie nazywa prenatalne, te normalne wlasnie a genetyczne sa inwazyjne i nieinwazyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
cześć sorki że nic ie piszę ale od kilka dni was w ogóle nie czytam bo nie mam czasu dziś trochę podczytałam żeby oderwać myśli ;-( ;-( zdrówka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirabell dzieki za odpowiedz, rozumiem. ja pozostane przy tych dwoch normalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Druga kolezanka nie robila badan byla tylko na zwyklym usg na fundusz, lezala nawet w szpitalu bo dzidzia byla malutka jak na swoj wiek w brzuszku i niestety albo stety nie siem urodzila dziecko z downem. Byla wszoku i rozpaczala facet ja zostawil ale jest silna i szielz sie w garsc. Dziecko ma z zespolem ale 1 stopnia czyli rozwija sie cudownie tak jak jej rowiesnicy tylko z wygladu widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Gosc ja tez przy takich pozostane :) Starczy mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny, możecie mi napisac jak wygladalo wasze usg miedzy 11 a 14 tygodniem? Ja jestem załamana, nie dość ze trwało może 5 min to usłyszałam tylko, ze wszystko jest w porządku... nie wiem co badał lekarz, nie reagował na moje pytania, w opisie badania nic nie jest wspomniane oprócz standardów, wiek, długość tętno i termin porodu. Czy myślicie, ze oge zrobić kolejne badanie? Nie wiem co robić...możecie mi napisac jak to wygladalo u was, czy macie opis badania? Dodam ze badanie nie było robione u mojego prowadzącego tylko w szpitalu na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku ja teraz jestem w 12 tyg. i 3 dniu i też tak jak MamaMuminka byłam u dr. Dudarewicza- super lekarz, 10/10. Badanie trwało 30 minut, bardzo dokładnie, było przez powłoki ale ze względu na kiepski odczyt zrobił mi jeszcze dwoma sondami dopochwowo. Wszystko wytłumaczył, pow.że wszystkiego nie da się wykluczyć niestety ale na chwilę obecną wszystko jest super i książkowo. Życzę Wam żeby każdej z Was lekarz powiedział to samo bo ja z nerwów prawie zwymiotowałam a lek. mnie tak uspokoił że już niczym się nie martwię. A jutro idę na usg do szpitala i pewnie będzie trwało 5 minut i nic mądrego mi nie powiedzą... MamoMuminka a Ty jak u niego byłaś to który był tydzień?ciekawe dlaczego Ci nie powiedział nic na temat płci. U mnie bez problemu sam pow. że jego zdaniem to dziewczynka.... Dziewczyny na gorączkę podobno jest świetny napar z kwiatów lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Dziewczyny strasznie bolą mnie zatoki i ucho... robię inhalację już tydzień i dosłownie w środku mnie szczypie. A z bólem ucha już nie moge wytrzymać dziś. Jeszcze jak wyjdę np na korytarz gdzie jest chłodniej to jakby mi w środku bębenek rozrywąło. Boli niesamowicie. Znacie jakieś sposoby, które w ciąży możemy stosować? Olejek kamforowy odpada bo mam na niego uczulenie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Gosciu to zalezy jakie mialas usg. Jesli w szpitalu na nfz to nie prenatalne tylko zwykle usg. I tak to niestety wyglada jak nie robi sie u swojego lekarza w gabinecie. Usg prenatalne jest platne chyba ze masz skierowanie. I trzeba sie na bie umowic bo z narszu nie zrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w domu mam apap i właśnie myśle czy wziąć tabletkę czy moze jednak dam rade... Moze któraś wypowie się w roli mojego głosu rozsądku, bo ja dziś nie myśle, robie co mi każą, pod warunkiem że nie wymaga zużycia większej ilości energii-typu skakanie w ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na usg właśnie w 12 tyg i 3 dniu. Nie mam pojęcia dlaczego nic nie powiedział na temat płci. Maleństwo się trochę wierciło i być może nie chciał nic mówić, może akurat tego nie było za dobrze widać ;) Ja też miałam najpierw przez powłoki a potem sondę dopochwową. Tak samo trwało to wszystko 30 minut, dostałam opis badania oraz zdjęcia i płytkę. 5 minutowe usg na NFZ to jakaś kpina. Na pewno po czymś takim poszłabym gdzie indziej prywatnie, bo co można zbadać i zmierzyć przez 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na genetycznym u prof hab itp. Wszystko ok,widziałam dzidzie w 3d,powiedziałam,że nie chce znać pulci dziecka,a on do mnie za na tym etapie ciąży narządy wyglądają tak samo.To byl 13+2dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Ja mam w poniedzialek wizyte i ciekawa jestem czego sie na niej dowiem. Na pewno płci nie chce znac az do rozwiązania :) co do choróbska moj ginek tez powiedzial ze apap 4xna dobe jest bezpieczny, ale nalezy go przyjac gdy jest ponad 38 stopni. A tak domowe sposoby stosowac i przede wszystkim- wygrzewac sie! Jedna z Was pisała ze dzis w zimowej kurtce byla na zewnątrz-wydaje mi sie ze absolutnie nie powinnas wychpdzic na zewnątrz! Powiklania po zwyklym przeziebieniu sa o wiele czestrze i gorsze w ciąży gdyz odp***osc znacznie spada! Dziewczyny wygrzewajcie sie, wypoccie w łóżkach to co trzeba i bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoMuminka może myślał że nie chcesz wiedzieć?bo u nas było tak ze mój mąż pociągnął temat i pow. że to na pewno chłopak a lekarz na to - tak Pan myśli??ha ha ja jestem raczej innego zdania. I się śmiali- lekarz że o głowę to by się nie założył ale o kasę to spokojnie tak. ;-) no więc chyba raczej będą falbanki ;-) gosia89- współczuję z tym uchem, ja się modliłam żeby mnie nie dopadało bo jakby mnie zaczęło boleć to koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Milka ja wyszlam w zimowej kurtce i niestety musze wychodzic. Mam syna w 3 klasie i rano go zawoze do szkoly i potem jade po niego plus zakupy. Nikt za mnie tego nie zrobi. Gosia moja mama ma taki kwiatek ktory wklada sie do ucha. Ma strasznie mocny zapach ale podobno pomaga. Niestety nie pamietam nazwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
A na bol gardla zawsze ssalam polopiryne s. Na poczatku gardlo troche drapalo ale po chwili nie czulam juz nic. Przechodzilo po 1 lub 2 tabletkach. Malo smaczne ale skuteczne. Nie wiem czy w ciazy mozna brac polopiryne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słusznie Mirabell jest taki kwiatek śmierdzielek który faktycznie na uszy pomaga ale jak się ona nazywa.....?ja zawsze mówiłam że to jest kwiatek marchewkowy bo liście takie jak nać marchewki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell, pytałaś o latanie. Mi lekarz kazał odwołać lot służbowy, który miałam od roku zaplanowany na sierpień. Byłam wtedy w 3 miesiącu. Zmiany ciśnienia w samolocie są spore, więc dla wczesnej ciąży to może być zagrożenie. Zapytaj lekarza, bo w necie głównie znalazłam info, że w II trymestrze loty są już bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papssi myśmy na ten temat nic w ogóle nie mówili, więc pewnie dlatego dr nie podjął tematu. Teraz żałuję, że się nie odezwałam, ale trudno - wytrzymam do następnego razu. W ciąży NIE MOŻNA polopiryny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
No tak, jak ma się już dzieci to wygląda to troszkę inaczej i chąc nie chcąc musimy się poświęcić. Szkoda tylko, że niektóre z nas w takich chwilach nie mają co liczyć na pomoc kogoś bliskiego (nie mam na myśli męża który ciężko pracuje). Trzymam za wszystkie schorowane mamuśki kciuki aby w końcu się polepszyło. Jak macie wątpliwości czy jakis lek możecie przyjąć czy też nie skonsultujcie to chociażby telefonicznie z lekarzem prowadzącym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja jutro idę do dudarewicza-zobaczymy co mi powie....może też już powie jaka płeć???? co do samopoczucia, to znowu ostatnio osłabiona jestem, całymi dniami leżę w łóżeczku bo jak wstanę i zacznę coś robić i się schylać to brzuszek pobolewa i lekarz powiedział, że mam leżeć bo w innym przypadku weźmie mnie na oddział i tam będzie pilnował..... papsi- gratuluję dziewczynki- miałaś dobre przeczucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×