Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
Badania nieinwazyjne Kiedy sie je wykonuje? Miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy, potem miedzy 20 a 24 tygodniem. Na czym polega? Jest zupelnie bezpieczne dla rozwijajacego sie dziecka. Nie wymaga przygotowan. Polega na tym, ze lekarz wprowadza przez pochwe specjalna glowice ultrasonografu. Odbijajace sie od plodu ultradzwieki przetwarzane sa na obraz widoczny na monitorze. Aby bylo precyzyjnie wykonane, moze trwac nawet pól godziny. Co można wykryć? W zaleznosci od momentu zrobienia badania lekarz moze zbadac pecherzyk ciazowy, grubosc faldu karkowego plodu, kosc nosowa, paliczki dloni, zarys oraz wymiary poszczególnych narzadów. Moze takze ocenic lozysko, pepowine oraz plyn owodniowy. USG pozwala z duza dokladnoscia ocenic, czy dziecko jest obarczone wada genetyczna taka jak zespól Downa, Edwardsa czy Turnera oraz wadami rozwojowymi – np. cewy nerwowej lub rozszczepem podniebienia. Wykonane po 20. tygodniu ciazy moze sie przyczynic do wykrycia wrodzonych wad serca. Ksztaltuje sie ono do 43 dnia ciazy, ale dopiero pod koniec piatego miesiaca jest na tyle duze, by mozna je bylo badac sonografem. Po 27-28 tygodniu ciazy rozwijajace sie uklad kostny i pluca utrudniaja ulradzwiekom dotarcie do serca plodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wiec ja to badanie mialam! mialam badane to wszystko kurcze na pierwszej wizycie z usg, bo tu w IRL sa 2 USG darmowe, ale wszystko jest sprawdzane wlasnei neiinwazyjnie, kosc nosowa, fald, przeziernosc, cewa, wszystko, na tym badaniu dokladnie mi tlumaczono wszystko co i jak, wyszlo ok, nastepne mam w 22 tc. dlatego nie robie nic wiecej, bo to co robie mam za darmo, wedlug tutejszego harmonogramu badan w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaznacze, ze nei mailam pierwsej wizyty jak wiekszosc tu zeby zobaczyc biojace serce, bo nie ma takich wizyt, pierwsza jest wyznaczona na 12 tc a druga na 22 tc chyba, ze ciaza zagrozona, to wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Czytam co piszecie już jakis czas i chciałam się dołączyć. Jestem w 11t2d ciąży, termin porodu na 17.04 :) To moja pierwsza ciąża. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Cze mamuski :) ja mam termin na 7kwiecien z miesiaczki a z usg 2 kwiecien To jest moja druga ciaza :) Mam synka 3,5 latek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie mogę nacieszyć moją ciążą, co o tym pomyślę to śmieję się sama do siebie. Właśnie dziś zaczynam 13tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badań to dzidziuś pierwsze miał robione w 12tc m. in. przezierność karku, kość nosową, obwód główki, stan rączek i nóżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wygladało to tak: jak dowiedziałam się o ciąży, chciałam od razu biec do gin. żeby ją potwierdzić, to była końcówka 6 tygodnia. Gin. założył książeczkę ciąży i pokazał pulsujący zarodek :) jego wielkość 4,5mm :D Kolejna wizyta we wtorek 1.10 już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kochane, ja już po usg w szpitalu- tak jak myślałam to mega porażka-badanie trwało 3 minuty...razem z tym że musiałam się rozebrać bo przez powłoki nie było nic widać....Zmierzyli ,,kark', sprawdzili długość ciemieniowo- siedzeniową, puls, płyn owodniowy i tyle...a na koniec- no ja tu u tego dziecka nie widzę żadnych nieprawidłowości....MASAKRA.. ania_ma- napisz koniecznie jak wizyta u dr Dudarewicza bo jest b. ciekawa co Ci powie ;-) czekam na wieści ;-) LILA111- mam dokładnie taką sytuację jak Ty ;-). Termin mam na 07.04, z usg wyszło na 02.04 i tżz mam synka 3,5 roku ;-);-);-) buziaki dla Was wszystkich, spadam gotować obiad ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Hej dziewczyny Papssi niestety zeby miec przadnie zrobione usg to albo trzeba zaplacic albo miec znajomosci. Ale masz chociaz pewnosc ze z malenstwem jest ok. Faj nie ze znasz plec, o ile nic sie nie zmieni hihi. Ja tez bym chciala dziewuszke malutka, no ale najwazniejsze aby zdrowe bylo. Ide dzis z moim M na imienieny do znajomych. Impreza organizowana w disco, licze tylko na to ze beda pierogi do jedzenia hahahaha. Mam taka ochote ze szok. No ale zobaczymy. U mnie jeszcze malo osob wie ze jestem w ciazy wiec beda mnie zmuszac do picia alko. Brrrrrr na sama mysl mam ciary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Sorki za bledy ale pisze z telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
pierogi tez bym zjadla ja w srode ide na 3 rozne wizyty powiem wam ze wymiekam mam dzis huśtawki nastrojów płakać mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell zgadzam się z Tobą co do badań, mój gin. sam zaproponował mi prywatna wizytę u innego gin. twierdząc że tamten ma dużo lepszy sprzęt i dokladniej przebada maluszka. Koszt wizyty wyniesie mnie 150zł ale wiem że warto, ponieważ bratowa też robiła te badania i była bardzo zadowolona. Też chodziły dzisiaj za mną pierogi ale skończyło sie na tostach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell ja też idę dziś na balangę do znajomych na 30tkę do restauracji....Impreza na 50 osób...Ale pierogów chyba nie będzie ;-/ a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Fajnie Papssi 85 ze mamy cos wspólnego :) rozumiem ze 85 to twoj rocznik ? ja jestem 86:( Tak to jest z tymi szpitalami ja pierwsza ciaze chodziłam prywatnie od poczatku i teraz w drugiej tez chodze i do tego samego lekarza ja miałam piersza CC czy ktoras jeszcze miała cc i druga tez bedzie miała ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam naturalnie ale ostatecznie, w końcowym etapie zakończyło się cc. Przeżyłam jakby dwa porody;) Tym razem też chciałabym spróbować urodzić naturalnie. Nie wiem tylko czy przeciwwskazaniem nie będzie mały odstęp od poprzedniej cc (rok i 10 m-cy) a jeszcze z lekarzem nie rozmawiałam na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILA111, Olka- u mnie podobnie jak u Was cc. Też przeszłam jakby dwa porody bo po skurczach i przy pełnym rozwarciu pojechałam na cc. Podobnie jak Ty Olka też chcę teraz rodzić naturalnie, gin pow. że są szanse spore. Lila tak jak napisałaś jestem rocznik 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny imprezowiczki. Ja mam gorszy nastrój:( Zadzwoniła do mnie położna z przychodni i powiedziała, że mam złe wyniki cytologii (robiłam 2 tygodnie temu) do konsultacji z lekarzem i ponownego wykonania. Miała któraś z Was tak kiedyś? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Olka podpatrzyłam, ze jestes z Podlasia ja tez :) Co do cytologii to od dłuzszego czasu mam 2 wiec nie wiem Walabia co to moze znaczyc. Wspólczuje dziewczyny ze zaczynałyscie od naturalnego a skonczyło sie na cc to tak jak piszecie dwa porody ! SZOK !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilla to jest nas już 3 z tych rejonów;) A skoro my obydwie miałyśmy "dwa porody w jednym" i wybieramy poród naturalny to coś jest na rzeczy....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia ja nie miałam z czymś takim do czynienia. A dawno robiłaś wcześniejszą cytologię? Koniecznie wybierz się jak najszybciej do lekarza i powtórz wynik. Życzę, żeby to była jakaś pomyłka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dzisiaj były pierogi na obiad :p Ja tez miałam cc ale na szczęście z naturalnego porodu nawet skórczy nie miałam więc nie męczyłan sie darmo ale ten drugi to wolałabym naturalny bo po cc czułam sie jak kaleka. Walbia-co do cytologi to nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama kwietniowa
Dorcia 436 to mamy identycznie termin. 17 kwiecien. Tez moja 1 ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Walbia spokojnie. To nie musi oznaczać nic zlego. Ja po powrocie z wysmienitego urlopu odebralam kolejnego dnia poczte wśród której znajdowali sie skierowanie do szpitala oraz info żeby skontaktować sie niezwlocznie z lekarzem. Jaki ja wtedy stres przezylam! Koniec końców nie byl zly, wiec uszy do gory:) wprawdzie ja nie bylam wtedy w ciąży... Skontaktuj sie ze swoim ginkiem jak najszybciej. Trzymam kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Dawno nie pisałam, ostatnio gdzieś w 7 tyg. Teraz jestem w 13. Wg lekarza termin porodu mam na 7 kwietnia. Wczoraj byłam u lekarza i na szczęście wszystko w porządku. Dzidzia 67,4 mm, NT 1,3 .Widziałam jak dzidzia się porusza, byłam zdumiona jaka jest już duża w porównaniu do ostatniego zdjęcia usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, też staram się nie wpadać w panikę z powodu tej cytologii.. ostatnio miałam robioną jakoś w czerwcu 2012, wynik był w porządku... Mój lekarz ma zapalenie płuc, na wizytę najwcześniej mogę liczyć 8.10, więc muszę cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×