Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Ja już jestem w 14tc, a brzuszka nawet nie widać... to mój pierwszy dzidziuś martwię się o wszystko- czytam wszystkie poradniki? i po co jak wszędzie różne rzeczy piszą... Możecie mi podpowiedzieć jakie witaminy zażywacie ? jakie polecacie? A czy u Was zmniejszyła się ochota na seks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, czy przeciwciała różyczki mogą być zafałszowane w ciąży bo już głupieje. Dostalam wyniki ze mam dodatnie IgM i IgG oraz skierowanie do poradni chorób zakaznych, pojechałam od razu, lekarz kazal się nie martwic bo podobno to jest niemożliwe zebym była chora ( rodzic twierdza ze chorowałam na rozyczke, chociaż teraz już sami zgłupieli a poza tym bylam szczepiona w 98 ), musze powtórzyć badania. Ale wychodzę już z siebie z tych nerwów, czy któraś z was tez tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Walabia ja niestety kiedys tez mialam zly wynik cytologii. Jakies 6 lat temu. Mialam ztraszne zapqlenia pecherza i w koncu poszlam do lekarza. Pobrali mi czystosc i cyt. Wyniki wyszly nieciekawe, niestety nie pamietam juz numeru. Od razu w ciagu kilku dni polozono mnie w szpitalu i pobrano wycinek. Jako ze mam rodzine w szpitalu to poszlo wszystko sprawnie. Po kilku dniach byly wyniki i okazalo sie ze mam dysplazje czyli wczesne komorki rakowe. Nastepnie znowu pol9zyli mnie do szoitala i laserem wycieli mi stozek szyjki macicy. Tam to bylo umiejscowione. U mnie slwszystko odbylo sie w ciagu moze 2 tygodni. Jesli wtedy nie poszlabym do gin to dzis by mnie juz nie bylo. Walabia mam nadzieje ze u ciebie to tylko jakas bakteria czy cos w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
Dziewczyny, z tym brzuszkiem to chyba indywidualna sprawa. Ja zawsze byłam płaska jak deska, to teraz, w 13t., widać lekko wypukły brzuszek i nie wygląda on jak po obiedzie, bo ta wypukłość jest jakoś na wysokości pępka, taka kuleczka się robi pomiędzy biodrami:). Ciekawi mnie ten rosnący brzuch, bo to moja pierwsza ciąża, to się nie śmiejcie;). Co do witamin, lekarz kazał mi brać femibion, tam jest też kwas foliowy. Nie wiem, czy stosować to całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell, dzięki za opowieść o swojej historii i cieszę się, że wszystko skończyło się u Ciebie dobrze. Wiem, że powinnam się właściwie cieszyć z szybkiej diagnozy, dobrze,że była ta cytologia, ale zastanawiam się jak wygląda ewentualne leczenie w ciąży. No ale najlepiej poczekam co powie mój lekarz. Na pewno zrobi cytologię jeszcze raz, bo tak zasugerowała mi położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
'LILA111, Olka- u mnie podobnie jak u Was cc. Też przeszłam jakby dwa porody bo po skurczach i przy pełnym rozwarciu pojechałam na cc.' Papssi, jeśli możesz, to napisz, dlaczego na koniec zrobili Ci tą cesarkę, jak wszystko szło dobrze. Dziewczyny wyżej też pisały o dwóch porodach. Może tak być, że to rozwarcie nie zrobi się do końca, czy jak?:( Czy jak poród trwa za długo, to robią cesarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
ja tez biore kwas foliowy, i FEMIBION (podobno najlepszy zestaw witam, drogi ale przeciez na dziecku nie bede oszczedzac:) ) co do ochoty na seks - tak,zdecydowanie mniejszy. moze ze strachu...jakos instynktownie - nie wiem, nie daje tyle radosci co przed ciaza. A mam do was pytanie, poniewaz dopadlo mnie przeziebienie a wiadomo ze nic nam lykac nie wolno;/ raz dziennie biore apap, ktory niewiele daje, i dzis jakis lekki syrop na odp***osc kupilam.ma ktos jakies rady? jestem w pracy i nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
Na przeziębienie woda z miodem i cytryną, ciepła, nie gorąca. Dużo pić. Sok z malin, z bzu, ale to tylko jak masz prawdziwy. I nie wyłazić z domu, żeby nie pogorszyć:(. Jadłam też kanapki z czosnkiem, chociaż nienawidzę. Obyło się bez leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnetaKIELCE na przeziebienie najlepsza chyba herbatka z cytryna i sokiem malinowym :) mnie strasznie meczy zatkany nos, chodzilam po aptekach i pytalam czy jest cos bezpiecznego dla kobiet w ciazy ale nikt nie potrafił doradzić. Teraz uzywam maści majerankowej i soli morskiej do płukania ale na efekty jeszcze za wczesnie albo po prostu nie pomaga :P Też biore FEMIBION tylko ze na natal1 pisze do konca 12 tyg. i zabraknie mi 8 tabletek a całego opakowania mi sie nie opłaca kupować i chyba wroce na kilka dni do FOLIKA i dokupie do niego Jod. Jak myslicie dobry pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
Jest Femibion Natal Classic, na całą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Hej Brzuchatki. Jak mija sobota? Ja się dziś czuję fatalnie. Nadal zapalenie ucha, do tego boli mnie podbrzusze. Ale to pewnie dlatego, że wczoraj caly dzień dźwigałam chrześniaka i sprzątałam... w końcu pojutrze wyprowadzka ;( Ja biorę tylko folik, ale może skuszę się na ten femibion.... zaczynamy II trymestr ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diewczyny ja też biorę Femibion natal. Najpierw brałam 1, a teraz 2. Kilka dni przed końcem 12 tygodnia skończyło mi się opakowanie i położna powiedziała mi, że na tym etapie mogę kupić 1 i dokończyć spokojnie całe opakowanie, alebo wziąć już 2. Miałam w domu 2 więc wybrałam drugą opcję. Natomiast co do cytologii to wyniki mogą wyjść złe bo możesz mieć zwykłe zapalenie. Tak więc nie martw się niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
Femibion Natal Classic, skład: kwas foliowy witamina b1, b2, b6, b12 biotyna niacyna kwas pantotenowy beta-karoten witamina c, d, e magnez żelazo, cynk jod miedź mangan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to kilka składników więcej jak w tej mojej 1 :) i L-metylofolian wapnia tu mam poza tymi co napisałas :) u mnie na wit.c, e i jod się kończy. Przynajmniej nie musisz się zastanawiać kiedy co przyjmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
I tak to pewnie jeden grzyb;). Najważniejsze jest to, co jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem w Femibion Classic nie ma folianów, które podobno przyjmują się lepiej niż sam kwas foliowy (a przynajmniej tak tłumaczył mi mój lekarz). I to chyba jedyna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
A ja tam lykam tylko kwas foliowy. W poprzedniej ciazy lykalam jakiec witaminy dla ciezarnych, rozne rodzaje i strasznie po nich wymiotowalam i mnie mdlilo jeszcse bardziej niz zwykle. Teraz biore kwas i moja lekarka powiedziala ze nie musze sie niczym wspomagac. Wyniki mam dobre wiec nic nie biore. Jem owoce warzywa i jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jedzenia to mam problem dość duży. Jestem z zawodu kucharzem i staram sie wybierac zdrowe produkty, ale od poczatku ciazy jestem na zwolnieniu lekarskim, i strasznie dużo już przytyłam :/ około 6 kg, a co dopiero przez całą ciążę :/ Wczesniej pracowalam po 12h w ciągłym ruchu i waga stała w miejscu, teraz zmieniłam tryb na spokojniejszy i non stop tyje :/ Ma ktoś tak lub może cos doradzic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Ja mam w druga strone. Mam 175cm i waze 52 kg. Nie przytylam jeszcze nic. Piersi mam tylko wielkie. Dzis jak mnie tata zobaczyl bez makijazu to stwierdzil ze wygladam na ciezko chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 165 i wczoraj złapałam 70kg na wadze :/ a jeszcze nie dawno 63, 64 było :/ Pewnie odrzuca Cie od jedzenia?? Mnie wrecz przeciwnie, jadłabym wszystko od warzyw i owoców do wołowiny :P poza smażonym mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Mam straszne mdlosci i czasami wymiotuje, ale staram sie jesc i to sporo. Zjadam okolo 6 nawet 7 posilkow dziennie. Zawsze bylam patyczak, mam taka przemiane, ze moge zjesc konia z kopytami i nie przytyje. Odstawilam w ciazy slodycze tzn moj organizm odstawil bo nie mam na nie wcale ochoty. Kiedys uwielbialam slodkosci teraz wole makarony sosiki miesko hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymmm zastanawiam się czy może jest inny powód mojego tycia :P Coś mi mąż wspominał że tesciowa miała bliźniaków w rodzenstwie :) .... okaze sie na najblizszej wizycie u gin. we wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Dziewczyny, dlaczego az tyle z Was zazywa witaminy? badania wykazaly jakies niedobory u Was? Wiem, ze organizm kobiety jest w stanie sam zapewnic dziecku niezbedna ilosc witamin i niepotrzebne sa wspomagacze. Poza tym dziecko po witaminach bardzo rosnie i pozniej sa problemy przy naturalnym porodzie. Prosze odpowiedzcie bo jestem okropnie ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzklanyKlosz
Nie chciałam brać witamin, ale lekarz zalecił. Nie mam żadnych niedoborów, mam dobre wyniki i zastanawiam się, czy jest sens brać te witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Co do brzuszka, ja jestem dość szczupłą osobą, to moja pierwsza ciąża a już widać brzuszek. Malutki bo malutki ale jest widoczny. Mianowicie podbrzusze mam takie jakby bardzo nabrzmiale i wiekszosc moich spodni (a ze jestem zwolenniczką dopasowanych) uciska mnie w brzuszek, dlatego tylko dres wchodzi w grę. Teraz jak leze jest ok, w poniedzialek jak bedzie dobrze wracam do pracy i nie bede za bardzo jakie spodnie ubrac, a moj charakter pracy wymaga ode mnie eleganckiego ubioru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklany Koszu- ja miała cc bo niestety jak przyszły skurcze parte to dziecko się ,,zablokowało'' i nie chciało się rodzić....Potem zaczęło mu spadać tętno i wtedy lekarze zdecydowali że nie ma na co czeka bo mamy zagrażające niedotlenienie mózgu ...trwało to wszystko od 6:00 do 10:52 bo wtedy właśnie urodziłam synka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
Cześć dziewczyny jakiś czas temu pisałam, czas na reaktywację :) Termin mam na 18 kwietnia - bliźniaki dwukosmówkowe, dwuowodniowe. Nadal zażywam luteinę, we wtorek mam badanie usg na przezierność karków etc... Leci 12 tydzień. Mam do Was pytanie czy przebywacie może na L4 i wypłacał Wam już ZUS pensję? Czy Wam się zgadza kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
hej wszystkim..u nas bez zmian :Pwe wtorek wizyta juz nie moge sie doczekac:Dco do witamin to tez nie biore tylko folik bo to prawda ze dziecko jest potem wielkie a nastepnego wielkoluda nie dam rady urodzic :/hehe dzis zastanawialam sie kiedy isc na usg 4d ale mysle ze gdzies w 22 tyg moze lub pozniej ..pozdrawiam wszystkie brzuszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×