Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
czulam przed chwila cos w brzuchu ale nie wiem czy to byly ruchu dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
motylek, trzymam kciuki za dobre wyniki aby się w końcu wyjaśnilo! Olka80 ja z lipca więc trochę więcej mam czasu :D ważne to na ile się człowiek czuje a nie ile ma:) Joasia i Pay, witam w naszym gronie:) Pay.... polecam czytanie książek, oglądanie filmów i nadrabianie zaległości - tym bardziej skoro musisz się wyleżeć, ja leniuchuje, że aż mam tego dość, muszę pomału ruszyć się aby się nie zastać:D Co do witamin to ja nic nie biorę:) ale kwasy DHA słyszałam, że dobre ale żeby brać je najlepiej co 2 dzień żeby nie przesadzać jak wyniki dobre. U mnie póki co wszystko w normie więc nic nie biorę tylko kwas foliowy. Ja w ogóle dość późno zaczęłam brać kwas, od testu już systematycznie ale wcześniej to tak różnie, mój M w ogóle nie brał... a na badaniach prenatalnych wszystko było ok, więc mam nadzieję, że tak zostanie do końca:) trzeba być dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
to ja wyzej czytalam ze ruchy sa wyczuwalne dop od 20 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarka zalecała kupić jakikolwiek zestaw witamin dla kobiet w ciąży i łykać co 2-3 dni. Łykam Wita-min Plus Mama, chyba nawet nie ma tam składnika DHA. Z tego co mi wiadomo, jeśli odżywiasz się racjonalnie, to nie ma potrzeby łykania suplementów. Obie moje bratowe nic nie brały i mają zdrowych synków, a za czasów naszych mam nikomu nie przychodziło do głowy, żeby się wspomagać sztucznymi witaminami :) I tak organizm przyswaja tylko bardzo niewielki ich procent. No ale skoro idzie zima, i będzie coraz mniejsza dostępność wartościowego jedzenia to taka kapsułka z pewnością nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku też czytałam ze od 18-20 tygodnia czuć ruchy. ja tak bardzo chciałabym już czuć że pewnie mam omamy hihi bo to dopiero 14 tydzień. czasami cos mnie delikatnie może ukłuje a ja sobie wyobrażam nie wiem co... kopniaka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek gość
Dorcia ja czulam takie babelkowanie jakby , nei wiem jak to opisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też czasami cos takiego czuje, wieczorem znowu jak leżę w łóżku to tak jakbym czuła puls w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiucha2013--> Ty stara? Wypraszam sobie! Jestem tylko rok młodsza od Ciebie:p Motylku--> trzymam kciuki za wyniki badań:* Witam wszystkie nowe koleżanki Co do witamin to ja nic nie biorę. Rozmawiałam z lekarzem na ten temat na ostatniej wizycie i powiedział, że on osobiście nie jest zwolennikiem faszerowania się sztucznymi witaminami, że jest tyle wit w jedzeniu które zjadamy na co dzień że wystarczy sam kwas foliowy. Tym bardziej, że morfologię mam niezłą;) Póki co hihi... Dzisiaj byłam na pobraniu krwi... Jak przystało na człowieka służby zdrowia gładko poszło ale zdecydowanie wolę inne rozrywki w ciąży:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc bylam wczoraj u kardiologa, no i z serduchem mam wszystko ok. Wyglada na to, ze te dretwienia i kolatania serca byly poprostu spowodowane tym, ze w ciazy serce pracuje ze zdwojona sila. Mam brac dalej aspargin i bedzie wszystko dobrze. Fajna byla ta lekarka, jak robila mi usg serca, to zapytala czy moze zobaczyc dzidzię:) i w rezultacie widzialam wczoraj swoje malenstwo. Wierzgalo nozkami:) od razu poprawil mi sie humor. Mdlosci minely juz dawno, ale niestety pojawila sie okropna, meczaca zgaga. Dzisiaj ide po rennie, mozna brac w ciazy. Wizyte u ginekologa mam w poniedzialek, juz nie umiem sie doczekac. Dzidzia pewnie ponad 10cm juz miec bedzie, no i dopytam znow o plec:) ostatnio wg mojej lekarki dzidzia byla dziewczynka. Zobaczymy czy cos sie zmienilo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona super że wszystko w porządku :) każda okazja na zobaczenie maluszka jest dobra, też odliczam czas do wizyty a to aż 12 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia pisalas o r****ch:) ze czujesz pulsowanie, glownie wieczorem. Ja tez tak czuje:) a wczoraj tak mnie "puklo" ze naprawde poczulam:) i jak przylozylam reke do brzucha to tez czulam jak sie rusza:) nie wierze ze w sobote stuknie 18 tygodni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Czesc dziewczyny :) Ja w lutym koncze 31 lat i wcale staro sie nie czuje :) Fiona ciesze sie ze z Twoim sercem wszystko ok :) Ja mam wizyte dopiero 5 listopada i zniose chyba jajko do tej pory :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspominałyscie coś o wieku?? :P . Walabia, dziękuję, że czuwasz, żebym nie wypadła z tabelki :) . Pay, jak pójdę na zwolnienie (z czym nie mam zamiaru zwlekać w tej ciąży) będę czytać, czytać, czytać i poświęcać czas synkowi, póki jeszcze nie ma konkurencji ;) . Kwas foliowy brałam ponad rok chyba. A teraz biorę Femibion 2, bo mam fatalną morfologię - hemoglobina i żelazo sporo poniżej normy, niestety. . A dziś idziemy całą rodziną na USG zobaczyć Maluszka :) Ciekawa jestem reakcji synka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Dziewczyny nie straszcie mnie, ja nie brałam folika przed zajściem w ciążę. Gin wiedział że się starał ale nic nie mówił żeby go brać. Zaczęłam dopiero od 5 tygodnia jak się dowiedziałam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie przejmuj się :) tak sobie teraz myślę ile ludzi "wpada" i też kobiety nie brały kwasu foliowego a ich dzieci z reguły są zdrowsze od dzieci kobiet które o siebie dbają dniami i nocami :) troszkę to dziwne i nie sprawiedliwe no ale cóż, tak samo jest z poronieniami, znam tylko jeden przypadek kobiety która "wpadła" i poroniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia ja też nie brałam foliku. Tak po prostu wyszło z dzidzią;) Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Nie stresujcie się aż tak tym folikiem;) ja w pierwszej ciąży zaczęłam brać dopiero jak się dowiedziałam że jestem w ciąży i córkę mam bez żadnych defektów zdrowotnych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipinka
Dziewczyny nie stresujcie się, moja mama w wieku 36 lat zaszła w nieplanowana ciążę, nie brała foliku ani przed ani w czasie ciąży , nie była nawet raz u ginekologa na żadnym USG, moja siostra ma teraz 13 lat i jest wszystko ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Laski ja mam wizyte 12 listopada i to jest wizyta z usg połówkowym bedzie wtedy 19 tydz i pare dni jak myslicie nie za wczesnie? bo czytam i duzo kobiet miało po22 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Eipril daj znać jak po wizycie - zazdroszczę, ja no swoją muszę czekać aż do 5:( tak jak Mirabell - tyle czasuuu :) gosia nie martw się ja też nie brałam przed za dużo, dopiero od 3t i kilku dni zaczęłam i wszystko jest ok i musi być ok !:D Myśl pozytywnie. Kwas foliowy jest w wielu produktach także tabletki to tylko dodatek. Lila połówkowe jest od 18t-22t - mój gin robi w 20t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
no i wszystkie kobitki śpią?:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokoiłam się po wczorajszym USG (jak po każdym zresztą) :) Maluszek z wymiarów ma dokładnie 15 tygodni, czyli nadal tydzień starszy. Nie udało się podejrzeć płci, bo kiepsko bylo widać, a Małe cały czas spało :D Następną wizytę, taką na którą mam przynieść wyniki badań mam za niecałe 2 tygodnie. Dziewczyny, nie stresujcie się kwasem foliowym. Ja w poprzedniej ciąży zaczęłam brać w dniu zrobienia testu ciążowego ;) Teraz postanowiłam zadbać o to wcześniej, z racji wieku między innymi. Mój poprzedni lekarz mawiał, że jak ma być dobrze to będzie, a jak nie to żaden specyfik nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja też tutaj się melduję, nie mam face i nie mam zamiaru zakładać.....ta co będzie chciała to i tak tutaj napisze.... i tak po krótce co u mnie: w niedziele trafiłam do szpitala z lekkim plamieniem, pani dr powiedziała, że muszę zostać na obserwacji i tak, że nic się nie działo i wszystko przeszło to mogłam wczoraj wyjść i tradycyjnie zalecenie- leżenie!!! poza tym u mnie nic ciekawego, odzywam się rzadko, ale naprawdę czasami nie mam siły nic pisać....ale zaglądam często do Was....miłego dzionka ps. papsi wracaj tutaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_ma--> ❤️ super że już jesteś w domu:) leż i odpoczywaj! Odbijesz sobie jak już urodzisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Eipril gratulacje:) ile cm ma Twój szkrab?:) u mnie wczoraj zaczął się 15t i jestem już bardzo ciekawa ile ma mój ale do 5.11. to jeszcze dużo czasu, ale pocieszam się, że jakoś zleci. ania dobrze, że już jesteś w domku - też to przeszłam na początku ciąży. Odpoczywaj póki możesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_ma - dobrze że jesteś w domu :) a teraz chcąc czy nie, musisz rozpocząć wielkie leniuchowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×