Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Madziana83 niestety nie pomogę bo jestem na cycu od czasu do czasu butla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny czuje się okropnie :( Przez ta pęknięta brodawkę prawie nie mam sutka tak jak by mi go wyżarło:( więc laktator wciąga mi otoczkę i ból:( zniszczoną mam brodawkę. Poszłam do ginekolog i zapisała mi tabletki na zahamowanie laktacji. Dziś wzięłam 3 raz i czuję się w miarę po nich. Ale psychicznie się męczę bo czuje się jak wyrodna matka :(:( że odbieram dziecku moje mleko chociaż mam go tak wiele :( Gin. powiedziała, że się zamęczę bo i tak miałam wklęsłe brodawki i mała by nie mogła ssać. Po msc ciągnięcia laktatorem nawet się nie wyrobiły. Płakać mi się chcę bo tak bardzo chciałam karmić. Zawsze myślałam że minimum do pół roku... Teraz nie wiem jakie małej dać mleko modyfikowane... Bo dałam wczoraj gerbera i miała okropną kolkę. Po moim nie miała kolek i była spokojna a teraz brzuszek jej dokucza :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiujcie caly ten link i do wyszukiwarki wklejcie bo nie dziala tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no MP88 może masz rację, że nie powinnam się martwić ale to takie dziwne jak on tak długo mi w dzień śpi;-)no na szczęście od 14 już rozbudzony i zachowuje się jak zawsze, kupek też na razie 4 czyli chyba wszystko w normie;-) a ile Wasze maluchy..już miesięczne robią kupek dziennie? Madziana83 ja też nie pomogę w kwestii kupek po mm bo ja też na cycu tylko. Kasia06 a Ty nie powinnaś się czuć okropnie. Chciałaś przecież jak najlepiej..i tak długo znosiłaś ból..pewnie nie jedna na Twoim miejscu dawno by przeszła na mm więc nie masz się co obwiniać. Zresztą mm to nie zbrodnia..znajdź tylko najlepiej takie które małej będzie pasowało i będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już wszystko wypróbowałam! :( bardzo mi zależało żeby jak najdłużej. Położne nawet dały sobie spokój z próbami przystawiania małej i powiedziały że nic z tego nie będzie. Ale ja chciałam jej dawać swoje bo te przeciwaciała itd więc kupiłam laktator elektroniczny za 200zł. Tak się cieszyłam że mi się udało utrzymać laktację bo mówiono mi że długo się nie utrzyma. A teraz muszę zrezygnować bo mogę mieć później poważniejsze problemy. Dziewczyny ja bardzo to przeżyłam przed pójciem do gin przepłakałam całą noc :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia no nie przejmuj sie juz tak...rozumiem Cie ze chcialas karmic. No, ale jak masz taki problem z ta brodawka...nie doluj sie:) swiderek moja Wiki od pewnego czasu robi jedna kupe dziennie (taka wielka) i na drugi dzien robi po kazdym karmieniu;) heh raz tak raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już spora kobietka jak 6kg. Ciekawe ile moja waży teraz. Już troszkę ciuszków odłożyłam bo za małe. A czy wasze dzieci też mają tą wiotkość tchawicy że tak śmiesznie chrapią jak świnki morskie? Bo moja tak chrapcia z piszczeniem i ponoć większość dzieci tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia a ile twoja corcia ma? Moja przez pierwszy miesiac bardzo piszczala. Teraz juz prawie wcale. Ma 10 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiecie jak to jest czy można odciągać mleko jak się przestało karmić? Czy trzeba się przemęczyć z twardymi piersiami i samo zaniknie? Chodzi mi o to co się uzbiera w piersiach co się z tym stanie? Boję się jak się robią twarde że potem nie zniknie ono z piersi. Nie znam się na tym za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę najbardziej się boję, że po tych trzech dniach na mm, mała nie będzie chciał już cyca :( strasznie się tym martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu nie przejmuj sie, Twoje zdrowie jest równie ważne co zdrowie córci.Skoro próbowałaś wszystkiego i nic nie pomaga musisz odstawić malutka. Najważniejsze, że trochę karmiłaś, i mała dostała te najważniejsze przeciwciała po porodzie. Absolutnie nie możesz doprowadzić do twardnienia piersi, bo zrobią Ci sie zastoje i zapalenie. Ściągają tylko odrobinkę,aż pierś zmięknie i podawaj to mleczko małej.myśle że powinnaś dostać tabletki na zatrzymanie laktacji, któraś z dziewczyn tu o nich pisala( Nala chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana 83 u nas żółtaczka trwała 4 tyg przy karmieniu piersią,pediatra nie kazał odstawiac maleństwa od piersi tylko podawać przed każdym karmieniem 50ml glukozy tj.50ml wody i pół łyżeczki glukozy i czopiki w dupke ale zapomniałam nazwy.Długo to trwało ale żółtaczka minęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Skorki nie odczytałam, ze masz już te tabletki:) MP ja gotuję obiady tak na 2 dni, czasem udaje mi sie upiec ciasto nawet:) Niestety, albo stety mam duży dom, i do ogarniania dużo, ale daję radę. Wiadomo, że nie odkurzam codziennie, ale staram sie zbierać rzeczy po sobie bo potem nic nie mogę znaleźć. Moja dzis tez dużo śpi,pewnie przez pogodę:) ja cały dzień ziewam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie gotuje codziennie..wczoraj tylko rosół zrobiłam, a ze sprzatania to tylko tak ogarniam z grubsza..jak mały pozwoli to posprzatam wiecej ale to sie rzadko zdarza. Dzis np zamiast wykorzystac jego sennosc na porzadki to tez odpoczywalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana moja wydaje starszne dzwieki, czasem w nocy mysle sobie czy ona sie dławi czy co okropne sa te odgłosy:)) niekiedy nie moge zasnac przez nie, ale chyba z czasem to mija jak np u fionki minęło:) FIonka duza juz dziewczynka:D ale ma fajny dresik:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaHaneczka
Moja natomiast na odwrót ,nie wiem czy to przez brak spaceru ale praktycznie wogole dzis nie spi i tylko przy cycu by wisiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fionka zapomniałam dodać, że super bobasek z Twojej małej..i ma takie mądre spojrzenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny:) hehe madre spojrzenie...kiedys ponoc lekarka powiedziala tak o moim bracie jak byl malutki:) wiec moze madrosc po wujku odziedziczy hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak biorę te tabletki tylko że u mnie było co raz mniej pokarmu więc jak wzięłam jedną to na drugi dzień miałam jedną twardą pierś a nie chciałam ściągać żeby laktacji nie pobudzić więc masowałam ją i przykładałam zimny okład i już są normalne mleko jeszcze jest w nich ale już pewnie zanika całkiem Kasiu ja Cie rozumiem bo też chciałam żeby moja miała moje mleko ale jak sie nie da to trudno też płakałam bo wszędzie mi mówili że moje najważniejsze że czemu nie walczę itp a trudno walczyć jak ma się taką naturę widocznie że było go co raz mniej o ona się nie najadała i płakała i w ogóle więc przestałam nas obie męczyć mąż mnie wsparł i jakoś przeszłam na mm a każdy kto się mnie pyta jak karmię mówię twardo że mm żeby nie było znowu tych pogadanek i ucinam temat. Nie martw się najważniejsze że chociaż trochę karmiłyśmy że dostały nasze dzieci po porodzie nasze mleko teraz są już co raz większe i silniejsze a ile zdrowych dzieci mamy dookoła po mm, wiem że Twój trud i ból jak sobie wspomnisz ile zrobiłaś dla karmienia tym bardziej Ci jest przykro no ale taką mamy naturę widocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona jaka słodka ta Twoja Mała :D a jaka duża jest już :) moja już nie wydaje tyle dźwięków przez sen ale zdarza sie jej jeszcze pojęczeć a dzisiaj ma 7 tygodni Ala na mm robi kupy koloru jajecznicy a czytałam w książce pierwszy rok życia dziecka że to prawidłowe a Wy jak piszecie że zielone były to na piersi też takie mogą być tak wyczytałam :) kupa najważniejsza! :D Madziana jest trochę gęściejsza ta kupa mojej po mm i robi kupę co 48h równiutko u nas zimno a ja chcę iść na spacer i cały czas leje dzisiaj :( Świderku nie martw się tym że śpi cały czas bo moja też tak ma że jeden dzień jest nadaktywna a w drugi śpi dzsiaj mamy taki dzień chociaż jak sie budzi na jedzenie to marudzi bardzo tylko myślę żeby w nocy spała ;) MP ja nie gotuje codziennie bo czasami Mała tak mi da popalić że ledwo co się pójdę wysikać ;) chyba że m jest w domu to wtedy tak dzisiaj poszedł na 14 więc bez problemu i ogarnełam dom i ugotowałam bo on z nią siedział ale dzisiaj ona śpi więc akurat taki dzień a bywa tak że mam taki bajzel w domu że aż mi wstyd ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka też charczy jak śpi jak rozrusznik w maluchy, którejś nocy chciałam jechać do szpitala :) myślałam że się ksztusi, a akurat miała katar, a mój mąż cała noc czuwał bo mu w pracy nagadali o śmierci lozeczkowej i chciał sensor oddechu kupować , jejku w jak życie z takim maluszkiem jest różne od moich wyobrażeń masakra, choćby przeczytać setki książek o wychowaniu niemowlaka to życie i tak wszystko zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamauski :) no w koncu ogarnełam miezkanie jako tako w ruch odkurzacz sciereczki wszystko poszło mała zasneła wiec z mezem szybko raz dwa wszystko obrobione :) moja od 4 dni dziewczyny przesypia od 20-21 do 3.30 wiec musze wam powiedziec sie wysypiam ale maz ma ochote na fiki miki a ja skad ehhh nawet jak juz do czegos dojdzie to mam problem z suchoscia pochwy w ciazy jeszcze było ok Ale teraz chyba bede musiała sie zaopatrzyc w jakies lubrykanty :( u nAS pogoda sie ładna robi wiec mysle ze wybierzemy sie na jais spacer pozniej. a co do kupki moja nie robiła w czwartek i dopiero dzis nad ranem zrobiła troszke troche mnie to martwi ale nie wiadac zeby ja cos bolało meczyła sie baczki puzcza wiec chyba jest ok a ja tylko panikuje.. eh mam starsza a wiele rzeczy nie pamietam co i jak jest norma u takich maluszków a co powinno niepokoic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam problem - milenka od srody nie robila kupki i nie wiem jak jej pomoc - niby to normalne ze na piersi dzieci moga kilka dni nie robic ale ona prezy sie na baczki wiec sprawiaja jej bol ...daje jej espumisan i biogaie i jedynie baczki puszcza - a je jak najeta wiec kurde od srody juz powinna zrobic nie wiem moze to moja wina moze cos jem nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kupę są czopki glicerynowe dla dzieci taki mniejsze , ja je jeszcze na pół przecinamy w ostateczności przynosi ulgę maluszkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synus natomiast robi kilka kupek dzienjie i zawsze bak jest z kleksem. Nie moge nic zrobic, bo ciagle wisi na cycu a jak nie wisi to placze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×