Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malakucharka

tanie gotowanie

Polecane posty

Gość malakucharka

hej. znacie może jakieś przepisy na tanie i w miarę możliwości ciekawe dania obiadowe? tylko nie piszcie ciągle o kopytkach czy naleśnikach.:) z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a co chcesz taniego ? bo chyba nie tanio z wołowiny? tanie są właśnie wszelakie dania mączne i warzywne masz teraz sezon na warzywa zatem leczo kotleciki ziemniaczane do tego sos pieczarkowy albo grzybowy o ile sobie je sama uzbierasz zupy wszelakie napisz konkret co Cię interesuje wtedy lepiej się coś dobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakucharka
nie ma żadnych konkretów. wspomniałam o tych kopytkach i nalesnikach żebyście nie pisali rzeczy na które chyba każdy by wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakucharka
chodzi mi właśnie o pomysły na zupy, połączenia warzywa,żeby ciągle nie były to te same smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma tanich dań :) za wszystko trzeba płacić :) No a jak juz to chyba najtansze są placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malakucharka
uwierz że są takie dania tylko ja nie znam ich wiele. wiem że za wszystko trzeba płacić ale są dania których przygotowanie wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no OK zatem 4 skrzydełka 1 cebula 2 marchewki 4 papryki 5 ziemniaków cebulę siekasz drobno podsmażasz delikatnie na łyżce margaryny (margaryna! żaden olej!) marchew w talarki ,paprykę w grube paski i do gara dusisz kilka minut dodajesz skrzydełka dusisz nadal dodaj wegety i gotuj około 45 minut następnie dodajesz pokrojone ziemniaki obowiązkowo w grubą kostkę gotujesz aż ziemniaki w zupie będą miękkie następnie doprawiasz dużą ilością słodkiej papryki do smaku możesz dodać ostrej ;) pieprz sól wegeta i odrobina magi zupę tą zwię paprykarzem i smakuje zajefajnie do tego świeży chlebek z masełkiem mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak wegeta dodana 2 razy i jeszcze doprawione magi to musi naprawdę "pysznie" smakować. I jeszcze smażenie na margarynie, normalnie samo zdrowie i smak. Naucz się kobieto gotować a dopiero potem doradzaj. ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpak na drzewie
Wegeta + maggi = tradycyjne polskie gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapkapulapka
Hmm.. dla każdego "tanio" znaczy coś innego. Dla mnie np. takim pomysłem na tanie danie są makarony z różnym sosami. W wersji najtańszej, ale też najpyszniejszej - rozgniatam i siekam czosnek, drobno siekam natkę pietruszki, podsmażam na oleju rzepakowym (ma najlepszy skład tłuszczowy, no a jest dużo tańszy niż oliwa z oliwek), a potem w tym obtaczam ugotowany makaron i do smaku przyprawiam solą i pieprzem. Jest pysznie, dość lekko i zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniazeWsi
mieszkam na wsi i mam swój ogród więc wszystko u mnie wychodzi tanio...bo swoje...ale urodziłam się w mieście i pamiętam czasy gdy wszystko trzeba było kupić więc rozumiem...teraz gdy sezon na ogórki świeże to proponuję zupę...podstawa to ziemniaki,marchew,kasza lub ryż jak kto woli,potarkowane wcześniej obrane ogórki,ja dla zaostrzenia smaku daję koper i właśnie magii:) plus wszystkie swoje przyprawy.jeżeli akurat mam mięso to oczywiście wszystko gotuję na kości a jak nie to staram się przyprawami dorobić do smaku...albo fasolka szparagowa wcześniej obgotowana około 15 minut a później podsmażona z bułką tartą obsypana przyprawami...jak nie smażona to zupa może być też dobra...ciągle smażę placki dzieciom różne-biszkoptowe z jabłkami,rodzynkami lub bez dodatków.każdy je z czym lubi z cukrem pudrem,dżemem:)placki zwykłe tzn.grzybki,omlety:)w Białymstoku tak mówiłam na nie:))pomysłów jest wiele...jak interesuje to mogę podać fajne przepisy na placki z cukinii też wychodzi tanio ale bardzo syto:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz najtańsze są warzywa. Można poeksperymentować np.faszerowana papryka lub cukinia mięsem i ryżem. placuszki z cukinii kotleciki z kalafiora zupa krem z groszku zielonego , kalafiora lub brokuła zupa ze świeżych pomidorów chłodnik z botwinki lub zielonych ogórków kapuśniak lub bigos z młodej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warzywa,bo świeże i tanie-jako dodatek do ryżu czy ziemniaków lub zupa. Omlet z pieczarkami Placki po węgiersku Zapiekanka z makaronem i tym,co w lodówce Smażone ziemniaki i jajko Ziemniaki gotowane w łupinkach i twarożek ze szczypiorem i śmietanką Surowe plastry ziemniaków,kapusta kiszona,kawałki kiełbasy doprawić i do piekarnika na ok 25 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolka78
na tanie gotowanie najlepsze są zakupy w lidlu albo biedronce, a fajne przepisy biorę z mojanowafigura.pl/przepisy. nie jestem bardzo pomysłową kucharką, a dzięki tej stronce zrobiłam na obiad pyszne kotleciki z kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mariolka78, spamerką też jesteś mało pomysłową. Wypier papier w podskokach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mariolki jak ktos nie lbi to niech nie czyta, a w podskokach nie wypertalaja zgredy I marudy, co zasmiecaja topiki gadaniem, ze cos jest spamem lub reklama. nie musicie nikomu uswiadamiac tego, co oczywiste I swoim wpisem jeszcze dodawac zasmiecenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sie mariolka odezwala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×