Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wiii

jasne płytki w kuchni

Polecane posty

Gość wiii

planuje remont kuchni. wymyśliłam sobie (inspirując się zdjęciami z neta) ciemne meble, jasny blat, jasne płytki na ścianach i na podłodze wczoraj zakupiliśmy z Mężem jasne płytki na ściany i doszliśmy do jasnych płytek na podłogę, wybraliśmy i nie kupiliśmy... podobają mi się one bardzo ale Mąż miał wątpliwości czy jest sens brać jasne, przecież w kuchni jak się coś rozleje czy upadnie to zaraz będzie widać i będę latać całymi dniami na mopie. ale z drugiej strony ciemne to z ciemnymi meblami będzie za ciemno. i nie wiem co robić. jasne na ściany już kupione. kwestia tych na podłogę ma któraś z Was jasne płytki na podłodze w kuchni? jak one się sprawują? czy może kupić jakieś jasne z mazajami żeby tak wszystkiego widać nie było na tym? poradźcie proszę bo już zgłupiałam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam jasne i jak kazde trzeeba przecierac ciemne tez sie beda lepic jak rozlejesz cos slodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie tak się zastanawiam, przeciez i tak tą podłoge często myję a nie raz do roku żebym musiała czarne od razu brać chyba dziś pojedziemy i zakupimy te jasne do kompeltu na podłogę ale chętnie posłucham jeszcze jakichś opinii na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam jasne plytki i bardzo duza kuchnie.wczesniej mialam ciemne i tyle samo scierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam jasne ! nie kupuj odradzam caly czas myje po 3 razy dziennie I tak sa brudne wszystko kazdy papruszek a fugi masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z okolic Olkusza
Ja mam dokładnie taką kuchnię o jakiej piszesz. Meble ciemne(wenge) z jaśniutkim, śmietankowym blatem a do tego jasne płytki (i na ścianie nad zlewem i podobne-na podłodze). Nie ma z nimi problemu i jakiejś dodatkowej roboty. U mnie płytki są jakby imitacją trawertynu i świetnie ukrywa się na nich każdy okruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do fugi mozna zrobic kontrastowa my mamy kremowe plytki a ciemnobrazowa fuge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z okolic Olkusza
U mnie fugi są beżowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jasne w przedpokoju i idealne są. Jak plucha wiadomo, że mop w pogotowiu. Za to jak sucho kurzu nie widać póki koty się nie porobią. Czy jasne czy ciemne sprzątać trzeba. Kluczowe jest dobre położenie fugi i zainpregnowanie jej. Kiedyś nie miałam pojęcia o impregnacie i w łazience fugę mam do wymiany, co zmierzam uczynić wkrótce, jak tylko uporam się z malowaniem. Nie zmieniaj decyzji, bo będziesz niezadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inez123
Płytki jasne wizualnie powiększają pomieszczenie. Jeśli jednak jest ono dosyć duże, warto zastanowić się nad mieszanką, tj. połowa lub więcej jasnych, a reszta ciemnych płytek. Np. na ścianę ten model: http://www.kreocen.pl/produkt/Paradyz-Kwadro-Arenaria-Grys-Inserto-Drukowane-B-blyszczaca-325x977-18_388_595481.html, a na podłogę natomiast jakieś ciemne. Kontrast, ale w realu wygląda rzeczywiście elegancko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam terakotę jasną i jest zadowolona.Kuchnia to takie miejsce że trzeba codziennie zmyć podłogę.Nie wyobrażam sobie nie umyć podłogi każdego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ci sie na ciemne rozleje to nie wytrzesz? nie czaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama mam jasne płytki i nie uważam by się brudziły bardziej od ciemnych. Oczywiście regularnie trzeba o nie dbać a jasne kuchnie wyglądają bardzo ładnie. Płytki kupowałam w sklepie http://www.imextop32.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, ze jest to malo wygodne rozwiazanie, bo bedzie trzeba je zq kazdym razem przecierać, ale wyglada to niwzykle dobrze szczegolnie w malych kuchniach. jeśli nie macie pomysłu zajrzyjcie tu https://myhome.pl/blog/plytki-scienne-kuchni/ wiele rad i inspiracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliaaaa299
Na podłogę, to bym dała kamienne. Przede wszystkim świetnie wyglądają. Jeśli lubicie luksus, to koniecznie tutaj http://www.kameno.pl/plytki-kamienne.html sobie zerknijcie. Jest z czego wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiszka0
Moim zdaniem, wbrew pozorom, jasne są bardziej praktyczne, o ile nie są bardzo gładkie i błyszczące. Sama miałam kilka lat temu ciemną podłogę w kuchni i było na niej widać dosłownie wszystko, łącznie ze smugami po myciu. Być może płytki nie były tez najlepszej jakości, ale po prostu miałam ich dość i przy okazji remontu wymieniłam je na jasne kafelki do kuchni. Tylko wybrałam takie z delikatną fakturą, dzięki czemu są bardziej praktyczne i nie trzeba poświęcać im zbyt wiele czasu. Ja swoje kupowałam przez internet w tym sklepie https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html bo nie miałam czasu chodzić po marketach. Poza tym zaufałam bratu, który też u nich kupował i był zadowolony, bo zrobił to szybko i dość tanio. U mnie też te zakupy i dostawa przebiegły sprawnie i w końcu pożegnałam się z moimi starymi, wysłużonymi płytkami, których wcale nie było mi szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milla223
jasne płytki w kuchni są super. W ogóle płytki w kuchni to rewelacja. Tylko o ile zainwestujesz też w odpowiednią fugę, która nie straci koloru lub nie zabrudzi się po krótkim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edika

No ja swoją kuchnię urządziłam w Cermagu. I szczerze mówiąc na znakomite płyti tam trafiłam. Ładne, eleganckie i tylko tam je widziałam. Więc w sumie to warto tam kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi podobają się płytki ciemniejsze, ale to akurat zależy od pomieszczenia. W ciemnej kuchni jasne kafelki lepiej pasują. Teraz akurat bez problemu można znaleźć niestandardowe wymiary. Widziałam, że tutaj można dostać płytki 120x60 https://home100.pl/plytki-60x120cm  . Są modne i eleganckie. W ofercie są jasne i ciemne kolory. Ceny też są przystępne, a niektóre są w promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×