Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość muszencja

Ile kosztuje slub koscielny

Polecane posty

Gość muszencja

Dziewczyny, czy mozecie mi wyszczegolnic i powiedziec ile daliscie za slub koscielny? ile ksiedzu, organiscie, koscielnemu, ile za kwiaty, ile za zapowiedzi, jakies protokoly, cokolwiek co pamietacie? chodzi mi o w miare swieze daty bo wiadomo, że to sie zmienia.. Ja jestem z wawy, ale przypuszczam ze w wiekszych miastach ceny beda podobne.. przeraza mnie to wszystko:( co jesli nie bedzie mnei stac zeby dac bog wie ile ksiedzu za slub, bo niby co laska ale nie mniej niz ....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojjj jak jestes z w.wy to zaplacisz troszku..... Od nas chcial 600zl a staneło na 400 i w tym byl juz organista. W USC placi sie chyba 84zl za dokumenty pozwalajace na slub. Nie pamietam ile za akt urodzenia,bo albo ok 30 albo ponad,popatrz na necie.Za protokół nie placilismy i za zapowiedzi tez nie,ale w róznych parafiach jest roznie,ks nawet sobie zyczy 100 od kazdej zapowiedzi. Co do kwiatow to jest kwestia dogadania sie,bo mozesz nic nie placic a rowniez dobrze ks moze Ci zaspiewac i tysiaka,za to ze beda kwiaty,kleczniki ozdobione i byc moze wylozy perski dywan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana to trafiłaś naprawdę na dobrego księdza. my jak poszliśmy do naszego to powiedział za 700 zł sama msza + ten co kopnie dywan + ten co zapali świeczki +zapowiedzi+ organista. to wyszło koło 1300 więc negocjowaliśmy bo to był nowy ksiądz u nas, ale był nie ugięty więc mu grzecznie podziękowaliśmy i poszliśmy do księdza z parafi młodego i ksiądz powiedział co łaska. a tamten jak tyle ciągnie to niech tym wyzyskiwaczą kasy fiskalne pozakładają, hienom jednym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj kochana,dobry to on jest biznesmen hehehe,pieniadze ma w oczach,powinien nisic soczewki z nominalem dolara albo euro heheh. Zanim padla kwota to zrobil wywaiad na ile gosci,czy w restauracji,czy w domu,szkoda ze jeszcze nie zapytal sie jakim autem przyjedziemy. Moja znajoma uprzedzila mnie,ze on taki jest wiec powiedzielismy ze tylko garstka gosci i tak kameralnie. Ale zebys slyszala jakim to tonem mowil o tych pieniadzach to bys spadla z krzesla heheh A najbardziej za chamskie uwazam,ze na mszy slubnej tez lataja z taca,jakby im jeszcze malo bylo!!!!!!! Wszystko zalezy na jakiego sk sie trafi,bo jedni beda ala ks rydzyk a inni naprawde beda w porzadku. Ostatnio wbilam sie w szok,bo bylismy z mezem na weselu i tak przy luznej rozmowie oczywiscie juz po weselu rozmawialismy o dekoracji kosciola bo faktycznie byla ladna i co sie okazalo?!!! ze ks mlodych skasowal za dekoracje 1000zl ale nie wazne ze dekoracja jest stala i nic sie w niej nie zmienia od lat.....malo tego to nikt z zew nie moze dekorowac kosciola na slub.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za komuny to trzymali mordy w kubel................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samo pytanie dokladnie podsumowuje temat: ile KOSZTUJE slub koscielny. Tak wyglada religia w naszym katolickim do szpiku kosci kraju. I wlasnie dlatego ja koscielnego slubu nigdy nie wezme, nie bede tym padalcom kiesy napelniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybeczka911
U nas we wsi ksiądz powiedział co łaska daliśmy 500zł (tak się dogadaliśmy z innym narzeczeństwem biorącym ślub w tym samym dniu). Organista 100zł kościelny i ministranci 50zł. Strojenie kościoła po 150zł od nas i od nich ( stroiliśmy sami)3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe skad u nich biora sie takie wygórowane ceny za udzielenie slubu a juz nie wspomne o pogrzebach.....w zeszlym roku w pytanie na sniadanie wlasnie byl poruszony ten temat tych cen za slub i do studia byl zaproszony ks,hmmm moze mial z 40l i na pytanie dlaczego sa tak rozne ceny to odpowiedzial,ze warszawa to warszawa a reszta to co innego.....prowadzacy ten program byl zdziwiony taka odp i powiedzial ze to troche smiesze bo ceny powinny byc jednakowe a nie rozbieznosc od co laska tak naprawde co laska a do co laska najmniej 1000zl i ten durny ks zaczal sie smiac i powiedzial,ze jeszcze raz powtorzy to co wyzej napisalam..... Wcale sie nie dziwie ze ludzie nie chca brac slubu koscielnego,bo takim gadaniem odpychaja ludzi od kosciola.....dobra wydajemy na wesele znacznie wieksza czesc kasy,ale na milosc boska niech sie troche opamietaja. Uwazam ze powinien byc jednakowy cennik i od razu kasa fiskalna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wielka masakra!!!!! Jak bylam prosic o akt chrztu,to w biurze byla siostra zakonna ktora sie tym zajmuje,oczywiscie na koniec zapytalam sie czy to cos kosztuje a ona powiedziala,ze nic,ale milo bedzie,jesli wplynie jakis datek na potrzeby kosciola i powiem wam,ze wole takie cos uslyszec i chetniej dam kase niz uslysze co laska min 100zl.... Gdy bylam z narzeczonym a teraz juz mezem na spowiedzi przed slubnej to od ks.dostalismy z gipsu do powieszenia na sciane Matke Boska z dzieciatkiem i tak nas tym prezentem zaskoczyl i wzruszyl ze nie wiedzielismy co mamy powiedziec.Bylo to cholernie mile z Jego strony i na koniec zyczyl nam bysmy trafiali na porzadnych spowiednikow i jako ks prosil o modlitwe ze ksiezy,bo oni zrobili sie wygodni i leniwi.....skoro tak juz sam ks o tym mowi,to musi o czyms swiadczyc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie za zapowiedzi zawolala 200-250, dałam 150 i drugie zapowiedzi nie wyszły tak jak mówił. moze zapomnial albo przełozył na inna niedziele. No bo chyba za to ze mniej dałam to mi zapowiedzi wygłosi jak juz zaczał pierwsze? U mojego tez chcial 200, a dał mu 150 tak samo. Slub podobno 1000 zl, a organista i koscielny to juz inna sprawa, tak samo jak dekoracje. Masakra. Jedna z najdrozszych rzeczy na slubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedzi! ja jeszcze nie wiem ile dam, w razie co zmienie parafie( a nawet miasto, mam mozliwosc wziac slub tez zamiast Warszawy to w Sulejowku), jesli wystrzela mi z tysiacem zlotych za samego ksiedza(msze),ja planuje dac ks. kolo 500zl + organista, koscielny, kwiaty. Zapowiedzi to na pewno nie dam wiecej niz ok. 50zl za jedna strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 zł minimum musisz dać bo inaczej ksiądz odpier... manianę. Górna stawka to 1000 złociszy ale w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to 200 zł organista, 500 zł ślub, 400 zł kwiaty, zapowiedzi po 100 zł, za protokół się nie płaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I czy ja wiem czy drożej w dużych miastach? Ja jak mówię mam 500 zł ślub mieszkam w dużym mieście, narzeczony pochodzi spod miasta 20 km oddalona od miasta wieś. Chcieliśmy ślub brać w jego parafii bo bliżej byłoby stamtąd na salę. Ale tam ślub kosztował 1000 zł (sam ksiądz), plus reszta opłat. Dlatego wzięliśmy w mojej parafii w samiuśkim centrum miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementyna

Przed nami koszty rzędu ponad 2000 zł. Ksiądz 800, organista 450zl i kościelny 350zl plus wystrój 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×