Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mojpierwszyraz22

kobietki podpowiedzcie jak zrobic bigos

Polecane posty

Gość mojpierwszyraz22

Muszę teraz żyć oszczędniej, więc pomyślałam ,że mogłabym zrobić duży gar bigosu. Mam trzy kiełbasy w lodówce, główka kapusty 3 zł, pęczek koperku i przecier 2zł. Chcę zrobić zwykły bigos, tylko podpowiedzcie jak go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 kiełbasy i chcesz zrobić duży gar? W bigosie mięsa powinno być mniej więcej tyle, co kapusty, i dobry bigos to nie jest taka tania potrawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona chce zrobic bigos tani I praktyczny, a nie koniecznie "tradycyjny". :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NO TO KAPUCHA NA STOL A PO MIESO DO LASU:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojpierwszyraz22
Nie mam pieniędzy,żeby bigos był pełen mięcha.Może z tym dużym garem przesadzilam, ale ,żeby starczylo dla dwoch osob na obiad na dwa dni, nie potrzebuje zadnych suszonych sliwek czy wina do tego bigosu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zatrzep przecierem a na kielobase niech patrza:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przesmaz kielobase na cebuli,dodaj przyprawy i zmieszaj z ugotowana kapusta, dodaj przecier sol i pieprz,jezeeli masz ziemniaki mozesz pokroic i z kapusta ugotowac dopieo potem dodaj usmazona kielbase przecier i wymieszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojpierwszyraz22
widzę,że tutaj same bogaczki a mądrych porad się nie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapuste poszatkuj, zalej wodą, dodaj przyprawy (ziele angielskie, liść laurowy,sól,pieprz, kminek mielony, majeranek, maggi i co tam lubisz), kilka ząbków czosnku i duś. W między czasie pokrój kiełbasę i cebulę w kostkę. Jak już kapusta będzie w połowie miękka podsmaż cebulę i kiełbasę na patelni, dodaj przecieru pomidorowego i chwilę razem podsmażaj, dodaj wszystko do kapusty i wszystko razem duś do miękkości kapusty. Na koniec dodaj posiekany koperek, ewentualnie dopraw jeszcze do smaku i gotowe. To taka biedniejsza wersja bigosu ale również smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak najprościej - kiełbasę i cebulę pokroj i podsmaż na oleju w garnku, w którym będziesz robić bigos w tym czasie pokrok kapustę (główkę na pół wzdłuż głąba) i potem w poprzek w paski jak sie cebula i kiełbasa podsmaża, to wrzuć do tego po trochu kapusty, na to przyprawy (jakie lubisz, albo gotową mieszankę do bigosu, ew. majeranek i kminek, sól), lejesz ok. 1 szklanki wody i po zagotowaniu dusisz na małym ogieńku ze 20 minut potem mieszasz wszystko razem (kapustę z tym, co na dole było), dosmaczasz, dajesz koncentrat i/lub śmietanę, niektórzy też sypią mąkę lub robią zasmażkę, ale ja nie lubię takiego krochmalu w jedzeniu i dusisz jeszcze ze 20 minut do miękkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojpierwszyraz22
A jak ugotować tą kapustę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ugotować tą kapustę?--- xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx w garku:D fajne prowo:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojpierwszyraz22
Nie wiem dlaczego we wszystkich tematach widzicie prowo. Nigdy nie robiłam bigosu, ani nic z kapusty, dlatego pytam. Staram się teraz gotować oszczędniej bo wcześniej wydawałam za dużo na jedzenie. Ewo, dziękuje za radę, Twój przepis wydaje mi się najprostszy. Jutro wypróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×