Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy robicie dzieciom badanie krwi tak profilaktycznie

Polecane posty

Gość gość
Córka ma 4 lat i nie miala nigdy robionych zadnych badan krwi czy moczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci tak, mnie ta historia nauczyla zeby raz na jakis czas robic corke morfologie i mocz. Nie wszystkie choroby daja jednoznaczne objawy. Mysle ze to nie jest az takli bol zeby unikac za wszelka cene pobrania krwii. Bez przesady, uklucie trwa sekunde i po wszystkim. Ja nie rozumiem jak mozna 7 latce niegdy w zyciu nie zbadac krwii bo ona histeryzuje? Dla mnie to niepojęte. Ja tez jak bylam mała to histeryzowalam ale co zrobic, matka prowadzila i koniec, troche krzyku i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie rozumiem czemu ludzie sie chwalą ze w zyciu dziecku badan profilaktycznych nie zrobili? glupiej morfologi czy moczu, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co maja robić jak dziecko zdrowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak jestem za tym aby 1-2 razy do roku kontrolowac u dziecka poziom erytrocytów jak i leukocytów, zawsze zapobiegawczo mozna norme wyrownac podczas gdy ilosc nie jest taka jak powinna, niz kiedy problem bardziej jest zaawansowany i cieje do normy zbic czy tez podniesc A to ze wyje ,czy histeryzuje podczas pobrnia krwi czy zastrzyku, no trudno, wtedy w ostatecznosci trzeba zastosowac silowe rozwiązania To koniecznosc, tak jak przyjmowanie lekarst, czy mysie zebow, nie ma ze nie chcę,mus to mus, bez dyskusji i targowania sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad wiesz ze zdrowe jak nie zrobilas badan :). Czytasz z oczu czy np nie ma raka krwii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego badanie moczu, nie wiecie ze czasami ZUM jest bezobjawowy? i to dosc czeste u malutkich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diagnosta lab
A czy osoba ppbierajaca krew dotyka sterylna igla do czegokolwiek czy nakluwa przemyta sterylnym gazikiem nasaczonym alkoholem skore? Ja pobieram krew i u nas nie ma ryzyka zarazenia pacjenta.a ze ty jestes asystenta stomatologa i u was takie cyrki sie dzieja to wspolczuje. Co do tego,ze kogos boli pobieranie krwi to jak ty urodzilas?mnie pobieranie nieboli,co najwyzej jest to chwilowe uszczypniecie. Bolem tego bym nie nazwala.zrezzta tak jak mowilam dzieci zazwyczaj mowia ze jednak nie bolalo!boja sie za wczasu. Ob nie we wszystkich stanach chorobym podskoczy. Crp jest dokladnieksze ale te nie dotyczy sie wszstkich chorob. I wiadomo,to ze ktos prpfilaktycnie sie bada to nie zawsze uda sie wychwycic chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogólnie moze być zdorwe, ale moze miec małopłytkowość, która w wielu pzrypadkach niczym sie nie objawia, a zagrozeniem dla życia i zdrowia jaet wielkim a to zbadamy tylko poprzez morfologię, ale jak ktoś ingoruje wszelkie zachęty lekarzy i komunikaty to jego rzecz a nam lekarz wystawia skeirowani raz do roku, wiec jak inny lekarz może go nie wystawiać? ignorant jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i dzieci chodzimy robić morfologię co pół roku, u mojej cioci takim sposobem bardzo szybko wykryto dość poważną chorobę. Nie wyobrażam sobie być taka leniwa i nie pójść się zbadać, a żeby nie badać swoich dzieci to już w ogóle. Czekacie chyba, aż będzie za późno i poodwiedzacie dzieciaki w szpitalu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jasne zaraz wszystkie dzieci chorują na raka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dajecie sobie spokoj z tym boli, nie boli, co to ma do rzeczy?ile razy dzieciak ci wyrznie z rowera i sie pozdziera ,czy rąbnie nabijając guza, w porze letniej cale w siniakach i zadrapaniach bedzie chodzic ,czy nam sie to podba czy nie , znacznie gorszy bol od uklucia (o ile mozna pobranie krwi nazwac bolesnym zabiegiem, bo wg mnie przesadzacie w porownaniu do codziennych urazow dziecka jakie sobie funduje i jakos dobrze sie miewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wszystkie, ale na któres trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywscie ze nie wszystkie dzieci musza miec odrazu raka, tfu tfu ale czasami sie zdarza a tego nie poznasz o oczach. Jak to ktos napisał? rak to cichy zabojca i to najprawdziwsza prawda. Sama robie sobie raz do roku badania czasami co pół to skoro siebie sprawdzam to czemu dziecka mam nie sprawdzic? Bo uklucie? e tam to zadna wymowka. Rozwalone kolano na rowerze bardziej boli, i dluzej sie goi niz malutkie uklucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diagnosta lab
Toksyczna ma racje. Co do tego ze nie kazde,pewnie,rzadko sie zdarza. Ale mozna wpore wychwycic! Jak rak da objawy to juz jest po prostu za pozno. Ale skoro niektorzy wola sami zauwazyc objawy raka i dopiero isc z dzieckiem na badania to niech potem nie rozpaczaja nad malenkim grobem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat nowotwór to taki straszak, ale jest cała masa chorób których nie widać a zwykłe badanie może zasugerować że cos jest nie tak. Nie nauczycie dziecka że się o siebie dba, to co się dziwić że jako już osoba dorosła tez dbać o siebie nie będzie, ginekolog pewnie raz na 10lat, dentysta tylko jak już twarz zapuchnie, itp. ;/ a później gadanie że wina lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie robie ma 3 lata,, jak zacznie czesciej chorowac to wtedy zaczniemy wyniki czesciej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, raz w roku idziemy całą rodziną (ja, mąż i dwoje dzieci) na badania. Powiem szczerze, że jestem w szoku jak można w ogole nie robić. Piszecie, ze Wasze dzieci mają 4,5,6 i więcej lat i nigdy nie miały badań. Czy Wasi pediatrzy nie dają skierowań? Sami tego nie proponują? Nasza pediatra daje bez niczego (ja akurat sama prosze) i to nie tylko na mocz i morfologie ale tez na kilka innych. I jestescie chyba cofnięte jeśli uważacie, że przez takie "zwykłe" badania nie wykryje się poważnych chorób. Oczywiscie, że tak. Tzn wyniki będą na pewno nie w normie i to juz daje cos do myślenia, zeby działac dalej. Nie idą bo malutki dzidziuś siedmio letni będzie płakuniał :O Tlko, żeby te dzieciaczki przez Wasz niedbalstwo później o wiele bardziej nie płakały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopoki nie ma nic grozniejszego oprocz grypy czy zapalenie oskrzeli to nie robie wynikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" dopoki nie ma nic grozniejszego oprocz grypy czy zapalenie oskrzeli to nie robie wynikow" A skad wiesz ze nie dzieje sie nic powazniejszego tylko nie daje objawow? Boicie sie,ze dziecko zaplacze bo ktos je ukluje na moment,ale widok przepelnionych sal w szpitalach dzieciecych was nie wzrusza? A tego da sie uniknac,wystarczy w pore zareagowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zreszta sama nazwa mowi "profilaktyka". Sobie tez cytologii nie robicie dopoki nic sie nie dzieje? Do dentysty na przeglady nie chodzicie? Ale na przeglad samochodu to co roku,bo obowiazkowy. Samochod wazniejszy niz dziecka zdrowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violkaxfasolka
mi pediatra daje sama co roku skierowanie na krew i mocz dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
znam kilka osób które miały raka a wyniki krwi wrecz idealne, tylko choroby krwi moga wyjsc w badaniach a chorób jest cała masa, takze ta profilaktyka to bardziej pic na wode, taka mamuska mysli ze jest ok a moze wcale nie byc bo raka mózgu np z krwi sie nie wykryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
A czy osoba ppbierajaca krew dotyka sterylna igla do czegokolwiek czy nakluwa przemyta sterylnym gazikiem nasaczonym alkoholem skore? _________________________________________ wystarczy ze pielegniarka rekawiczka dotkneła stolika, długopisu czegokolwiek a potem dotknie wacika którym zakrywa miejsce po nakłuciu. Rekawiczki chronia osoby pobierajace krew nie osoby ta krew oddajace, ja jak nosze w pracy rekawiczki to chronie siebie a nie pacjentów, a ten alkohol to smiech na sali, równie dobrze by mozna było przemyc to miejsce woda, efekt ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaliyah Dana Haughtonn
zamiast tej krwi badac, zróbcie lepiej np dziecku USg brzucha z tego badania mozna sie o wiele wiecej dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałyZielonyMotylek
na c**j podnosisz, zeby tu ludzi obrazac?? zajmij sie swoim zyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×