Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

WITAMINY W CIĄŻY

Polecane posty

Gość gość

Moje pytanie brzmi : Czy całą ciążę 40 tygodni brałyście witaminy dla kobiet w ciąży ? Ja pół roku przed zajściem w ciążę oraz do 12 tygodnia ciąży brałam tylko kwas foliowy , a od 13 tygodnia do teraz 32 tydzień ciąży biorę witaminy główny składnik DHA. Brak je dalej czy już nie?? Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam do końca ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłaś duże dziecko ? Pytam bo na Szkole Rodzenia , położona mówi jak się bierze całą ciąże witaminy w ciąży to się rodzi bardzo duże dzieci ( 4 kilo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
Bierz Bierz. W ciąży dziecko dużo z ciebie "wysysa" :) w zasadzie te witaminy są dla ciebie nie dla dziecka. Zebys nie dostała jakiejś anemii. Żebyś miała dobre wyniki. Ja brałam od początku 4 miesiąca. Do tego czasu czułam się dobrze i miałam dobre wyniki a później raptem się pogorszyły więc lekarz kazał zacząć je brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za info, czuję się bardzo dobrze , wyniki mam dobre .... w takim razie zostało jeszcze 8 tygodni do rozwiązania to będę dalej brała. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3370g i 51 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
02.10.2013 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
:) a ja na 10.10.2013 :) teraz wazy dzieciaczek 1,36 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pół roku przed ciążą brałam femibion natal (kwas foliowy) a póżniej pharamton matruella do końca ciąży i na początku karmienia piersią. najlepiej brac całą ciąże witaminki bo dzieciak dużo zabiera. i to nie prawda że dzieci się duże rodzą przez te witaminy, jakoś nie znam takiego przypadku. synek miał 3530, 53 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka tydzień temu ważyła 1 400. Lekarz powiedział , że jak na ten tydzień ciąży to dobrze. Skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fasolka może podaj maila mam parę pytań będzie prościej rozmawiać o ile masz ochotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
Z Białegostoku. 31 tydz. ciązy. U mnie też lekarz powiedział że waga jest odpowiednia i że właśnie teraz dziecko zacznie najszybciej przybierać na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie teraz to najwięcej dziecko będzie przybierać na wadze. Ja 32 tydz , to co podasz maila ? Ja jestem ze śląska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
alaja31@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki to będę pisać ma maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka 2013
ok. Możemy sobie pomejlować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinii23
Kwas foliowy to podstawa, reszta już się tak nie liczy. Wiadomo,z e folik chroni dziecko od wad, a witaminy przyczyniają się do dużej wagi urodzeniowej dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violetka32
Chyba nie tyle folik chroni, co kwas foliowy jako taki. A ten chyba jednak najlepiej przyjmować pod postacią metafoliny, która jest znacznie lepiej przyswajalna, niż taki zwykły kwas foliowy. Z tego co wiem, ma ją właśnie wspomniany femibion, nie wiem jak folik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz po za folikiem na początku nie kazał nic brać. Mówił, że wyniki badań są ok więc nie ma potrzeby łykania witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violetka32
Może i tak, ale ta metafolina jakoś tak bardziej do mnie przemawia jeśli mam być szczera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ją od sierpnia brałao kwas foliowy w listopadzie zaszlam w ciążę . W 20 tygodniu lekarz zaproponował odstawic kwas a zacząć brać witaminy. Osobiście brałam vita miner prenatal. 60 tabletek za nie całe 20 zł. Moim zdaniem sie opłacać. Córka ma prawie 4 miesiące a ją nadal je biore ponieważ kobiety Karmiace piersią również mogą je brać. Dzięki min wydaje mi się że mniej mi włosy wypadają. A czy to prawda że dzięki witamina dzieci są większe? Nie sądzę. Córka miała 2700 i 54 cm w 41 tygodniu sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całą pierwszą ciążę brałam, teraz też się na to zanosi, bo wyniki mam kiepskie, mimo całkiem zdrowej diety. Biorę femibion, najpierw femibion natal 1, a teraz natal 2 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo miło wspominam suplementację Femibionem w ciąży, Zalecony miałam przez mojego ginekologa. Wiele kobiet mam wrażenie przyjmuje właśnie femibion chyba z racji metafoliny a nie zwykłego kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to tylko niektóre witaminy sztucznie podbijają wagę dziecka, nie wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to 17 tygodnia tylko kwas foliowy, a później brałam "lekkie" witaminy i to nie codziennie, bo się dobrze odżywiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem.. co masz na myśli pisząc "lekkie witaminy" w ciąży? Mnie w zasadzie wystarczył feminion, nie musiałam brać niczego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może chodziło Ci o tą wagę? Witaminy są zawsze dobre ale trzeba je brac pod kontrolą lekarza, nie dobrze jest samemu decydować o ich jakości i ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym związkiem witamin i wagi dziecka to jest chyba jakiś mit... Z najbliższych mi przykładów: obie z siostrą brałyśmy femibion, mój syn urodził się 4 kg, jej syn 2800, więc nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w ciąży brałam bardzo dużo witamin ! Dużo kwasu foliowego, tych wszystkich specyfików dla kobiet w ciąży - dziecko urodziło się z wagą 3850g, miało 56cm długości i niestety rozszczep kręgosłupa :( na szczęście nie zagrażający jej rozwoju - dlatego tak sobie myślę, że gdybym tego nie brała to mogłoby się skończyć o wiele gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×