Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

WITAMINY W CIĄŻY

Polecane posty

Gość Położna_81
Powstaje teraz pytanie czy dobór witamin w ciąży miałaś odpowiedni ( jako że suplementacja kwasem foliowym w trakcie ciąży redukuje przypadki rozszczepu kręgosłupa ), bo niewątpliwie sam fakt ich brania wpłynął tylko korzystnie na Twoje dziecko. Ten nieszczęśliwy przypadek powinien przekonać wszystkich wątpiących w to jak ważna jest suplementacja kwasem foliowym/metafoliną przed zajściem w ciążę, gdzie rozszczep kręgosłupa jest wadą która powstaje już w 3cim tygodniu ciaży. Natomiast często pojawia się problem przyswajalności kwasu foliowego przez nasz organizm, potrzebuje on czasu na nasycenie się nim, stąd sugestia suplementacji już 3 miesiące przed zajściem w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy jest chyba najważniejszy, tak przynajmniej tłumaczył mi lekarz, znalazłam nawet artykuł na ten temat http://wdobrychstosunkach.pl/kwas-foliowy-czym-wlasciwie-jest.html no i z tego co piszą powinno się go brać dużo wcześniej przed zajściem w ciążę. Z tego co się orientuję suplementy jak Folik zawierają całą konieczną dawkę plus witaminy, które na pewno nie zaszkodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszym trymestrze (no i podczas starań) owszem, ale później już niekoniecznie. Jeśli kobieta bierze sam kwas foliowy to często po 12 tygodniu już się go odstawia. Ja zaczynałam od femibionu natal1, a po 12 tygodniu przeszłam na femibion natal 2, nadal ma w składzie kwas foliowy, ale już mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia1989
Witajcie:) Jestem Zosia i mam 25 lat. W sierpniu dowiedziałam się, że będę mamą. Rodzę w kwietniu. Mojej ciąży towarzyszyły różne przygody np. testy ciążowe a byłam w ciąży itp. Postanowiłam założyć kanał na youtube.com o ciąży. Będzie to miejsce zarówno dla kobiet oczekujących maleństwa, jak i starających się o swojego bobaska. Proszę o komentowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Możemy się wiele od siebie nauczyć. Będąc w ciąży brakowało mi takiego miejsca i filmików o tej tematyce. Oto link do mojego ostatniego filmiku: http://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-sCcyEW5NVg. Jest o moich objawach i potędze kobiecej intuicji. Jeśli się Wam spodoba subskrybujcie, by być na bieżąco i razem tworzyć kanał. Mam nadzieję, że każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie:) W kolejnych filmikach pojawią się informację dotyczące pierwszej wizyty u ginekologa oraz mitów związanych z ciążą. Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelka91
A ja podczas ciąży brałam regularnie suplement Mama DHA, który polecił mi lekarz i okazało się, że to trafny wybór. Zaopatruje organizm we wszystkie potrzebne witaminy i dziecko może rozwijać się zdrowo. Polecam od siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed zajściem w ciąże brałam Folika, później zmieniłam na Folik Mama. Ten ostatni 2/3 brałam jeszcze w okresie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yogiiia
Ja i teraz moja siostra brałyśmy mamaDHA później nawet podczas karmienia piersią również nam lekarz polecał ten produkt. Z tego co się nawet orientuję to jest to nawet najczęściej polecany suplement w ciąży przez lekarzy kiedyś gdzieś jakąś ankietę widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura233
dzieki za polecenie suplementu mama dha moje drogie z ciekawosci kupilam i wzielam do lekarza by zasiegnac jego opinii i jak sie okazalo rowniez poleca mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze to moja pierwsza ciaza pozdrawiam Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werona231
Ja również polecam to mamaDHA byłam w 2 ciążach i brałam właśnie ten suplement także wszystko rozwijało się w najlepszym porządku zero anemii itd Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrakuc
Na stronie http://mamadha.pl/ sporo naczytałam się na temat prawidłowego rozwoju dziecka oraz na temat witamin, które przyszłe mamy powinny przyjmować w ciąży. Sama niedługo po raz pierwszy nią zostanę jest trochę stres, ale.... tyle kobiet dało radę to i ja dam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajkasa
na ile przed ciążą trzeba zacząć przygotowania? podpytuję znajome mamy ale niestety każda z nich rodziła już kilka lat temu i chyba mają jakąś sklerozę bo zadna nic konkretnego mi nie chciała powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipppi
swoje przygotowania zaczęlam jakies 2-3 miesiące przed staraniami, chciałam zeby maluszek miał już na starcie wszytko to co mu potrzebne, brałam rzez ten okres mama premium, mają wg mnie najlepszy skład i nie ma potrzeby już brać innych witamin dodatkowo, potem kontyuowałam branie przez cąłą ciążę i karmienie piersią, mały rósł jak na drożdzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam co za żałosny spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas DHA jest równie ważny jak kwas foliowy. Przynajmniej według mojego lekarza. Wystarczy powiedzieć, że DHA odpowiada za kształtowanie się układu nerwowego dziecka, więc to jest mega ważna sprawa! Także ja przez całą ciążę miałam mama dha premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że branie witamin w ciąży w obecnych czasach jest jak najbardziej wskazane. Żyjemy w biegu, nie odżywiamy się często odpowiednio, dodatkowo część jedzenia jest przetworzona i nie zawiera odpowiediej ilości witamin. Moja ginekolog zaleciła mi abym brała przez czas ciąży mamapremium, zapewnila mnie ze sa tam wszystkie niezbędne składniki i że są bezpiecze dla dziecka. Nie trzeba tez brac oddzielnie kwasu foliowego bo już jest w tyh tabletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka232
Wszystko co potrzebne żeby wiedzieć jest na ich stronie http://mamadha.pl/ wiec jesli macie watpliwosci to poczytajcie ale powiem tylko, ze ja stosowalam go przy dwoch ciazach i jestem zadowolona dzieci urodzily sie cale i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazawsze
Wolę mollers mama, lepszy skład i nie czuć ich takim rybim zapachem, jak większość kapsułek z dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja brałam przez całą ciążę mama dha premium, a w trzecim trymestrze jeszcze ginekolog dorzucił mi żelazo. co więcej, mama dha prem została ze mną jeszcze na czas karmienia piersią, bo to przecież też wymagający czas dla organizmu mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaa12
Ja również już 2 ciążę jestem wierna suplementowi http://mamadha.pl/ . Polecam przyszłym mamom bo ma wszystko co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corsetka

Dziewczyny czy wam też lekarz nie kazał brać żelaza? Mi powiedział ze u mnie nie ma wskazań i jeśli jem normalnie to nie będzie problemu, nie polecił żadnych kokretnych witamin tylko mówił żeby koniecznie kwas foliowy, dha i magnez brać. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalipy

Żelazo jest zalecane u dziewczyn które mają zagrożenie anemii lub już ją mają. Mój tż nie kazał mi brać, hemoglobinę miałam wysoką, ponad normę nawet. Wystarczyły mi witaminy mamadha, wyniki wzorowe, dobrze się czułam i uniknęlam zaparć a często po żelazie są niestety takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suminka

Ja w okresie starania o dziecko zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Odstawiłam też  kawę, wzbogaciłam dietę o kaszę, dużo świeżych warzyw, owoców, ryb. Dodatkowo codziennie brałam tylko mama dha premium i w ciąży także. Wyniki i samopoczucie zawsze były super.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ynka

Ostatnio nawet gdzieś czytałam, że nadmiar żelaza może być jedną z przyczyn występowania cukrzycy ciążowej. Dlatego lepiej go nie brać "na wszelki wypadek", a dopiero wtedy, kiedy to jest konieczne. Ja miałam wyniki książkowe, więc brałam zestaw bez żelaza, mama dha premium. Poza tym po prostu trzymałam zdrową dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panammka

Wielu składników nie da się w diecie dostarczyć w odpowiedniej ilości np. wit. d3, kwas foliowy czy kwasy DHA. Te witaminy należy w ciąży przyjmować. Sama  biorę mama DHA, skład fajny i  dobrze czuję się po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartin

najlepiej,zeby podstawą były witaminy naturalne, czyli po prostu dobrze zbilansowana zdrowa dieta. w ciąży tak samo. ale suplementacja witaminami, jak mama dha premium. też jest wskazana, bo przez dizałanie hormonów nie da się dostarczyć tyle np. kwasu foliowego, ile trzeba kobiecie w ciąży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likwidka

ja jestem na początku ciąży, na razie kupiłam kwas foliowy, wybrałam naturell folian, nie kosztował dużo a ma tą lepiej przyswajalną formę kwasu foliowego, a to jednak najważniejszy składnik w ciąży, warto kupić też kwasy omega 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×