Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wikia

AEROBICZNA 6 WEIDERA którym SYSTEMEM

Polecane posty

Gość wikia

Witajcie, zastanawia mnie, którym systemem robicie "szóstkę"? Ja, mój mąż i moja siostra zawsze wykonywaliśmy ją drugą metodą a Wy? Opis metod: "Metoda pierwsza: Według tej metody wykonujemy jedno ćwiczenie tyle razy, ile mamy cykli i dopiero potem przechodzimy do następnego. Gdy wykonamy wszystkie 6 ćwiczeń udało nam się ukończyć serię. Wygląda to więc tak: 1 ćwiczenie po 8 razy każdą nogą 2 ćwiczenie 8 razy 3 ćwiczenie po 8 razy każdą nogą 4 ćwiczenie 8 razy 5 ćwiczenie po 8 razy każdą nogą 6 ćwiczenie 8 razy I w tym momencie mamy 1 serię. W dniu 8 mamy 3 serię, więc takie coś musimy trenować 3 razy. Przy tej metodzie należy pamiętać, że nie wolno robić przerw między seriami!" "Metoda druga: Według tej metody każde ćwiczenie wykonujemy dokładnie raz, po czym od razu przechodzimy do następnego. Gdy wykonamy wszystkie 6 ćwiczeń po jednym razie, to mamy jednen cykl. Wygląda to więc tak: 1 ćwiczenie po 1 raz każdą nogą 2 ćwiczenie 1 raz 3 ćwiczenie po 1 raz każdą nogą 4 ćwiczenie 1 raz 5 ćwiczenie 6 zmian nóg 6 ćwiczenie 1 raz I w tym momencie mamy dopiero 1 cykl. W dniu 8 mamy 8 cykli, dlatego musimy non stop 8 razy wykonać powyższy schemat, aby otrzymać 1 serię. Po każdej serii można zrobić sobie przerwę, nawet dłuższą niż godzina. Należy jednak pamiętać, aby przetrenować wszystkie serie przeznaczone na dany dzień, czyli w przypadku dnia 8 należy przetrenować 3 takie serie. Metoda ta jest polecana przez większość trenerów fitness, dlatego, że ćwicząc w ten sposób nie męczymy jednych partii mięśni na raz, lecz rozkładamy zmęczenie symetrycznie między wszystkie partie, tzn "męczą się one równomiernie". Daje to nieco lepszy efekt ćwiczeń. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gardner
Ja robiłem drugą... ale odradzam 6kę osobą, które mają oponkę na brzuchu. (Najlepsze efekty daje u osób w miarę szczupłych) Bo naprawdę można uzyskać lepszy efekt innymi ćwiczeniami. Poza tym mało kto robi ją poprawnie stąd potem mnóstwo bóli kręgosłupa i pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
Moim zdaniem te ćwiczenia są mocno bez sensu, niezależnie od metody wykonywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedmówco Twoja wypowiedź jest mocno bez sensu... i nikt Cię nie prosił o wpieprz*anie swoich nic niewartych 3 groszy. Widocznie taka Twoja natura "a co tam! powiem i co z tego że się nie znam, grunt, że zaznaczę swoje marne istnienie. Lepsze pleść głupoty niz siedzieć cicho, tak uważam i mam święte do tego prawo! Wszak wolność słowa jest!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
Do wyżej - Skąd ten bulwers? Ziom, fora internetowe są od tego, żeby dyskutować. Z tego, co wiem, to a6w nie jest religią, tylko systemem ćwiczeń, a ćwiczenia są po to, żeby były efektywne. jeżeli interesuje Cię w życiu wykonywanie nieskutecznych, przereklamowanych ćwiczeń to proszę bardzo, Twój wybór i Twoje prawo, ale ja mam też prawo wypowiedzieć swoją opinię, opartą zresztą na własnym doświadczeniu. Ludzie, którzy wyobrażają sobie, że po zrobieniu całego a6w będą mieć sześciopak, są naiwni. Oczywiście lepiej ćwiczyć cokolwiek, niż nic, ale chyba lepiej wybierać efektywne metody, jeśli się już ma poświęcać czas i wysiłek, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnym, chyba że chcesz skończyć z rozwalonym kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z własnego doświadczenia mówisz czyli jestes tłusta a wierzyłaś że zrobisz sobie sześciopak... to się nazywa naiwność:D:D dam Ci radę... lepiej sie tym nie chwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×