Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaangelinaaaa

pytanie o zwolnienie na dziecko przebywające w szpitalu

Polecane posty

Gość aaaangelinaaaa

Poradźcie proszę bo jestem zielona w tym temacie a na poradę działu kadr u mnie w firmie liczyć nie mogę. Jestem z synem w szpitalu (ma 5 lat) i oczywiście będę musiała wziąć zwolnienie na ten okres czasu (7 dni). Zwolnienie dostanę podczas wyjścia ze szpitala i wiem, że będzie płatne 80%. Czy te 80% nazwane są zasiłkiem opiekuńczym czy zasiłek opiekuńczy to cos innego? Chodzi mi konkretnie o to czy dostanę 80% za to L4 + gdy złożę wniosek u pracowadcy o zasiłek opiekuńczy to za ten zasiłek otrzymam coś jeszcze (jeśli tak to ile?), czy: te 80% po złożeniu wniosku staną się po prostu tym zasiłkiem? Nie zależy mi na tym by "zarobić" więcej, ale chcę tylko wiedzieć jak się to wylicza, żeby wiedzieć czy otrzymam w tym miesiącu mniej niż zazwyczaj (przez zwolnienie) czy może jest jakaś szansa, żeby to wyrównać i żeby w sumie wypłata wyszła mi w podobnej wysokości. Czy poradzi ktoś proszę? Może jest tu jakaś osoba z kadr? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaangelinaaaa
podnoszę bo zależy mi na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na dziecko jest jak zwolnienie i platne 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaangelinaaaa
to, że się dostaje 80% to ja wiem. Tylko moje pytanie zmierza do tego: po co wypełniam u pracodawcy wniosek o zasiłek chorobowy? Czy po to, żeby te wypłacone mi 80% zostały przelane mi i w nazwie przelewu, żeby było "zasiłek chorobowy" czyli, żeby tak się to tylko nazywało? Czy może dlatego, że opócz tych 80% mogę, mam prawo dostać jakiś dodatkowy zasiłek chorobowy? Prawdę mówiąc otrzymując zwolnienie ze szpitala kasę, tj. te 80% należy mi się i tak i tak i pieniądze te są niepodważalne. Ale w jakim celu wypełnia się wniosek o zasiłek chorobowy? Jeśli tylko, zeby się to tak nazywało w przelewie to wcale mi nie jest potrzebne takie wypełnianie wniosku.... Wiecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bralam zasilek choroby na dziecko to tez taki swstek wypelnialam. bo jest cos takiego ze w ciagu roku przysluguje ci 60 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaangelinaaaa
aha, rozumiem już. Czyli wypełnia się go tylko po to by się nazywał ZASIŁEK CHOROBOWY, żeby np. nie przekroczyć określonej ilości dni w ciągu roku. A kasa jest ta sama, żadnego wyrównania do 100% nie ma tylko to po to by się tak nazywało... Czy wniosek TRZEBA czy MOŻNa wypełniać? Bo wszędzie piszą, że MOŻNA. Dziwne to... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ dostaniesz jedno z tych, jak pracodawca cwany to podsunie ci wniosek do wypełnienia i dostaniesz te 80% za które zapłaci ZUS, jak nie cwaniak to sam z własnego budżetu ci zapłaci 80% wynagrodzenia bo pierwsze 30 dni placi pracodawca a dalej zus................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby wiedziec ile dni wzielas zwolnienia na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×