Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xala

Oszukała wrobiła w dziecko

Polecane posty

Gość xala

Jestem załamana. Mój mąż ma 7 letnią córkę, która nie jest jego biologicznym dzieckiem. Płaci na nią alimenty 750 zł. Próbowaliśmy zaprzeczyć ojcostwu ale sąd wniosek oddalił. Dlaczego tak jest? Matka dziecka stworzyła mu dom, wmówiła, że ma dwóch ojców - swojego konkubenta i mojego męża na weekendy. Chociaż dziecka nie widział od grudnia, ciągle kontaktu utrudnia, a urodziło się nam dziecko i już mąż po 3 latach walki miał dość. Nie wiadomo czy prokuratura coś zrobi, a my mamy płacić tak naprawdę na obce dziecko do ukończenia nauki? Przecież to jest chore... Jak kobieta może tak bezczelnie wrobić faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doda zrob loda
sukces ma wielu ojcow :p, :P, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co, że sąd wniosek oddalił? Skoro mąż jest pewien, że to nie jego dziecko, a widuje się z nim, to niech sam zrobi badania DNA. Przecież nietrudno wziać wymaz od dziecka albo chociaż włoski jakieś zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xala
ale my już mamy DNA, od kilku miesięcy i z tym poszliśmy do sądu. i sądu nie ruszyło, że na papierze mamy 100% wykluczenie ojcostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ wystarczy zrobić test na ojcostwo nie rozumiem w czym problem? testu sąd podważyć już nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odwoływać się ! nawet do samej Brukseli hehehe ja bym niebo i ziemie poruszyła a swoją drogą co to za sąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xala
Mówię właśnie, że mamy już testy na ojcostwo. Zrobiliśmy prywatnie badania i właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że on nie jest biologicznym ojcem. Ale sąd i tak oddalił wniosek, że niby mój mąż nie może wnosić o zaprzeczenie ojcostwa, bo nie był mężem matki... Została tylko prokuratura, a oni niechętnie zajmują się sprawami o ojcostwo. Walczymy już kilka miesięcy i nikogo nieobchodzi to że to nie jest dziecko mojego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xala
Sąd Rejonowy, ale nie chcę mówić gdzie... Żeby w razie co ta szma*a nie cieszyła się, że się tak użalam :/ Miasto jakieś 200 tys. mieszkanców, więc nie jakaś wiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to odwołajcie się do wyższej instancji, może porada adwokata by coś pomogła? Albo pełnomocnictwo dla niego? Trochę to kosztuje ale na pewno mniej niż alimenty przez 18 lat albo i 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgość
Tylko adwokat. Napewno prokuratura musi cos zrobic jezeli zglosi sie o podejrzenie przestepstwa. Ja mialem sytuacje kiedy zona mnie zdradzala chciala sie zemscic aby nie bylo jej winy zakladala mi konta na roznych portalach. Zlozylem zawiadomienie do prokuratury i ma teraz sprawe w sadzie. A tlumaczyla sie ze to glupi wybryk. Zgloszenie twoje musza przyjac i cos zrobic, zalaczcie dowody dna, napewno to trwa wieki, w moim przypadku to 1,5 roku zanim akt oskarzenia byl, a dowody byly czarno na bialym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prokurator działa w interesie społecznym. A jaki interes ma społeczeństwo w tym żeby twój mąż przestał być ojcem tego dziecka. Dziecka, dla którego ojcem był przez 7 lat? To że r****ł matkę tego dziecka z jakimś kolegą i jego plemnik przegrał, nie robi z tej matki oszustki. Tylko z twojego męża r****cza głupiego ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""""" [zgłoś do usunięcia] xala Jestem załamana. Mój mąż ma 7 letnią córkę, która nie jest jego biologicznym dzieckiem. Płaci na nią alimenty 750 zł. Próbowaliśmy zaprzeczyć ojcostwu ale sąd wniosek oddalił. Dlaczego tak jest? Matka dziecka stworzyła mu dom, wmówiła, że ma dwóch ojców - swojego konkubenta i mojego męża na weekendy. Chociaż dziecka nie widział od grudnia, ciągle kontaktu utrudnia, a urodziło się nam dziecko i już mąż po 3 latach walki miał dość. Nie wiadomo czy prokuratura coś zrobi, a my mamy płacić tak naprawdę na obce dziecko do ukończenia nauki? Przecież to jest chore... Jak kobieta może tak bezczelnie wrobić faceta? """"""" Moim zdaniem. Należy wykonać kilka czynności jednocześnie lub po kolei; 1. złożyć odwołanie od wyroku sądowego; 2. Złożyć do prokuratury zawiadomienie o oszustwie matki dziecka i narażenie na utratę , bezpodstawną , środków finansowych przez męża; 3. zawiadomić prokuraturę i wystąpić z wnioskiem do prokuratury o zaprzeczenie ojcostwa, można to robić w każdym czasie od podjęcia wiadomości ,że nie jest się ojcem dziecka. Prokuratora nie obowiązuje pół roczny okres tak jak i RPO Jeżeli nie byli małżeństwem nie istnieje domniemanie ojcostwa.Nie rozumie na jakiej podstawie zostały mu zasądzone alimenty?Żeby były alimenty , to musiałoby najpierw być ustalone ojcostwo. 4. po wyczerpaniu środków prawnych i negatywnych rozstrzygnięciach w kraju ,można wystąpić do Trybunału Praw Człowieka w Sztrasburgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic juz nie zrobicie. Twój maz jak nie był pewien czy jest ojcem , miał 12 miesiecy na złozenie wniosku o zaprzeczenie ojcostwa , teraz za późno , przepisy przede wszystkich chronią dzieci a więc w swietle prawa jest ojcem i nim pozostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się. Jest 12 miesięcy na zaprzeczenie ojcostwa liczone od chwili uznania dziecka w USC , lub uznania przez sąd jesli matka wystąpiła o uznanie ojcostwa , a w przypadku małzeństwa automatycznie w chwili urodzenia dziecko otrzymuje nazwisko męza i staje się ojcem, więc ma 12 miesięcy od chwili narodzin. Takie są przepisy , szkoda , że Twój mąż nie pomyslał o tym wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak płaci alimenty
to znaczy, że kiedyś uznał to dziecko, możliwe, że nawet przysposobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisze zniecierpliwiony w p.3 i 4 w polskim prawie brane jest pod uwagę przede wszystkim dobro dziecka - twój mąż ma biologiczne dziekco, wasze, ktorego dobro powinno byc na pierwszym miejscu, jesli uda wam się udowodnic, że jego potrzeby nie mogą byc zaspokojone może uda się sąd przekonac a już napewno powinniście alimenty zmniejszyc - narodziny kolejnego dziecka są jak najbardziej podstawą do obniżenia wysokości alimentów na poprzednie dziecko, ze wzglądu na zmienę sytuacji finansowej - 750 zł to bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jest zglosic do prokuratury wyludzenie warosci finansowej .Nie mieszac dzie ka bo prokuratura nie chce sie bawic " smiecmi" Wiem,bo musze wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×