Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość enna
Hej dziewczyny :) Ja teraz bylam z Hania w Polsce, mialysmy byc tydzien ale odwolali nam lot powrotny wiec wyszlo z tego 10 dni :P Latanie samej z dzieckiem to koszmar, nie wiem czy wybiore sie na wakacje jesli moj nie dostanie urlopu. Dziewczyny kiedy wasze dzieci zaczely pokzywac palcem? Troche sie martwie bo Hania ma 11 miesiecy i tego nie robi, mam wrazenie ze po prostu nie chce, tak samo jak nie chce robic kosi kosi ani brawo. Wczoraj troche ją meczylam tymi zabawami to nauczyla sie pokazac gdzie mama ma nos, ale tez robi to tylko kiedy nic innego jej nie rozprasza i nie moze uciec np w krzeselku do karmienia czy podczas przewijania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Enna! Wiem, ze latanie z dzieckiem jest trudne. Zalezy jeszcze czy dziecko chce posiedziec czy nie. Dlatego ja lece z dwojka do PL z mezem. Om zostanie tydzien a ja na miesiac. A powrot moj tata z nami wraca. Ja nie pracuje narazie wiec mam mozliwosc lecenia na dluzej. Moja mala pokazuje palcem moze jak miala juz 10-11mcy. Potrafi kilka rzeczy pokazac plus uszy i oczy . Ale nie przejmuj sie bo kazde sie rozwija w swoim tempie. A mialy wasze dzieci to szczepienie mmr? Moja miala miec tydzien temu ale z powodu jej kataru odwolalam. Nie chce isc jak ma katar. Powinna miec znow za tydzien ale ten katar coo troche powraca. W poniedziek mamy bilans. A wasze dziexi juz mialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej laski Nina wazy troche ponad 10kg.Nie mialysmy tej szcepionki i zastanawiam sie czy wogole na nia isc ,swoja droga nie dostalam nawet listu od GP .Nina robi brawo Enna ale dopiero od jakiegos czasu a i piatke umie przybic.Nie chodzi sama jeszcze ale starch sie bac co to bezdie.Teraz jak np posadze ja w chodziku bo musze cos zrobic to jej zabawa polega na rozpedzaniu i waleniu w meble kuchenne.. Nadal mamy tylko 4 zabki. Lecimy do PL pod koniec czerwca na 2 tyg tzn lece sama z mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej Enna ja tez troche sie obawiam tego lotu w czerwcu bo Nina nie jest juz niemowlakiem i nie chce usiedziec w jednym miejscu no ale mamy nocny lot takze powinna spac.Ja jak ostatnio wracalam z PL sama z Nina mialam mala,wozek i 30kg torbe hehe :).Nie bylo lekko ale pomogli mi obcy ludzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Mi wlasnie tez caly czas pomagali obcy ludzie. Tez mielismy wozek, torbe 30kg i jeszcze duza torebke damska do samolotu z rzeczami dla Hani. Nie bylo latwo bo jednak w tych samolotach jest strasznie ciasno i wytrzymac ponad 2h u mnie na kolanach bylo Hani bardzo trudno. W jedna strone zrobilam tak ze jak usiadlam na swoje miejsce to Hanie posadzilam sobie na miejscu obok i nikt tam nie usiadl, na start i lądowanie mialam mala na rekach a reszte lotu bawila sie na siedzeniu obok :P w druga strone niestety samolot byl pelny i musiala wytrzymac u mnie. Wspolczuje pani ktora siedziala przed nami bo Hania caly czas kopala jej fotel (kurcze tam jest tak ciasno ze choc bardzo nie chcialam nie bylam w stanie trzymac jej tak zeby nie kopala) i probowala zlapac ja za wlosy :P Dla mnie samotna podroz z dzieckiem to byl koszmar, nie wiem kiedy znowu sie zdecyduje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Hej dziewczyny. Co u was jak maluchy? u nas masakra tylne ząbki idą ciągły cyrk, temperatury po 39. :/ a jak troche przeszło to choróbsko, straszny kaszel który doprowadza do wymiotów, katar...można zwariować. Byłam u GP, osłuchała go i niby wszystko ok. Jak już patrzeć nie mogę jak on się męczy. :(( My już mamy pierwsze samodzielne kroki, teraz codziennie nowe kroczki. Rodzice byli na roczku, juz po imprezce. Na szczęście w dzień wyprawiania roczku było super. Powiedzcie mi jak to jest z rozmiarami bucików co oznaczają te literki dokładnie np. size 4F???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia wspolczuje moja Nina tez ostatnio chorowala temp 39 st i nie wiem czy to zeby czy od ojca zlapala.Te literki przy numerach to oznaczaja ze buty sa na szeroka stope,moja kolezanka kupuje dla siebie ff.Najlepiej idz do clarks tam dobiora dobrze pierwsze buty.Moja jeszcze nie chodzi ,boi sie nawet isc trzymana za jedna raczke.Nie czuje sie pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Lidzia polecam clarks buty na male nozki. Dobiora odpowiedni rozmiar i nie maja twardych butow. Moja ma akirat 4f . Cena moze wysoka no i buty nie sa na dlugo.. ale warto zainwestowac zeby dziecko mialo wygode. Moja to smiga jak szalona. W parku biega sama po trawie i nie chce lapac za reke. Zakladam jej czasem te szelki i trzymam z tylu bo by mi uciekla. Jest bardzo zywiolowa, chetnie idzie z innymi osobami, ciagle sie smieje. Ale tez widac, ze uparta i jak cos chce to nie ma bata musi byc :) chociaz ja nie zawsze jestem ugieta bo by mi weszla na glowe :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej no wlasnie jak to jest z tym przyslowiowym wchodzeniem na glowe u was? moja mala zrobila dzis w nocy akcje ,placz straszny ,wyla w nieboglosy a wszystko o to ze chciala spac w naszym lozku :(.Od paru dni zaczelo sie powtarzac wstawanie w nocy i placz no a ze my leniwi i zaspani to bralismy mloda do wyrka.Nie lubie jak z nami spi (wiecie jak to jest,chodzenie i spanie w poprzek).Oboje pracujemy i musimy byc wyspani choc mojemu M to w zasadzie bez roznicy czy mloda z nami spi czy nie bo on chce sie tylko wyspac.Wracajac do tematu mloda wstala i zaczela wyc a ja sie uparlam ze tym razem jej nie wezme do lozka,walczyla ze mna ze 20 min(dosc szybko poszlo) i na cale szczescie usnela.Mam nadzieje ze dzis nie bezdie powtorki z rozrywki.Dodam ze mala nadal spi z nami w sypialni zamiast u siebie w pokoju.Jak pytam sie mojego M kiedy ja "eksmitujemy" to on twierdzi ze Nina jeszcze jest za mala.Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej dziewczyny :) U nas za 2 tygodnie roczek!Zrobiłam młodej na tą okazję spódniczkę tutu. Hania jeszcze nie chodzi sama, chociaż bardzo pewnie idzie trzymana tylko za jedną ręke. Coraz częściej puszcza sie mebli przy ktorych stoi i stoje sobie kilka sekund bez trzymanki, ale na kroki sie jeszcze nie zdecydowala :P Angela, Hania tez spi z nami w sypialni jeszcze. Planuje w polowie maja po wizycie tesciowej przeniesc juz mala do siebie. Troche sie tego boje i nie bardzo chce sie z nia rozstawac na noc, ale mysle ze tak bedzie dla nas wszystkich lepiej dlatego ze ona budzi sie przez nas. Tez czesto w srodku nocy bierzemy ja do lozka, ale akurat oboje uwielbiamy z nia spac :P Mamy 6 ząbkow i dwa kolejne w drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Cześć. U nas już przeszły choroby :P Wybiły się 2 kolejne ząbki łącznie o ile udało mi sie wypatrzeć wszystkie jest ich 10. Nathan śpi sam u siebie w pokoiku. Nie wiem jak to jest czy to są jakieś skoki rozwojowe czy co ale od pewnego czasu pije mleko 2x w nocy :/ a już tak ładnie spał ehh Jako, że młody jest bardzo aktywny postanowiliśmy zawiesić TV :P aaaaa dlaczego moje dziecko zaczęło mnie gryźć? może ktoś mi powie ? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej dziewczyny :) Hania 12 maja miala roczek, niestety caly nam przechorowala z wymiotami i biegunka :( czytalam troche o rozwoju dzieci w tym wieku, tzn co potrafia inne roczne dzieci. Mozemy sobie dla porownania wypisac o potrafia a czego nie (a powinny) nasze dzieci? Hania - 1 rok i 4 dni, potrafi: -sprawnie chodzi przy meblach, pchaczku i za reke -robi papa, brawo, pokazuje jaka jest duza -bawi sie w akuku sama chowajac swoja buzie np za ubrankiem -sprawnie je rekoma (oczywiscie nie lyzeczka) -rozumie i mowi "tata" -jak pytam gdzie jest tata to leci do drzwi zobaczyc czy wraca -uklada wieze z 3 klockow -burzy wieze zbudowana przeze mnie i czeka az zrobie nastepna -wklada male elementy zabawek w odpowiednie miejsca -"czesze" wlosy jak daje jej szczotke -probuje sama byc zęby -mlaska jezykiem jak cos jem, daje tym znak ze tez chce sprobowac -rozumie polecenie "daj" -rozumie "chodz do mamy" -rozumie "nie wolno" -wydaje mi sie, ze rozumie i uzywa slowa "nie", czesto jej sie zdaza krzyknac nieee kiedy bardzo czegos nie chce -duzo gaworzy po swojemu -rozumie gdzie jest mama, tata, lala, pilot itp. ale tylko na to spojrzy, nie pokazuje palcem -potrafi zrobic aja aja (czy tam cacy cacy w innych regionach :P mam na mysli glaskanie po glowie, mowi przy tym aja aja, potrafi to zrobic na kazdym, na lalkach tez) - nasladuje mnie np kiedy wkladam pranie do pralki, bawie sie jej zabawka zaraz zaczyna robic tak samo -powtarza po mnie niektore slowa, dzwieki -wie ze pilota kieruje sie w strone telewizora, wscieka sie kiedy wyjme jej z niego baterie -sprawnie nam idzie ubieranie sie, wie ze skarpetki ida na stopy, spodneki na nogi, wie gdzie wlozyc raczki w bluzeczce, sama podstawia odpowiednie czesci ciala - pokazuje gdzie lala/lub mama ma nos i oko (jak ma dobry humor) - podaje czesc -przybija piatke - podaje lali do buzi swoja butelke -"rozmawia" z lalkami i misiami -powtarza po mnie "ciiii" ale nie nasladuje gestu przykladania palca do ust -bawi sie w chowanego (ja sie chowam a ona mnie szuka) -wstydzi sie obcych, ale patrzy na nich z ciekawoscia co jakis czas spuszajac glowe zawstydzona - wyciaga rece do gory jak chce zeby ja podniesc -sciaga sobie z półki rzeczy ktorymi chce sie bawic (nie tak ze zwala wszystko tylko wybiera to co chce, sciaga i sie tym bawi) -czesto przenosi rozne zabawki z miejsca na miejsce, odklada na stole, na polce, krzesle Co mnie niepokoi to to, ze nie chce pokazywac palcem. Czasem wskaze cos cala reka, ale to naprawde dlugo musze ja meczyc tym, sama z siebie nie pokazuje. Czytalam tez ze sporo dzieci w tym wieku mowi juz kilka slow swiadomie, ja mam wrazenie ze rozumie tylko i uzywa tylko tata i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omi135
Hej dziewczyny. Dlugo nie pisalam bo ciagle cos. Mojej Lily chyba ida kolejne zabki. Narazie ma 6. Ale strasznie marudzi od kilku dni i w nocy tez zle spi. Moja potrafi pokazac palcem na jakas rzecz. I robi taki dzwiek przy tym jakby ahhh. Rozumie i potrafi zrobic to co z listy wyzej. Rozumie jak sie mowi, zeby wrzucila do kosza. Przyniosla buciki, skarpetki. Wie tez gdzie sie zaklada buty . Chodzi sama od dawna. Ale ma 14mcy za tydzien. Zaczyna jesc lyzeczka.. ale wiekszosc jej spada ;) dopisze cos jak mi sie przypomni. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej ja wlasnie wrocilam z Nina z PL.Bylysmy na 6 dni odwiedzic babcie.Nina w zeszly piatek skonczyla 14 miesiecy.Nie chodzi jeszcze sama tylko przy meblach ale zaczela stawac bez trzymanki.Lyzeczka nadal nie operuje. Sama probuje byc zeby (ma ich 6),rowniez przybija piatke,robi papa,cacy cacy i moja moja(przytula sie obiema raczkami):).Ucze ja wysylac buziaki ale nie potrafi pokazac tego raczka tylko cmoka.Sama oglada bajeczki i rozbiera ciuchy glownie skarpety.Duzo gada po swojemu,mowi tata,mama,baba,dziadzia,pies.Jak nie chce jej dac pilota to idzie wylaczyc dekoder(spryciula). Nadal nie mialysmy szczepienia MMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewcyzny :) My tez nie mialysmy jeszcze mmr. Miala miec teraz w srode ale odwolala z powodu tej biegunki. Mam do nich zadzownic jak Hani sie polepszy ale cos czuje ze bede troche z tym zwlekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej mamuski wczoraj mielismy swieto ,Nina zaczela sama dreptac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Teraz ja sobie wypisałam. samodzielnie chodzi -robi papa, brawo -sprawnie je rękoma -rozumie i mówi "tata mama daj, papa, myju myju, -jak pytam gdzie jest tata to idzie do niego lub na niego zerka, ewentualnie patrzy przez okno -kiedy podam mu cos i mówię żeby dal tacie to to robi. -wkłada mniejsze zabawki w większe, chowa w różne skrytki - bierze mój telefon i przykłada do ucha mówiąc cos w stylu halo. -próbuje sam myć zęby -rozumie polecenie "daj" -rozumie "chodź do mamy" -rozumie "nie wolno" -dużo gaworzy po swojemu -rozumie gdzie jest mama, tata, smoczek, pilot itp. Klika na klawiaturze i porusza myszą. Wygląda jak by naprawdę coś tam robił. -potrafi zrobić aja aja (cacy), dać buziaka i się przytulić - naśladuje mnie np kiedy ścielę lóżko -powtarza po mnie niektóre słowa, dźwięki -wie ze pilota kieruje sie w stronę telewizora, czasami sam sobie zwiększa głośność lub przełączy kanał. -sprawnie nam idzie ubieranie - pokazuje nos i oko (jak ma dobry humor) - podaje cześć -przybija piątkę -robi papa - wypluwa smoczek kiedy go o to poproszę - daje buzi babci na Skype -bawi sie w chowanego -nie wstydzi sie obcych, - wyciąga ręce do gory jak chce żeby go podnieść -ściąga sobie z półki rzeczy którymi chce sie bawić -często przenosi różne zabawki z miejsca na miejsce, odkłada na stole, na półce -Pije przez słomkę Pije ze szklanki ale jeszcze mu przecieka na ubranka - ostatnio powiedział "Lidzia" -nie do końca świadomie to słowa: Dziadzia, baba, Lidzia, lina, jest ich trochę... - Kiedy słyszy myju myju to idzie patrzeć czy napuszczam wodę do wanienki - kiedy mówię idziemy spać to macha ręką. Odkładam go do łóżeczka i zasypia sam, chyba ze ma gorszy dzień to ma humorki - pstryka włącznikiem światła -spłukuje wode w toalecie - tańczy i śpiewa lalala\nanana -sprawnie wchodzi i schodzi na lóżko:/ Chyba to na tyle z tego co pamiętam. Mieliśmy juz MMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej Lidzia :) wlasciwie to moja tez robi wiekszosc tego co napisalas, poza dawaniem buziaka, no nie idzie jej tego nauczyc :D 1 czerwca Hania postawila sama pierwsze kroczki bez trzymanki :) jednak od tamtej pory nadal nie odwazyla sie sama puscic mebli, pojdzie sama ale tylko jesli tata ja pusci i bedzie szla do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
Hej dziewczynki. Jak tam maluchy? Tez takie aktywne? Moj to juz diabeł. Ciężko przy nim ogarnac prace, oczy dookoła głowy. Wszędzie go pełno wszędzie zajrzy. Ciągle ktos u mnie jest z Polski bo nie miałabym jak robić sesji zdjęciowych bo mój pracuje do 18 codziennie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×