Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaasia

brak kupki i bół brzuszka

Polecane posty

Gość kaaaasia

Witam. Mam wielki problem moja 6 tyg córeczka która nie może zrobić kupki od 4 dni przy tym ma okropne bóle brzuszka od rana . Byłam z nią u pediatry , który stwierdził , że wszystko jest ok. stosuje sab simplex - owszem puszcza po nim gazy, ale i tak się pręży i płacze. Nie wiem co mam robic sab simplex kupiłam na kolki i pomagał , ale od kiedy nie moze sie wypróżnic to nie działa... nie wiem co mam robić... czuje ze coś jest nie tak.... karmie piersią i wiem , że dziecko ma prawo nie zrobic kupki nawet ileś tam dni... ale moja córcia się przy tym pręży i niesamowicie płacze....pomocyyyyyyy :( pdaje jej również herbatę koperkową... i od wczoraj dicoflor zamiast biogai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może źle się odżywiałaś? Zjadłaś coś ciężkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
No waśnie raczej pilnuje diety.... dodam , że wszystko zaczeło sie 5 sierpnia wtedy moja mała nie robiła kupki już dwa dni ... zaczełam się martwić bo u niej norma to 3-4 kupki dziennie . wtedy postanowiłam włożyć jej kawałeczek czopka....no i poszło - zielonkowata mazista kupka... ale strasznie po tym płakała..... no i juz myślałam , że wszystko się unowrmowało... i znowu pierwszy dzien nic - nastepny nic ( oczywiscie kontaktowałam sie ze swoja połozna) i znowu kawałek czopka jej dałam. wtedy udalam sie do pediatry( wyzej w poscie co było dalej) moja mała równiez stasznie ulewa a przy jedzeniu się dławi.... ale to chyba nie ma wpływu na to , że ma "zapracia". nie dodoałam ze wieczorami po kąpieli była dokarmiana butelką przez jakiś czas... przez moje zawirowania zdrowotne późno ruszyła mi laktacja... ale butelke odstawiłam dzień przed pojawieniem się zaparc. Moja mama twierdzi, ze moze jej za tłusta miesznke zrobiłam dlatego .... no ale karmie juz od dłuższego czasu tylko piersią więc to raczej nie to.... teraz cały czas latam do swojej małej bo wstała dlatego coś moze się powtórzyć :) a moja dieta opiera sie na zupach nie jem warzyw surowych i owoców... a kupki dalej brak.......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to drastyczne co naposze teraz ale wsadz jej koncowke od termometra w pupke i pomemlaj leciutko, jak bedzie trzeba to zrob jeszcze raz. Ja tak kiedys musialam zrobic mojemu dziecku bo tez sie prezyl i kupki nie mogl zrobic. Pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metody z termometrem sa bardzo niebezpieczne. Przy karmieniu pierrsia dzieci potrafia nie robic kupy przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
termometrem też próbowałam :( h...j wie o co chodzi... jeżeli do jutra nie zrobi kupki idziemy do lekarza... ale do innego się zapisze bo mój pediatra znowu powie , że dramatyzuje.... nie mogę już patrzeć jak się męczy nawet moja położna powiedziała, ze ma zachrypnięte gardełko od płaczu. zrobiłam posiew moczu nawet , żeby sprawdzić czy tam się złego nic nie dzieje, ale na szczęście wynik wyszedł dobry. dobrze, że jest cos takiego jak suszarka .... chociaz troszkę przy niej się uspokaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
wiem, że potrafią przez tydzien, ale jak przy tym sie prężą i strasznie płaczą ? widzę , że chce zrobić ale nie może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I czopki i termometr - zrobisz dziecku krzywde. Stymulujesz zwieracze i nie bedzie umiala sama zrobic kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmilas ja butla i potem przeszlas na piers? Moze jednak dziecko nie toleruje twojego mleka? Moze wroc do tego co jej dawalas przedtem i bylo ok? Zrob cieply oklad na brzuszek, niech sie miesnie rozluznia, podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmilas ja butla i potem przeszlas na piers? Moze jednak dziecko nie toleruje twojego mleka? Moze wroc do tego co jej dawalas przedtem i bylo ok? Zrob cieply oklad na brzuszek, niech sie miesnie rozluznia, podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
butelke dostawała przez 3 tyg wieczorem. i czasami w dzień jak miałam rehabilitację a tak to karmiona piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mój niemowlak karmiony tylko piersią nagle zaczął robić kupki co kilka dni to lekarz kazał mi przepajać wodą i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj małej czekolady z mleczkiem powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
dzisiaj dałam jej troszke przegotowanej wody..i mam zamiar ją nia przepajać... dzisiaj juz 5 dzień .... idziemy do lekarza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
usłyszałam to samo.....:( cierpliwie czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmie mm i mam to samo u 6tygodniowego malucha, wiec to nie musi byc kwestia twojej diety. i u lekarza tez to samo uslyszalam. rob masaz brzuszka, oklady, gimnastykuj nozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaasia
:) normalnie jestem w szoku rano podałam wode przegotowaną przed karmieniem i po karmieniu... fakt , że coś tam sie ulało.. w sumie normalnie u mojej małej ... ale poszło jest kupka juuuuiiii:) nie wiedziałam , że bede się cieszyła tak z dziecka kupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrob zatem zdjęcie i powieś na ścianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia789
a wiec :moj ma 7 tygodni i tez sie dlawil,skrecal,czerwony na twarzy a kupki niee robi po 3-4 dni(kupki jesli nie robi to znaczy ze mleko juz trawi i nie musi robic tak czesto)po co wkladasz czopki itp.nie o to chodzi-----twoj maly ma gazy i jak mleo szybko mu leci nie jest w stanie polykac boli go przez to brzuch a nie przez kupke.-----podawaj piers mu tylko w pozycji lezacej czyli ty polezaca a on na tobie,brzuszek do brzuszka.2czesto dawaj go do odbicia aha i zanim podasz mu mleko --sprobuj troche odciagnac zeby mu tak nie lecialo .3pozycja pionowa po karmieniu okolo 15 minut i pozniej poloz go na brzuszku --wtedy sobie popierdzi:)ale nie zostawiaj go samego ,czuwaj przy nim.4 masuj brzuszek i plecki ,przekladajac z boku na plecki i na brzuch--------sprawdzone od 3 tyg.i mi sie udalo nareszcie uffff i mam troche czasu dla siebie powodzenia.ps.najbardziej sie sprawdza kladzenie malego na brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mojego synka też działa woda przegotowana, wystarczy podać na czczo i efekty długo nie trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×