Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adam_Lubecki

Szukam pomysłu na nietypowy deser

Polecane posty

Gość Adam_Lubecki

Witam wszystkich, Mam takie trochę nietypowe pytanie kulinarne. Poszukuję potrawy - deseru, która spełnia cztery następujące warunki: 1. Bardzo prosto można ją przygotować, 2. Jest niewielka objętościowo (wiem, że to pojęcie względne, ale powiedzmy, żeby chodzi o to, aby deser był takiej wielkości, aby jedna osoba mogła gobez problemu zjeść na jeden raz, a więc coś w rodzaju kubka kisielu, porcjibudyniu, mufinki itp.) 3. Przy jej przygotowaniu dodaje się do niej minimum 4 czubate łyżeczki cukru (innymi słowy musi być naprawdę słodka - ale zjadliwa - jednak te 4 czubate łyżeczki cukru muszą się w niej zmieścić). 4. Wygląda w miarę atrakcyjnie Skąd takie wymagania? Pewien konkurs pracowniczy z nietypowymi zasadami, w którym bardzo chciałbym wziąć udział, a ja niestety nie jest najlepszy w kuchni :( Wiem, że może te zasady wydają się dziwne i niezbyt logiczne, ale nie ja je ustalałem a bardzo chciałbym być częścią tego projektu. Będę bardzo wdzięczny za pomysły i sugestie - za każdą pomysł. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję. Adam Lubecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie przyszedl na mysl taki slaski prosty a jednoczesnie smaczny deser krem cytrynowy.Ubijasz bialka jajek/w tym przypadku moze byc to nawet 1 z cukrem,dodajesz zoltko a pozniej sok i troche skorki z cytryny oraz zelatyne ,oczywiscie rozpuszczona/.Wlewasz do pucharka i do lodowki.Za kilkanascie minut mozna jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_po_wakacjach
ten krem cytrynowy to tradycyjna legumina:) deser dzieciństwa:) w UK robię tzw. pavlową: na podstawę beza - można zrobić wielkość na jedną osobę, bita śmietana i na to jakiś kwaśnawy sos owocowy - tu bym sięgnęla po jakies bardziej egzotyczne smaki np. agrest...myślę, że spoko 4 łyżeczki cukru się mieszczą... tylko kurcze to powinno iśc w drugą stronę- najlepszy deser z najmniejszą ilością cukru;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta panna cotta: www.mojewypieki.com/przepis/waniliowa-panna-cotta-na-twarozku Z owocowym coulis. Można dla chrupkości i dosłodzenia dodać "podstawkę" albo dekorację z bezy, ale IMHO oryginalny przepis da radę solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co bierzesz udział w czymś, na czym się nie znasz? mało uczciwe jest takie stawanie w szranki z cudzymi przepisami i pomysłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie pomyślałeś ,że może chce zrobić komuś niespodziankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×