Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciasto na pierogi

Polecane posty

Gość gość

moze ktos podpowiejak sie robi ciasto na pierogi, niektorzy mowia ze woda musi byc goraca, a niektorzy ze zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie z zimnej wody nie daje jajka do ciasta, z jajkiem jest twarde. trzeba je tak zagnieść zeby bylo dość luźne, zbyt twarde ciasto nie chce się sklejac. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie woda musi być mocno ciepła, ale nie gorąca bo ciasto wyrabia się ręką, wiec wrzątek raczej odpada :D no chyba, że to jaj jedna jestem jak ostatnia wieśniara zagniatam ciasto ręką...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też ręką zagniatam, ale nigdy nie próbowałam dodawać ciepłej wody, ani do makaronu ani do ciasta na pierogi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak konkretnie to biorę mąkę, wlewam trochę oleju, jajo roztrzepuję w wodzie i też dodaję, potem sól, na końcu tę ciepła wodę dolewam na oko tyle ile potzreba, wyrabiam i dodaję mąkę żeby ciasto było takie jak trzeba :) lepiej tego nie opiszę bo nie robię z żadnego przepisu i konkretnych proporcji nie mogę podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie z zimnej wody nie daje jajka do ciasta, z jajkiem jest twarde. trzeba je tak zagnieść zeby bylo dość luźne, zbyt twarde ciasto nie chce się sklejac. smacznego" x nic dziwnego, ze jest twarde jezeli robisz je z zimna woda i to nie od jajka jest twarde x podobnie jak Kinga robie mocno ciepla woda, jajko, sol i zamiast oliwy dodaje troche roztopionego masla pierogi dobrze sie sklejaja, sa miekkie i sprezyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja akurat nie umiem robic pierogow, ale moja tesciowa jak mowi: zaparza ciasto-dodaje bardzo goraca wode, a pierogi sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja robie tak : mąka +woda , zagniatam dolewam po trochu wode , caly czas zagniatam żeby było odpowiednio twarde, jak już pisałam do pierogów jajka nie daje, jak robię makaron to daję do mąki całe jajko-nie roztrzepuje i też dolewam po trochu wode, na makaron robię twarde ciasto na pierogi luźne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to spróbuję z gorącą i z jajkiem, może rzeczywiście to zależy od temperatury wody a nie od jajka. Człowiek całe życie się uczy , ja zawsze robiłam tak jak moja mama czyli z zimną wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też robię z ciepła woda i jakiem ma ciasto czasem wychodzi twarde.;/ Nie wiem czemu. Wydaje mi sie że tu dużo zależy od mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość asia
Ja wam napiszę super przepis. Wyczytałam go kiedyś w internecie i nauczyłam całą rodzinę robić ciasto według niego! 3 szklanki mąki, łyżka masła, szczypta soli i szklanka wrzątku. Mąkę, masło, sól wkładasz do miski i zalewasz gorącą wodą. Łyżką drewnianą mieszasz to i chwilę czekasz żeby przestygło. Ciepłe jeszcze ale nie gorące zagniatasz dalej ręką. Wyrobi się super. Nie trzeba dogniatac mąki ani dolewać wody. Odejdzie od ręki i miski. Po ugotowaniu fajnie miękkie jest. Naprawdę polecam i smacznego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ciasto często nie wychodzi jeśli nie znamy się na mące. Dlatego ja kupuję :LUBELLĘ DO PIEROGÓW, odkąd ją wymyślili moje kombinowanie z przepisami na ciasto się skończyło. Zalewam ciepłą wodą i ciasto się wyrabia aż miło :-) Można napchać farszu, bo jest elastyczne i się nie rozwala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość asia
Jajka nie dodaje, masła nie topię wcześniej a mąki do tego używam każdej, nawet z biedronki. Ciasto jest elastyczne, dobrze się klei i jest miękkie po ugotowaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobilam z 2 szklanek maki+szklanka wody wrzacej, troche soli i lyzka oleju, wyszly pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×