Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alekk

świadczenie rodzinne a podział majątku

Polecane posty

Gość Alekk

Z tytułu pracy w Niemczech zostało mi przysądzone świadczenie rodzinne wyrównane za okres 3 lat wstecz. W międzyczasie żona złozyła wniosek aby rodzinne wypłacone zostało na jej konto ponieważ to ona wychowuje dzieci i mieszka z nimi Rodzinne w całości zostało wypłacone na jej konto na jej nazwisko ale już po rozwodzie. Czy w związku z tym należy mi się połowa tej sumy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie to nie wiem. Ale cuś mi tu dziadem zalatuje.(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kindergeld? owszem wplacane jest na konto matki. ja musialam specjalnie konto zalozyc na moje nazwisko by wogole dostac kindergeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekk
Ja się nie pytam czy może być wypłacone na jej konto, bo fakt jest taki że dostała gdyż dzieci są przy niej- tak sobie zastrzegła. Pytanie moje było czy przy podziale majątku należy mi się połowa kindergeld jeśli zostały wypłacone już po rozwodzie czyli po ustaniu wspolnoty majątkowej mimo że byly wynikiem mojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logicznie myslac, kindergeld jest pieniedzni nie przez ciebie wypracowanymi, tylko wyplacanymi przez panstwo na dzieci czyli ty do tych pieniedz nic nie masz bo to sa pieniadze dla dzieci. Z drugiej strony co z ciebie za ojciec krory sie zastanawia jak okrac swoje wlasne dzieci, nie dziwie sie ze z taki zona che sie rozwiesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może on chce połowe tych pieniędzy żeby je przeznaczyć na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, raczej zastanawia sie jak oskubac swoje wlasne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wiesz? Znasz gościa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kindergeld by ci sie nalezal gdyby dzieci znajdowaly sie pod twoja opieka a tak czy jestes po rozwodzie czy tez nie nie ma zadnego znaczenia bo to sa pieniadze nie przez ciebie wypracowane jak napisales tylko placone przez panstwo niemieckie, oprocz kindergeld z pewnoscia musisz jeszcze placic swojej ex alimenty. Zamiast zastanawiac sie jak odebrac wlasnym dzieciom cos co im sie nalezy wziolbys sie do roboty. Na realia polskie to moze kindergeld duza kwota ale sam wiesz patrzac przez realia niemieckie ta kwota szalu nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam ale czytac potrafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×