Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moje wrażenia z podróży po anglii

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio miałem okazję przejeżdżać przez Anglię i prawdę mówiąc bardzo się zdziwiłem. Anglie wyobrażałem sobie jako bogaty i ogólnie zadbany kraj. Zamiast tego moim oczom ukazała się bieda. O ile w Polsce miasta są bardzo dobrze zagospodarowane to na Anglii nie ma nic. Zauważyłem tylko wielki obskurny budynek z napisem "hotel". Potem przez całą trasę przejazdu mijaliśmy dość brzydkie domki i zaniedbane fabryki. Na dodatek na ulicach nie ma ludzi. Przez całą trasę naliczyłem 6 (!!!) osób z czego 3 cyganów. Ogólnie panował kompletny zastój. I o ile w Polsce co rusz buduje się jakiś dom, to w Anglii nic się w tym segmencie nie dzieje. Ogólnie mówiąc moje wyobrażenie o Anglii było kompletnie inne i przejeżdżając przez nie bardzo (negatywnie) się zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jechales? byles w Kornwalii? W Dorset? W Lake District? Anglia jest piekna, bardzo malownicza i ma swoj urok, ale takie tepe chwasty jak ty tego nie widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miellla
pewnie przemykal skradzionym rowerem ulicami essex kolo obozowiska cyganow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy jesteście złośliwe. Bez kitu na tą emigrację wyjechała największa hołota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszny koleś jesteś z tym ''przejeżdżałem''. Ja tutaj mieszkam od 4 lat i widziałem miejsca ładne zadbane jak i zasyfione z walającymi się śmieciami po ulicach Londynu. Problem w tym, że tak jest wszędzie. W Polsce, w bogatych Niemczech i tym bardziej w hipermocarstwie za oceanem istnieją miejsca zarówno zadbane jak i zapuszczone. Ciekawe co by powiedział przypadkowy turysta gdyby ''przejeżdżał'' np. przez taki Wałbrzych (bez urazy dla mieszkańców). -------------- ''Na dodatek na ulicach nie ma ludzi. Przez całą trasę naliczyłem 6 (!!!) osób z czego 3 cyganów. '' -------------- Zastanawiam się czy ty aby na pewno przejeżdżałeś przez Anglię ------------ I o ile w Polsce co rusz buduje się jakiś dom, to w Anglii nic się w tym segmencie nie dzieje ---------------- A kto buduje i za co ? Inwestycje publiczne są na kredyt i tylko obciążają dług publiczny a więc każdego Polaka. Prywatne domy to myślisz że kto buduje ? Albo cwaniaczki i złodzieje albo ci, którzy zarobili w tej ''biednej'' Anglii --------------- ''Zauważyłem tylko wielki obskurny budynek z napisem "hotel" --------------------- Chcesz to przyjedź jeszcze raz a pokażę ci takie hotele, że ci oko zbieleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie z toba. anglia jest brzydka, brudna, pelna obcokrajowcow. wystarczy porownac paryz (mnostwo marokancow, ale przynajmniej mowia po francusku, indory czy paki z uk ledwo ledwo), berlin (czysty i zadbany), warszawa (zmodernizowana) z londynem, birmingham czy bristolem. angielskie miasta sa brudne, domy sciesnione, tramwaje smierdzace i usrane (nie znosze jak ludzei klada giry na siedzeniach - to w uk takie typowe), ulice pelne smieci. ale tych, ktorzy wyjechali za chlebem do uk (bo sobie w polsce nie poradzili) nie przekonasz, bo oni sa zachwyceni uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''anglia jest brzydka, brudna, pelna obcokrajowcow'' ---------------- Masz rację, Polsce taki napływ obcokrajowców nie grozi, bo nie ma żadnej pomocy ze strony państwa, jest tylko kopanie własnych obywateli w d**ę. -------------- warszawa (zmodernizowana) ---------------- Śmiechu warte, jeszcze gdyby to była przedwojenna Warszawa to bym się zgodził ale nie z tym co jest teraz. Jedna linia metra a drugą będą jeszcze budować nastepnych kilkanaście lat (ciekawe ile budynków jeszcze popęka). Tunelu też nie potrafili zbudować bez fuszerki. Zapomniałem, że kupili na krechę P******ino, które nie będzie miało nawet po czym jeździć ale co tam. ---------------------------- ''tramwaje smierdzace i usrane'' --------------- Nie ma to jak PKP - po prostu pachnie fiołkami i lśni czystością. W promocji rozkłady jazdy uwzględniające nocne, godzinne postoje, czyli tzw. czas dla złodzieja na spokojne rabowanie przedziałów ;) -------------------- '' ale tych, ktorzy wyjechali za chlebem do uk (bo sobie w polsce nie poradzili)'' ---------------- Nie poradzili ? A może mieli dosyć tego syfu i karmienia wszystkich bzdurami o zielonej wyspie podczas gdy każdy widzi jak jest. Lemingi sobie POradzą, zwykli, uczciwi ludzie - nie, bo zjedzą ich ZUS-y i fiskusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiechu warte, jeszcze gdyby to była przedwojenna Warszawa to bym się zgodził ale nie z tym co jest teraz. Jedna linia metra a drugą będą jeszcze budować nastepnych kilkanaście lat (ciekawe ile budynków jeszcze popęka). Tunelu też nie potrafili zbudować bez fuszerki. Zapomniałem, że kupili na krechę P******ino, które nie będzie miało nawet po czym jeździć ale co tam. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Cóż ciekawe czy londyn,berlin lepsze. Warszawa niczym nie ustępuje dajmy na to berlinowi a nawet przewyższa to miasto pod względem estetyki. --------------- Nie ma to jak PKP - po prostu pachnie fiołkami i lśni czystością. W promocji rozkłady jazdy uwzględniające nocne, godzinne postoje, czyli tzw. czas dla złodzieja na spokojne rabowanie przedziałów -------------------------- Korzystam z PKP i Różnie to bywa raz jest tłoczno a raz nawet sie jedzie czystym i wygodnym wagonem więc zgodze się z tobą ale tylko w połowie -------------------- Nie poradzili ? A może mieli dosyć tego syfu i karmienia wszystkich bzdurami o zielonej wyspie podczas gdy każdy widzi jak jest. Lemingi sobie POradzą, zwykli, uczciwi ludzie - nie, bo zjedzą ich ZUS-y i fiskusy -------------------- może komus z postpgrowskiej wsi być lepiej w anglii ale jak ktoś mieszka całe życie w polsce w dużym mieście. a w anglii w jakichś familokach by sie musiał gnic to gdzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze oceniach po okladce? wpolczuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu nie porownuj uk z polska, tylko z niemcami, francja, szwajcaria. polske to mozesz porownywac z rosja, kraina, krajami ze wschodu. to o to wlasnie chodzi - uk nalezy do krajow zachodu i w porownaniu z niemcami, ch, hiszpania, jest tak na ulicach syf (ze wzgledu na naplyw obcokrajowcow) i poglebiajaca sie biede w gospodarce. polska potracila wiele w wojnie, niesprawiedliwym jest porownywanie do uk. i tak uwazam, ze pl sobie dobrze radzi (pomijajac rzady po) i kraj jest ladny i dobrze zagospodarowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, przecież ten temat był już wałkowany milion razy. To nie chodzi o otoczenie, bo syf i zaniedbane budynki są tak i w Polsce jak i w Anglii. Syfiarze i lumpy też są w jednym i w drugim kraju. Tu chodzi o mentalność ludzi, traktowanie innych z większym szacunkiem, o żywy kontakt z językiem, którego się uczyło (gdyby nie wyjazd do UK, to lata poświęcone na naukę języka poszłyby się jeb..) i ogólną swobodę życia, tolerancję i luz, których w Polsce nie ma i nie będzie i wreszcie o władze, które nie utrudniają życia swoim własnym obywatelom rzucając im ciągle kłody pod nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrotkawywrotka
HM.......mowiz przejezdzac??? ciakwe plany turystyczne ..nie bylo lepiej leciec? :@D Nie lapie dlaczego porownujesz Polske do Anglii,skoro jechales chyba przez inne kraje - a moze sie myle..hehe To ja powiem o mojej podrozy przez Franjce-smierdzace wsie ,zero ludzi !!!!jak wymarle miasteczka a radary na predkosc schowane w drzewach :D Hipszania piekny kraj,szkoda tylko ze tak zle oznakowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To gdzie ty jechalaes? Ze tak przejazdem? Bo jezeli gdzies jechalaes, to sie uzywa autostrad a nie zwyklych drog, wiec miast nie widac. Po drugie Anglia im bardziej an polnoc tym bardziej zaneidbana, co jest zasluga pani thacher. Ja mieszkam w Surrey i jest ladnie, zadbanie. Mieszkalam kiedys w sussex i tez bylo wiele slicznych zakatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary Shaw
Syf i brud jest wszędzie! Mieszkam w Londynie od jakiegoś czasu. I jak dla mnie tutaj, żyje się o wiele, wiele lepiej niż w POlsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@Mary Shaw - no widzisz, a tu wiekszosc narzeka i psioczy na UK, a tym bardziej na Londyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozmarryna
Autor poprostu szuka dziury w calym. Mi sie akurat Anglia bardzo podoba, jestem tutaj 5 rok i duzo bardzo zwiedzilam. Owszem sa brzydkie zakatki, ale w jakim kraju ich nie ma? Nawet w samym Londynie jest pelno pieknym miejsc, np taki Regents Park z rozanym ogrodem, albo Hampstead Heath, Richmond Park, okolice Twickenham nad rzeka, Box Hill, itp. Kto szuka ten znajdzie a wieczna maruda i tak bedzie widziala wszystko w szarych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, niech bedzie. Polska to bogate mocarstwo a Wielka Brytania biedak i zdechlak. Ciesz sie czlowieku, mieszkaj sobie w Polsce a nam daj spokojnie biedowac w UK :D Normalnie kompleksy i mentalnosc Polakow nigdy sie nie zmieni :D To byl powod mojej emigracji, niestety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to post jakiejs wywrotki nawet przebil autora...Smierdzace wsie to Francja...?!?Ja chyba nie w tej Francji bywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no angia nie zachwyca to fakt ni tam zarobku ani tam pieknosci:) ale dla kogos kto nic c nie mial w pl to fakt moze sie podobac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze sie podobac i tym co mieli i dalej maja ,co trzeba,a nawet wiecej w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezsensu to zdanie ostanie mozna jasniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to jasne,bo : -mam mieszkanie w Polsce -nie mam problemow finansowych -Wielka Brytania podoba mi sie ,a szczegolnie Szkocja .Takie krajobrazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze dodam,ze dla mnie Francja,to nie "smierdzace wsie" Gdzie wy ludzie tak naprawde trafiacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarl
Niestety mam takie samo wyraźnie. Anglia cofnela sie w stosunku do Europy bardzo. Pozioma budownictwa niski, nie ma domu bez grzyba. Ja akurat mieszkam w malowniczym zakatku tego kraju ale to co widze to tak troche jak Polska w latach PRL. Same Anglicy przyznaja sie, że mało investuja w infrastrukture. Wystarczy odwiedzić dworce kolejowe, autobusowe czy toalety. Oczywiście Londyn blyszczy ale poza nim, nie liczac bogactwa historii I natury, rzeczywiście brzydko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyc w UK to wyrok na wiecznia drozyzne fatalne zarcie i wyłudzanie benefitow przez 99% osrusów. No chyba że jesteś ku/rwa, złodziej czy ksiądz dobrodziej. Wtedy żyjesz godnie w uk. Reszta gnije na pokoiku i wysyła funty do PL bo w uka i tak ich nie umieja wydac. I PL pieknieje. Dzieki wielkie dopomyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anglia jest brzydka?? :D w KAŻDYM, absolutnie KAŻDYM KRAJU SĄ PRZEPIĘKNE I PASKUDNE MIEJSCA. To chyba oczywiste .... Którędy Ty przejeżdżałeś?? oto piękna Anglia (ja akurat mieszkam w Szkocji i ją wolę, ale w Anglii byłam w kilku miastach i miejscach): http://www.lakedistricthotels.net/images/photos/calendar/summer.jpg http://www.ringingforengland.co.uk/wp-content/uploads/2013/03/York-Minster-west-view.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
więcej linkow uznało za spam, ale poszukaj sobie jeszcze choćby na google images Bodiam castle, Alnwick castle, Peak Dictrict national park

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×