Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość auuuuutorka

zżółknięte u góry dwójki u dwulatka

Polecane posty

Gość auuuuutorka

Witam od pewnego czasu zauważyłam, że moje dziecko ma u góry przyżółknięte dwójki. Znajoma nastraszyła mnie, że to próchnica. Umówiłam się już z nim do dentysty, ale do tego czasu chciałabym się coś dowiedzieć. Czy tak zaczyna się próchnica? Czy da się coś z tym zrobić? Czytałam o lapisowaniu, ale po tym zęby robią się czarne na stałe i wygląda to fatalnie?! Miałyście podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Niestety znajoma ma racje . Tylko lapisowanie wchodzi w grę . Nie koniecznie carnieją , jak próchnica nie jest dobrz rozwinięta, to zęby brązowieją ale przynajmniej masz pewnosc ze za pare miesiecy sie nie wykrusza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedewszystkim niech dentysta usunie płytkę nazębną bo to ona często jest powodem takiego zabarwienia a potem można pogadać o fluoryzacji. To niekoniecznie próchnica choć tak też się objawia , to może być zwykły nalot , zwłaszcza jeżeli dziecko pije soki owocowe przez butelkę i ma tylko raz dziennie myte zęby nieskuteczną pastą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak czesto i czym mylas dziecku zeby? Moj syn codziennie je slodycze, myje mu rano i wieczorem pasta bez fluoru, bo nie umie wypluwac, boje sie zeby jemu tez sie prochnica nie zaczela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość auuuuutorka
Zęby myje wieczorem dokładnie pastą elmex, potem już tylko pije wode, czasem pomyje sobie w dzień ale to już zwykle sam, więc nie za dokładnie. Nie był też w nocy karmiony butelką, ssał pierś do 1,5 roku a potem w nocy nie jadł nic. Soki pije, słodycze rzadko....Martwi mnie to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek ma 19 miesiecy i zauwazylam takie jakie "brudki",plamki na jedynkach i dwojkach,jedna dwojka mu sie ukruszyla. wiec to prochnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×