Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawisia

Mam kaczkę i nie wiem jak ją przyrządzic

Polecane posty

Gość ciekawisia

Nie mam żadnego przepisu na kaczkę.Poradzcie coś.Dodam tylko że poporcjowałam ją... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie ma przepisu żadnego , może na gotuj.pl wejdz .Kaczke możesz upiec jak kurczaka najlepiej w foli aluminiowej dlatego ze mieśo kaczki robi sie suche podczas pieczenia do tego mozesz plastry pomaranczy połozyć jak wolisz i zawinąc i piec .Ale równie dobrze mozesz ja przyrzadzic jak lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z piersi kaczki można zrobic kotlety, tak jak z kurczaka i jeśli tak to będą dobre czy niebardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj zrobic zobaczysz co ci wyjdzie , ale chyba nie jestem pewna piersi z kaczki trzeba dłuzej pod para trzymać jak usmazysz to zalej troszke wodą i duś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak ja nie gotowałam nigdy zupy z kaczki , wejdz na gotuj.pl napewno znajdziesz tam przepisy na coś z kaczki .Ja bardzo lubie ta strone jak nie jestem czegos pewna lub chce zrobic cos a nie wiem jak zaglądam tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurcze cos chyba pokreciłam , przepraszam na gotujmy.pl zajrzyj ale gafa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy z kaczki jest rosół,później kaczka wyluzowana pieczona(z jabłkami,natarta solą,czosnkiem i majerankiem). Ty swoją poporcjowałaś,więc pieczenie w całości odpada. Robienie z kaczej piersi filetu w panierce lepiej sobie odpuść. Lekko stłucz mięso bądź ponakłuwaj,natrzyj ulubionymi przyprawami,oliwą,ziołami,od strony skóry natnij na krzyż,tak jak kiełbaskę się nacina i wrzuć na rozgrzaną patelnie-stroną skórki do dołu,smaż po kilka minut z każdej strony. Skórka powinna być rumiana ,mięsko soczyste w środku.Taką pierś przyrządza się tuż przed podaniem. Jeśli jednak nie jesteś amatorką ciut surowego mięsa,po przypieczeniu,podlej wody,przykryj i duś.Ale miękkie jak pierś kurczaka nie będzie.Powiedziałabym nawet,że im dłużej tym będzie bardziej przypominało podeszwę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może spróbuję ten rosołek zrobic :) ale tylko z kaczki czy indyka też dodac i kury? mam też wołową kośc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zrobić mieszany rosół taki jest najlepszy dodaj kurczka i ta kosc wołową co masz i smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potem weź papierowy ręcznik i w ten sposób wyłowisz olej i tłuszcz po tej kaczce. Nie ma nic gorszego niż warstwa tłuszczu w rosole :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
szkoda takiego pysznego, szlachetnego miesa na rosol albo kotlety :o przeciez to mozna zrobic z byle kury czy swini :( porcje kaczki najlepiej upiec, wytopiwszy wczesniej troche tluszcz (robiac naciecia w skorze). tluszcz dlatego dobrze jest wytopic, zeby skorka byla ciensza i przypieczona, bo w przeciwnym razie bedzie gumiasta i mocno przyczepiona do miesa. w tym tluszczyku, ktory jest przepyszny, upiec ziemniaczki :) i podac wlasnie tak, w najprostszy sposob, z dodatkiem konfitury z wisni :) porcje kaczki pieczesz tak, jak porcje kurczaka. piers moze byc jeszcze leciutko krwista, wtedy jest najsmaczniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiamala
zerknij może na facebooka na dietetyczne przepisy figury, ja z tamtąd ostatnio czerpię inspirację na codzień, kaczka jest ciężka w przyrządzeniu, żeby neutralizować jej tłustość, ale myśle ze dasz sobie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam. Macie jakieś przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaczke robie na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego czy mam piersi czy cała kaczkę. Jeśli mam cała kaczkę to piekę ją przez kilka godzin i w niskiej temperaturze aby mieso było miękkie. Jedynie pod koniec zdejmuję pokrywkę z naczynia aby kaczka sie zarumieniła i aby skórka była chrupiąca. Jesli mam piersi to albo piekę ale o wiele częściej grilluję. Tak aby były jeszcze czerwone w środku :) Możesz zerknąć sobie na stronę: https://www.unileverfoodsolutions.pl/ Jest tutaj kilka katalogów z przepisami na mięso z drobiu; indyka kurczaka kaczki Często do nich sięgam. Jak akurat nie mam pomysłu na obiad czy jakieś bardziej wykwintne danie na weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×