Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaila

Dosyć szczegółowe pytanie na temat kawy

Polecane posty

Gość Jaila

Mam dosyć szczegółowe pytanie odnoście kawy, ale moża akurat ktoś będzie wiedział :) Jaka powinna być idealna pianka na espresso? Jak poznać kupując gdzieś na mieście kawę czy jest ona świeża i poprawnie przyrządzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie dlatego nie lubie pić kawy na miescie, zawsze podają z jakąś oklapłą pianą albo w ogóle bez niej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dużo zalezy od tego w jakim ekspresie jest ona przyrządzana. Idealna pianka powinna mieć jakies 3-4 milimetry oraz orzechowy odcień - oczywiście nie jednolity. Ale ja też raczej nie często spotykam taką 'na miescie'. Ostatnio udało mi się dostać takie naprawdę idealne espresso w jakimś przydrożnym barze, ale za ladą dojrzałem że mają ekspres saeco. A saeco posiada certyfikat włoskiego stowarzyszenia degustatorów na to swoje espresso ;) Przy takiej kawie ważne jest też to żeby miała odpowiednią temperaturę i oczywiscie aromat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka000
z saeco faktycznie ta pianka wychodzi rewelacyjna! chyba lepiej zainwestować już w swój prywatny ekspres niż marwić się co nam podadzą na mieście. Ja w kawiarniach piję kawę tylko okazjonalnie, zazwyczaj tylko jak jestem na wakacjach. W domu przynajmniej wiesz co pijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z taka reklama to nie na kafe.Tu nikt nie słucha ,kazdy ma swoj gust i wie co jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×