Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Week

Kredyt

Polecane posty

Gość Week

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z kredytami hipotetycznymi. Mam 21 lat, pracuję, mieszkam u rodziców, nie widzę przynajmniej na razie powodów dla których miałbym się wyprowadzać, w przyszłości nie wykluczam wyjazdu za granicę, może na stałe, może nie, zależne od tego jak się ułoży. Moja sytuacja wygląda w ten sposób iż na 100% nie dostanę mieszkania od przysłowiowej "babci", rodzice również nie zapewnią mi żadnego lokum, jestem kowalem swojego losu, jeśli sam nie zadziałam nie będę miał w przyszłości swojego wymarzonego kąta. Planuję rozegrać to w ten sposób iż zaciągnę kredyt pod hipotekę, na mieszkanie jakieś 60m2 najlepiej we wspólnocie mieszkaniowej (odpadają koszty czynszu, zostaje fundusz remontowy, wywóz śmieci, woda) mieszkanie przez jakieś 5 lat planuje wynajmować, z czego pokrywałbym ratę kredytu plus dokładałbym sobie miesięcznie jakieś 1000zł do spłaty. Wiadomo ewentualny wyjazd za granicę mógłby jeszcze przyspieszyć spłatę, chciałbym to zrobić w przeciągu jakiś 10-12 lat. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opłaty we wspólnocie mieszkaniowej też zawierają czynsz, zazwyczaj jest jakiś zarządca, któremu się płaci za administrowanie. Nie wiem skąd jesteś, ale w wielu miejscach mieszkań do wyboru jest masa a na mieszkania rzędu 60 metrów chętni są sami studenci albo układy towarzyskie w parę osób - a to skutkuje zapuszczeniem mieszkania. Korzystniejsze jest kupno kawalerki na wynajem, koszty niższe, łatwiej wynająć i sprzedać, mniejsza rata - być może nie trzeba byłoby dokładać tysiaka z własnej kieszeni do kredytu. Do tego ceny mieszkań spadają, jeśli masz dokładać kasę z własnej kieszeni to IMO średni interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie masz dochodu wynoszącego przynajmniej 3 razy tyle ile rata to nie dostaniesz kredytu🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat prawda. Niełatwo dziś o kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze można spróbować na takiej stronie jak kasa-na-innowacje.pl. Oni zajmują się pomocą w zdobyciu kredytu czy pożyczki na jakichś dogodnych warunkach. Ja korzystałam i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Setki młodych jest w podobnej sytuacji jak ty, poczytaj forum kredytów hipotecznych: http://www.forum-kredytowe.pl/f125/ dzisiaj bez kredytu młodej osoby nie stać w polsce na własne mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ap_s3
Hej, Chętnie pomogę i udzielę informacji na wszelkie pytania związane z kredytem : ) Proszę o kontakt na maila: ap_s3@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kredytu dostanie osoba samotna z 2dzieci i dochód netto 3000. mam dobrą historię kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ukryjesz fakt ze nie masz dzieci to dostanie a tak to wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×