Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćććććććccc

Umowa o dzieło problem

Polecane posty

Gość gośćććććććccc

Witam. Czy jeśli została zawarta umowa o dzieło z firmą (zamawiającym) która jak się okazało później nie istnieje, to czy umowa ta ma moc prawną? Czy wykonawca ma obowiązek wykonać dzieło w takim przypadku czy można uznać, że umowa nie została zawarta? Czy ktoś może się na tym zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro to jakis oszust, to nic nie musisz robic. No chyba że już ci zaplacil, wypadaloby jednak oddac pieniadze skoro nie wykonales zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośććcccccccccccccc
Dzieło nie zostało jeszcze wykonane. Firma nie ma swojej siedziby pod adresem, który widnieje w umowie. Ponadto nie zostały podane żadne jej dane, żadnego REGON-u, nic. Co więcej, przeszukując internet, nie znalezione zostały żadne choćby ślady jakiegokolwiek istnienia firmy, żadnego adresu, podana nazwa nie istnieje. Wydawało mi się, że zwykle takie informacje w internecie można zdobyć, dlatego niepokoi mnie, że ta firma nie istnieje wcale. Stąd tez pytanie czy za niewykonanie dzieła grożą mi jakieś konsekwencje. Wydaje mi się, że tylko w przypadku jeśli umowa ma moc prawną, a w tym wypadku nie wiem w ogóle czy tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośććcccccccccccccc
No i oczywiście żadnych pieniędzy też nie było. Jeśli pójdę wykonać to dzieło to wątpię czy w ogóle je dostanę. Gdyby tylko była pewność, że umowa nie została zawarta, lub jest nieważna, czy coś, nie znam się na tym.. Dlatego proszę o pomoc... Nie mam też zupełnej pewności czy firma nie istnieje.. ale nie ma o niej nigdzie żadnych informacji.. Wszystko jest mocno podejrzane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×