Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poruszona

Pierwsze delikatne ruchy dziecka

Polecane posty

Gość poruszona

Witajcie:) Jestem w 17 tc, to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie nowe:) lekarka mówiła, że poczuje pierwsze ruchy około 22 tc, więc jak narazie w ogóle na nie się nie nastawiałam... 2 dni temu poczułam jednak coś dziwnego... takie delikatne muśnięcie w brzuchu, jakby podskakiwał mi jakiś nerw. Od tamtej pory co jakiś czas czuję coś podobnego. Czy to możliwe, że czuję swoje dziecko? Dodam, że jestem szczupła, a dowiedziałam się, że wtedy ponoć jest możliwe, że ruchy poczuję wcześniej. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo możliwe ,tez tak czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
A byłaś pewna, że to akurat TO? Bo czytałam, że kiedy kobieta poczuje pierwsze ruchy to nie ma szans żeby je z czymś pomyliła... Jednak moja mama np. twierdzi, że na początku za cholere nie potrafiła ich zidentyfikować... dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że to dzidzia, a nie jelita. Denerwuje mnie to, że nie mam pewności co to takiego... Kiedy mówię, że czuję dziecko to ludzie się na mnie patrzą jak na idotke i mówią, że to nie możliwe bo nie widać jeszcze nawet brzuszka ciążowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kopnięcia nie pomylisz z niczym ale takie muśnięcie, przesunięcie to równie dobrze mogą być jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
a w którym tyg poczułyście takie pierwsze muśnięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam pewna dopiero w 20 t.c. że to ruchy mojego Maleństwa. Wcześniej podejrzewałam, że je czuję ale nie byłam pewna. Niewykluczone, że Ty już czujesz ruchy, nic w tym dziwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
poprawiłaś mi troszkę humor:) jednak nie zwariowałam.. bo każdy mi wkręca, że to nie jest mozliwe. Lekarka wprost powiedziała, że to będzie dokładnie 22 tydzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
ja tez cos czulam takie musniecia ale nie upieram sie ze to były ruchy dziecka bo równie dobrze mogły to byc jelita i raczej na pewno tak było zwlaszcza jak cos zjesz a ruchy-zwlaszcza kopniecia nózka to raczej potem i widac wyraznie nozke przez brzuszek;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym miejscu poczułaś te ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
Nie chodzi o to, że się uparłam, że to dziecko się rusza i tak musi być:) chciałam zapytać innych kobiet poprostu jak to było u nich:) w którym tyg. i w ogóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
Czuję te muśnięcia zawsze w dolnych częściach brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze ruchy w tej ciąży ( to moja 3) poczułam w 14 tc nie jestem szczupła, ale i brzuch mam już mocno wyraźny. Teraz jest już 15/16 tc i czuję je regularnie, zwłaszcza jak zjem i się położę lub wieczorami przed snem. Dodam,że mój dzidziuś to straszny wierciuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
ojej to bardzo wcześnie:) to pewnie dlatego, że już 3 ciąża:) Mojego brzuszka nawet nie widać:) tzn ja go widzę, że się zmienia i lekko zaokrągla, ale wygląda to poprostu jakbym lekko przytyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ruchy będą dosyć cykliczne to na pewno to, a później to już kopniaczków na pewno nie przeoczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
No tak, a przecież w końcu przyjdą:) Nie jestem jakaś zdesperowana, żeby to już czuć, ale wiadomo. Pierwsza ciąża i tak samo mam z brzuszkiem... nie mogę się doczekać, aż będzie widoczny dla innych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poruszonej
a co tak n asile sugerujesz sie skowami lekarza?? inny powie Ci, ze ok 18-22, a inny, ze w polowie... 22tydzien to prawie na pewno poczujesz; ja poczulam w 19tc, mam tłuszczyk. Tylko nie pisz, ze masz zaufanie do swojego lekarza, bo to niewiele ma wspolnego z zaufaniem:D Dobija mnie ten tekst na kafre, gdy kobiety pytają o kazda rzecz, mimo ze sa pod stala opieką lekarza do ktorego MAJĄ PEŁNE ZAUFANIE heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poruszona
nie wiem kompletnie po co ta ironia... nie napisałam nic w tym sensie, że ufam swojemu lekarzowi czy coś... wiadomo, że to tylko człowiek. Napisałam tyle, że powiedział, że to się stanie dokładnie w 22 tygodniu ciąży. I nie jest to dla mnie wyrocznia... Raczej dziwne, że zna niemalże dokładną datę:P A na forum pytam bo chce znać opinie zwykłych kobiet, które były lub są w ciąży. Założe się, że każda mamusia czekająca na swoje maleństwo czeka na jego pierwsze ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też jestem w 17 tc i zastanawiam się kiedy w końcu coś poczuję... Może inne dziewczyny się wypowiedzą? To również moja 1 ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×