Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Wooooow Nomadic, gratulacje, taki duuży ten Twój synek a dałaś radę sn. Szacun :) A miałaś podane zzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeju normadic jaki duzy synek,dalas rade naturalnie, nie chcialas cc? Justi jak tam malutki?/anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie sie chyba powoli rozkręca...nie wiem czy to do końca to ale bol okropny,prasowałam firanki i tak mnie złapali,wcześniej w ciągu dnia tez cos bylo ale delikatnie,a teraz to masakra,wzielam prysznic,polozylam sie i czekam.Mialam mieć w sobotę cc ale chyba pojadę szybciej...moze sprobuje sn chociaz bol juz teraz okropny,chodzic nie mogę,maz mnie musial ubierać w piżamke bo mnie wszystko paraliżuje od środka. ehhh oby to bylo to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justi poradz mi ,tY tez mialas pessar otoz weszlam w 37 tc w przyyzla srode moglabym miec zdejmowany, ale ogromnie boje sie porodu, pierwszy porod zakonczony cc z powodu zaniku akcji,ciaza normalnie noszona i nie urodzilam sama, teraz boje sie ze po 3,5 m-cu lezenia zupelnie nie bede miala sily. Lekarz mowi ze mozemy sie umowic na cc na poczatku 39tc i dopiero wtedy zdejmiemy pessar. Z jednej strony chcialabym sie tego pozbyc jesli mialabym pewnosc ze pojdzie gladko i szybko a z drugiej strony obawiam sie ze nie dam rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Normadic gratulacje! Duzy synio, ale wazne ze zdrowy, ja juz tracę nadzieje na poród :( jutro termin a tu cisza... :( nirmadic napisz cos wiecej jak sie zaczelo i jak bylo, monikap zycze ci żeby to bylo juz, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO ASIK
Asik nikt Ci nie mówił, że przynajmniej do końca 1 miesiąca a najlepiej d końca 3 miesiąca należy noworodka budzić i karmić co trzy godziny? dostawiać do piersi regularnie bez wzgledu czy noc czy dzień obudź się ASIK!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dziekuje:) justi u mnie nie ma zzo, wszystko szło na żywca, na szczęście poród był krótki od odejścia wód cztery godziny ale mały się zaklinowal i była panika ale się udało wyszedl:D lekarze szacowali wagę na 4100-200 nikt nie patrzył ze tydzień temu wyszło 4450, ale juz po wszystkim:P A ruszył mnie balonik - indukcja, potem oksytocyna także ogólnie na porodów e byłam od 7 do 15:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Muszę jeszcze dodać ze pierwszy poród był dla mnie traumą a teraz było ciężko ale ok:D i mój kochany m był dla mnie ogromnym wsparciem, gdyby nie on to nie wiem czy bym to przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonek bez log
Nomadic gratuluje i podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Gosciu w 1dobie dzidzia potrrzebuaje tk malo pokarmu ze absolutnie nie trzrba budzic a jakk odda smolke to wogole spi spokojnie terz budzi sie lafdnie i neonatolog kazal nie wybudzac bo wazy ladnie :) wybudzac- jak dziecko nie przybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gratulacje dla swierszczylka i nomadik duzy synio:)moj niespal od3do5.30 a ja od3na nogach tesciowa pilnowala go od5:30 a ja zbieralam truskawki i zaraz znowu ide.maly pospi jeszcze troche.wczoraj bylismy u pradziadkow i twierdza ze duze dziecko z niego:)roibi sie coraz bardziej podobny do mojego taty i do mnie bo ja z tata to dwie krople wody:)dzis czeka mnie duzo pracy jestem zmeczona,ale niebawem niedziela:)milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez log
nomadic gratulacje, ale duzy dzidziuś:) super ze dałaś rade.Swierszczyk Tobie różwnież gratyluje:) Gość dziecka sie nie wybudza, szczególnie zaraz po porodzie bo jest najedzone po zyciu płodowym i nie ma takiej potrzeby, a laktacja sie rozkręci, ja w domu przystawiałam i mleko jest, choc maly placze to go przystawiam w dzien , ewentualnie dokarmie 30 ml jak placze i tyle. Ilonek połozna mi mówiła, ze dziecko to najlepszy wytwarzacz pokarmu, niestety na samym laktatorze pokarm może zaniknąc bo dziecko ssie całą brodawkę, moze spróbuj przystawiać? wiem jak to jest, moj tez nie umie złapać ale mimo wszystko go przystawiam i jakos dojde do wygodnej pozycji.Dzis sciągłam szwy, bolało bo zaczął sciągac tępymi nozyczkami, prawie płakałam, a sciagał mi zwykły ginekolog bo moj przyjmuje 2 razy w tygodniu i nie miałam czasu tam jechać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Ja jestem juz tak zrezygnowana ze nie wiem czy kiedykolwiek urodzę :( jeszcze ta pogoda mnie dobija, pochmurno i zimno, dzis mam dola :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Nomadic gratulacje kluseczki, dziewczyny ja podziwiam was wszystkie ktore naturalnie rodzily a te bez zzo to wogole jestescie mega !! Marika u mnie chyba zadzialalo : zejscie poschodach 7p spacerek doapteki wejscie na 7p , lyzka olejku zapilamm lyzkami dwiema kawy (ale po olejku sa szybkie i silne skurcze odrazu i przy mojej dystocji szyjkowej to byl bol tylko ) no u sex i to wszystko chyba ruszylo Dziewczyny po cc jak.z zalatwienirm sie bo boje sie o rane dzis dopiero zjadlam pierwszy staly pokarm kanapke wiec niedlugo.cos pewnie sie zacxnie tworzyc :)czekam na wypis wyniki malej jux ok mimo ze urodzila sie w zamartwicy 7ptk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
asik cięzki poród i pewnie strach o małą. gratulują ci:) mój krystianek dzis ładnie spał. o 10 zasnął pózniej o 2 szybko cyc i spanie do 4, dopiero o 4 pomarudził, dałam butelkę zeby dojadł. dla mnie to super noc, bo przeważnie mało spi i pół nocy nie spie. dziewcznyny kąpiecie codziennie maluchy, bo mój tak się boi kąpania ze szok, az się trzęsie, trzeba go w wodzie trzymac za rączki bo płacze bardzo. czasem odpuszczam i go nie kąpie, tylko myję gąbeczką na przewijaku. kurcze mi się zdaje ze mam mniej mleka, cycki juz tak nie przybierają, słyszałam ze jest kryzys 3 tygodnia, polożna mi mówila ze w tym czasie moze byc mniej mleka. ale daje mimo wszystko najwyzej pozniej jeszcze dokarmie butelka. wczoraj mielismy gosci, mały chwile polezał obejrzeli, popodziwiali i poszedł spac. spał ponad 4 godziny. dla nas takie spanie do sukces. Krystian z dnia na dzień inny, teraz jest zupełnie inny niz w szpitalu, robi się podobny do mnie. wrzuciłam wczorajsze zdjęcie na pocztę:) asik pokaż swoją córeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia bylam tak nacpana lekami ze w sumie nie wiedzialam co sie dzieje tylko jak juz brali mnie na cv to zobaczylam czy zapytalam o te tetno nie pamietam juz i bylo 190,a jak kapiesz to lej tyle wody zeby mu cale cialko zakrylo bo czasami rodzice naleja tylko tyle ze tylek zamiczy i dzidzia marznie i sie denerwuje tak jak dorosly czlowiek tez woli siedziec w widzie niz tylko tylek moczyc :) jak wroce do domu to ogarne sie i pododaje fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
flavia my kapiemy codziennie malego ale on uwielbia sie kapac macha nogami i sie chlapie:)gorzej z ubieraniem po kapieli bo nie lubi sie ubierac.a w czym kapoiecie maluchy?my w rumianku zeby odparzen niebylo i buzie tez mu myje tak bo porobily mu sie takie krostki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
asik a za co dokładnie odjeli punkty? mojemu odjeli 1 bo nie płakał, dostał 9.Flavia ja robie tak samo, daje cycka i dokarmiam ewentualnie butelką jak krzyczy, ale spi ładnie, po 3,4 godzinki w dzien, w nocy po 3, zje i idzie dalej spać, ale chyba schudł :/.Co do kąpieli kąpie co 2 dzien, a tak przemywam, nie widze potrzeby codziennie, jak zrobi kupe to słychać na pół mieszkania wiec od razu go przebieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
a albo w emolium bo ma suchą skóre, ale juz lepiej albo w hipp od 1 dnia, kąpac sie lubi jak nie jest glodny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mój teraz zrobił kupe, własnie go przebierałam. wczoraj nie robił , juz się martwiłam ze znowu bęedzie problem ale zrobił normalnie dziś. Dziewczyny na mojego rozm 62 juz robi się za mały , teraz chcualam założyc pajaca to nózek nie mógł wyprostowac, takie ma te nogi długie jak ojciec:) Krystian tez dostał 9 pkt w 1 minucie, odjeli 1 bo był troszkę siny jak go wyjeli, ale krzyczał ostro. pózniej w 5 minucie juz miał 10. ja mam tą gębkę do kąpieli i kładę go na niej, ale nie wiem spróbuje sporo wody zeby go zakryło tak jak mówicie. a kąpie w emoilum, nic mu po tym nie jest. u nas robią sie krostki od cyca, tzn jak karmie i mały się tuli do cyca to p[ózniej na tym policzku ma takie potówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
W poniedzialek Dzień Ojca, macie jakies pomysły co mozna męzowi sprawic od malucha na pierwszy dzien taty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Hej:-)gratulacje dla nowych mam:-) Asik odnośnie laktacji mi mała obrazu przystawili żeby się ruszyło. W szpitalu mało jadła. Położna kazała ją budzić co 2 godz i nam to pasuje bo mała ładnie je,pokarm mam ale mi się nie wylewa. Częste przedstawianie dziecka jest najlepsze na laktacje. Teraz w nocy wstaje co 2 godz i raz śpi 4 godz. I pomimo że przybiera aż za ładnie to już sama się budzi co około 2 godziny Jak robi kupę też się bardzo przy i poplakuje. Zuza też miała 9/10 pkt bo miała sina główkę i ucho przez to że się zaklinowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia ja chcialam na dzien ojca wywolac jakieś zdjęcie malego z tatą i w ramkę włożyć. Dodatkowo widzialam fajną książkę -jak byc dobrym tatą czy cos takiego i taki prezent chyba dostanie mój mąż na pierwszy dzień Ojca. u nas Staś lubi sie kąpać,ale ze przewaznie robi sie to po śnie i przed jedzeniem, to ubieranie po kąpieli i masaż balsamem to jest trochę krzyku...a najbardziej lubi mieć myta pupę pod kranem jak zrobi kupkę,wttedy to jakkolwiek by nie byl glodny to zawsze jest cichutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małaa23
Hej! Ja urodziłam Nadię 4 czerwca :-) poród był dla mnie straszny. Skurcze strasznie bolały myslalam ze umrę :-( były bolesne ale za krótkie kiedy parłam i musieli podać mi oxy po czym jeszcze bardziej bolało. Nie umiałam małej wyciś i 3 razy mnie nacinali. Jak już było glowke widać to miało być jeszcze kilka parc i koniec a ja jeszcze godzinę się męczyłam, dlatego musieli podać oxy i naciąć. Mówi się ze to sie zapomina, ja nie zapomnę, niestety została mi trauma.. Mała miała 3300 i 56 cm. Karmie piersia, nie mam z tym problemu jedynie miałam w 3 dobie nawał pokarmu í 2 dni z mamą nie umiałysmy dac sobie z tym rady. Ale sytuacja już opanowana :-) jestem szczęśliwa ze jesteśmy w domu, z mała wszystko ok. Ja też szybko doszłam do siebie mimo tego ze mocno byłam poszyta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Wracamy do domku u mnie punkty za tachykardie i nie wiem ogolnie byla taka malo reagujaca po dolantynie nacpana taka poprostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
A moja polozna mowi ze straszniee zalowala ze nie bylo sn bo powiedziala ze takie krocze ladne ze bylo by na pewno bez ciecia ona uwielbia naturalne porodt z pozycjami wertykalnumi i bez ingerencji zadnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna, mój malutki jest na razie grzeczny jak aniołek i nie mamy z nim problemów, poza tym, że jest strasznie silny i ssie kilka razy mocniej niż moja córka. Mam strasznie zmaltretowane sutki, nie wiem jak długo tak pociągnę. Liczę na to, że się jeszcze zahartują. A Ty masz już zdjęty pessar? Kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gościa z wczoraj 22.32. No trudno mi wyrokować, bo nawet lekarze z którymi rozmawiałam o pessarze twierdzą, że to wszystko bardzo różnie bywa. Generalnie dziewczyny z niewydolnością szyjki mają tendencje do szybkich porodów, co ja osobiście potwierdzam - już drugi raz i było bardzo szybko. Ja miałam zdjęty pessar prawie 3 tygodnie przed porodem, więc nie jest powiedziane że od razu się zacznie, a nie oszczędzałam się już w tym ostatnim czasie, a nawet wręcz przeciwnie. Ja to sobie sama tłumaczę tak, że szyjka potrzebowała czasu, żeby dojść do siebie po tym uścisku kilkumiesięcznym od pessara. Jeśli się bardzo boisz, to może jednak lepiej zaczekać ze zdejmowaniem, ale to też cały czas musisz uważać na siebie, bo mi lekarz mówił, że nawet przy pessarze, jeśli się nie oszczędza, to może dojść do akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justi ten gosc z 22.32 to ja Anna, wlasnie gdybym chciala rodzic sn to zdjecie w srode 25.06 a jesli zdecyduje sie nacc to dopiero 8.07 przed cesarka.Boje sie sn bo z synem funkcjonowalam normalnie do konca ciazy i rodzilam od 9 do 13 i podąli mi oxy i bylo po akcji i szybko na cc,ja pokrece sie troche po domu i dostaje zasapki a co dopiero wytrzymac te wszystkie skurcze i pozniej jeszcze wyprzec,boje sie ze nie dam rady.Z jednej strony chcialabym miec juz malenka po tej stronie i jakk bym wiedziala ze po zdjeciu pessara szybo sie potoczy to Ok. Ale jak mam jeszcze przenosic? Mam jeszcze kilka dni, juz nie spie po nocach.../anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×