Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość nomadic
Brzuchatka mnie tak sutki bola ze te nakładki to mi się wydaje ze jeszcze gorzej bo jednego sutka mam dużego a drugi mały taki mój urok. Magda popijasz kawke? Słyszałam ze niby mozna ale nie wiem czy się odwaze:) a taka z mleczkiem rozpuszczalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
brzuchatka a jak często podajesz te krople? przed karmieniem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
brzuchatka mi tez biodra sie rozeszly:/tyez boli mnie jeden szew i mam duzo sluzu takiego plodnego masakra wkladki trzeba vco2godz zmieniac.Igorowi delicol niepomaga tylko zatwardzenia dostal i niestosuje juz go.nakarmilam go i zasnal jak m wroci to biore sie za obiad i ogarnac trzeba dom a popoludniu ide spac.mi rozstepy z brzucha jasnieja po bio oil smaruje2razy dziennie.my probujemy mleko nan zmioenic na bebico moze lepiej sie bedzie czuc maly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
Hej dziewczyny... Co do espumisanu u nas w szpitalu podają każdemu dziecku bardzo dobre SA te kropelki.a co do tego ze boli brzuszek to moja położna przy synkowi pokazała jak sobie radzic . można kilka razy dziennie na łóżku obracać dziecko tj zwijalabys ręcznik tak z dzieckiem i w ta i w druga to pomaga pozbywać się powietrza z brzuszka..... Ja pamiętam wszystkie ćwiczenia co położna pokazywała dla małego i na pewno wykorzystać je przy malej jak tylko się urodzi i będzie miała takie problemy.... A co do diety przy karmieniu moja położna stwierdziła ze można jeść wszystko to co w ciąży tylko w niewielkich ilościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 26
A jeżeli boli brzuszek to tez często układać do spania na brzuszku i nogi zgięte mojemu synowi bardzo to pasowalo .... I nie marudzil wcale... Pamiętać o główce raz na jedna stronę raz na druga zęby nie była plaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Magda taki altacet w tsbletkach? Mi przykro ze ona nie chce ssac ale duzo mleka nie mam 5 doba ja z obu piersi sciagne w sumie 40-50ml przez jakies 20 minut z przerwami :/ ona dziwnue je malo bo np 30ml mm i 15moj, 50ml moj, 30mm 20 moj - to takue 3 karmienia , jak na mm to trzeba dopajac i mysle jak bede to robic jsk ona po jedzeniu pada i nue da rady jej w trakcie spania dac... ja poki co mam esputicon wczoraj byly 2 kuup czejamy dzus na kupe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata ja podaję delicol do każdego karmienia,tzn.przed. Bo to chodzi o laktozę,a ona małemu wpływa do brzuszka przy każdym karmieniu. ja diety nie stosuję,jem kalafior,kapustki troszke gotowanej,truskawki,brzoskwinie,czereśnie i małemu nic nie jest. Także dziewczyny tu naprawdę chodzi o niedojrzale jelita a nie o to co jecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Agata my podajemy prze karmieniem po poludniu bo ona tak od 18 ma problemy z brzuchem ale to mozna podawac przed kazdym karmieniem tak samo jak espumisam on jest bezpieczny bo dziala tylko w przewodzie pokarmowym nie wchlania sie poza niego.. Delicol ma za zadanie zagescic pokarm dlatego sprawdza sie przy karmieniu piersia bo ten pokarm jeet bardzi rzadki moze przy mm staje sie z byt gesty i stad te zaparcia jak oczekujaca pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Monia gratulacje dobrze ze probowalas sama wiesz co to jest.. ja podziwiam naprawde wszystkie kobiety kt urodzily szacun, jak sobie przypomne ten bol tyle ze mowie ja mialam od poczatku skurcze co 2 min a pozniej 2-3 po sobie na raz po ok 45sek i 2 minuty tak naprawde jeden ciagly skurcz tragefia... Esmi ja na warszawskiej a co u ciebiie tam sie dzialo takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Asiq a miałam chyba dwa dni gorsze , poród miałam straszny nie chce pisać wcześniej pisałam ... 20 h porodu i komplikacje podczas zzo i poród ... Ja piję pół szklanki soku jabłkowego 100 % i mój robi ( odpukać ) 3-4 razy dziennie kupkę :) i jem zdrowo, nic smażonego, żadnych cytrusów , nic pestkowego :) piję 2 l wody i na co sobie pozwalam to rano kawę lekką rozpuszczalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
biedactwo , dla mnie tez porod to byla męka myslalam ze skocze przez okno zaraz heh , jeszcze jeste troche zla na takiego mlodego dr bo jak tylko byl obchod na porodowce to odrazu lekarze powidzieli ze duzy brzuch duze dziecko a ja nieduza i miednica tez wiec konicznie usg i wtedy dezycja jaki porod a ten d**ek nie potrafil zmierzyc nie mogl znalesc nozek itp ja wrzeszczalam z bolu i chyba mial mnie dosc i powuedziec plus minus 3400 mysle ze to jest roznica jak byla 3750 przy moim wzroscie i wymiarach , przez niego mala i ja musialysmy sie dalej meczyc a tak pewnie odrazu bylo by cc .. i jeszcze mam problem przestalam dobrze widziec z daleka jestem w szoku wszystko sie marze zakladalam wczoraj mamy okular y -0,5-0,75 i bylo super ;/ ciaza zniszczyla mi oczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik czesto podczas porodu psuje sie wzrok,ja odpukac woidze jak wczesniej ale kregoslup mi poszedl.mialam wczesniej uszkodzony a po porodzie tragedia,malego nosic moge jakies10minut a pozniej boli.dla ,mnie skurcze najmocniejsze byly co minute i trwaly po30-40sekund a parcie byla ulga dla mnie,najgorzej wspominam lyzeczkowanie i ciecie czulam bardzo.ale mysle ze za kilkalat zdecyduje sie na drugie dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam zdjęcia córeczki na maila. Ma już 17 dni, kiedy to minęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Asiq ja zauważyłam, że lekarze robią wszystko aby CC nie robić ... mnie wymęczyli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Asik taki do smarowania na urazy i stany xapalne mi przynioslo ulge tylko potem piersi trzeba umyc. Ja tez jestem na etapie ' nigdy porod sn':-P mi tez oczy poszly przez cala ciaza. My juz 18 dzien mamy moj kochany malutki, nigdy nie zapomne jak mi go na brzuchu polozyli:-) baby blues mija i coraz lepszy humor mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Esmi przykro mi ze tak cie wymeczyli.. mam nadzieje ze zapomnisz szybko nie mysl juz o tym wazne ze masz to za soba oczekujaca no wlasnie u mnie nie bylo by tragedi gdyby te skurcze narastaly stonpniowo a to odrazu co dwie minuty po 40-45sek a pozniej parami co 2 minuty i tak od ok 2,30 , o 6 na porodowce do 10,15 az dostalam zzo a rozwarcie 1cm ;/ dziewczyny czy pamietacie ile w pierwszych dobach zjadaly wasze dzieci mm i piersi sciagnietej na raz w jakich odstepach czasu ? moja malo je cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Asik moj jadl 30 mm A z piersi 30,40 z dnia na dzien coraz wiecej bylo, jak sie nie ulewa i idzie spac po jedzenku to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Ilonek słodka jakie dołeczki : Esmi cudenko ja mowilam ze moja piorunek z tymi wloskami sterczacymi ale twoj moja przebil hehe , jeszcze chyba troszke jest żółciutki kiedy robilas zdj?? Magda moja to za bardzo mojego nie chce jesc mm wtraboli odrazu te 30 a mojego sie krzywi ;/ chyba nie smaczne , teraz jadla ostatnio o 9 30mm i 20mojego zrobila dwie kupy ok 11,40 i nic nie zjadla moze 10mojego pokarmu tylko i poszla w kime a na spiocha nic w nia nie wladuje nie ssie i juz ;/ nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unjuni
Moj maly juz tez ma 17 dni i tez mija mi baby blues... To byl straszny stan. Nie potrafilam sie w ogole cieszyc dzieckiem, wszystko widzialam bardzo negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej pytał ktoś o rane rsna ok ale czerwone nad i opuchniete jest i takie rwarde jak kamien ale lekarz robil usg i to nire tresc ropna tylko zbite tkanki nie chce jux o tym pisac:(. codziennie przez to placze msm dosc to boli uniemozliwia, traume tez mam i chyba do konca zycia nie bede uprawiala seksu:). Tez jestem zmeczoona w tyhodniu bardzo jsk m w pracy nosze Michałka ma w tym czasie cycka w buzi trzymam go na prawej rece a lewa smaze np nalesniki kubusiowi:), do tego bolacy brzuch:(, moze uda mi sie tak jak ludzom bez rak opanuje stopy i bede wszystko robic stopami:). Jeszcze kuba ma katar i troche ich trzeba izolowac od siebie ale tym wszystkim sie nie martwie Michas urosnie ja wczoraj sie zalamalam jak lekarz powiedzial ze dwa trzy miesiace moze sie to wchlaniać jutro ide do niezaleznego chirurga zeby to ocenił i poprostu skonsultować jeszcze moj gin na urlopie :(. Dzis do córci mojego brata na utodzini idziemy. Tak pozatym 2 razy sama pojechalsm na zakupy wow:) Bylismy u fryzjera mnie malował kuba mnie czesal a m nosil michalka taki rodzinny wypad zeby mama czula sie lepiej. Jak mi sie wygoi brzuch kupie sobie najlepsze dziny na swiecie i bielizne:), ale seksu nie bedzie:). ogolnie nie przeraza mnie opurka dziecmi tylko moj stan psychiczny i zamartwianie sie:(, znaczy nie zwariuje jestem silna ale ole mozna to miec gowno gowno zobacze co ki chirurg powie podobno jest dobry i mose sie przejee do huja co mnie operował niech sie wypowie pizduś:) Mamo 3 prosze napisz cokolwiek p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
asik moj to je co2godz po60-90ml ale mu sie ulewa.od rana spal tylko pol godziny.dalam mu czopka i kupa poszla a on dalej niespi:/myslalam ze odpoczne a tu nic z tego.m spi a ja koczuje i nosze go.mam jakies malospiace dziecko bo w nocy jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonek bez log
Asik moja jadła tyle co Twoja, teraz zjada co 2 godz 60 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik ja jak dokarmialam tonpolozna mowila,ze kazdy dzien życia dziecka na początku to jest 10ml pokarmu, czyli czwartego dnia 40ml a 5 50ml. I tak chyba do iluś rosnie,ale nie wiem do ilu,bo wiadomo,ze nie w nieskonczonosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik ale twoja naraz je mm i naturalne? Bo ja jak dalam 30 mm to moje mleko dawalam pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
zjadla 40 mm teraz o 13 , to jest roznie raz jej łącze je to i to a raz tylko 30mm lub mojego , ona sporo potrafi ulac raz uleje mocno raz nie uleje wiec roznie , zapisuje wszystko godziny jedzenie ile zjada , czeo, kupki, ulania itp, zaraz pojde z godz sie przespie ale głazy musze ewakuowac, a zalozylam nakladke i ssala i bylo mleko w nakladce :D chyba spobuje dalej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
mamokubusia ja pytalam , moze olej to rane jakby jej nie bylo niestety trzeba czasu czas wszystko zagoi :) mnie moja rana piecze najgorzej sie przewrocic czy wstac z lezenia czy takiego siadu lezacego we wt przyjdzie kolezanka polozna zdejmie szew :) Mamo3chlopcow odbior :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiq a Ty sciagasz swoje i karnisze butelka? Piersi mała nie chcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Asik nie zspomne nie moge ubrac spodni majtek i boje sie tego:(. chodze w getrach lub dresach. Ja nie mam pojecia ile moj maluch wypija bo karmie tylko piersia nie umiem sciagnac mleka przy kubie tez nie umialam moze laktator zly mam reczny philips avent mise kupie jakis naj naj swyklejszy. Moj synek ciagnie okolo 10 min i opity na maksa:). Dziewczyny u mnie byla tylko raz polozna ciekawe ile razy w tym tygodniu przyjdzie bo chyba wraca z urlopu. Moze zwazy malucha. flavia moje ciuchy tez za male juz te 56 i 62 niektore teraz juz nawet nie kipuje 68 tylko 74 bede. Mamo 3 prosze napisz cos obie bylysmy wesole poxytywnie nastawione a tu taka klapa:(, mysle o tobie caly czas. Ja jutro i pojutrze do lekarzy boze dość dość. Raz patrze schodzi innym razem duze jest m mowi ze mam obsesje bo mam:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
kurde zaraz jakiegos detektywa wyslemy do Angli zeby odszukal nasza zgube mame3chlopcow :D mamokubusia hm a majtki te siatkowe nie nosisz powiem ze ja je nosze chociaz moglabym zwykle nosic spokojnie a one fajnie nie uciskaja.. co do ciuszkow pomyslcie ze ja polowe mialam za mala i wogole jej nie uzyje ;/moja nosi w zaleznosci od firmy 56 -62 a mialam takie na ciuchach pokupowane na 3-3,5kg bo to angielskie wiec bez takich rozmiarow to wszystko poszlo do paki Gosciu moja nie chce piersi mam za male sutki w porownaniu do butelki wiec karmie tak i sciaganym, z jednej piersi je z kapturka dzis , ale z prawej za cho/lere nie chce zlapac prawej piersi cos jej nie pasi ta strona , a ja mam bardzije przeladowana tez na poczatku ie potrafilam sciagac a, trzeba mocno przyciskac do piersi w moim przypadku , najpierw sciagalam recznym teraz juz w ruch elektryczny poszedl i luzik :) moja po gastro fazie spi wrabala duzo , maz tez spi :) niech odpoczywa bo jest wspanialy o 19,30-20 planuje kapiel i juz sie boje bo pierwsze podejscie to byl jeden wielki wrzask ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×