Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość nomadic
Tak ja. Ewinka to juz dużo jak tak zasypia mój nawet ze smociem i pielucha na oczach wpada we wściekłość,albo ręce albo cyc. Ja w nocy przekładam nawet kilka razy, po pierwsze mi się piersi robią twarde po drugie jak Kuba ma pustego cyca to się denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ilonek ja mam ze trzy śpiworki ale na razie nie używam. Gosc85 to moze pogoda bo mi też ten tydzień sprzątanie idzie jak krew z nosa:) heh lenia mam okropnego Magda przejdź się do apteki moze coś mądrego ci poradza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo czytania mam. Mały usnął to zaraz poczytam. najpierw napiszę co u nas. Wczoraj cały dzien bylismy u teściów. Zajechalismy było ok, mały zadowolony obserwował, troche się pośmiał, wyjełam zabawki. Teściowa mówi zjedz sobie ciasta, ja wezmę małego. Dałam jej ale chyba nie bardzo mu się podobało bo babcia siedziała a on woli jak się chodzi i szwagierka go wzieła na ręce ponosic (zawsze do niej się śmiał) a on w jednej sekundzie w krzyk i to taki krzyk że ja nie wiedziałam co się stało. Podleciałam do niego, na ręce a on nawet nie słyszy co ja mówie tylko płacze tak okropnie czerwony cały ,boże serce mi pękało, nie mogłam go uspokoic z 30-40 min tak płakał. Ja już wszystko robiłam i przytulałam i zabawki i mleko. uciekłam z nim do innego pokoju, m przyszedł probowaliśmy go uspokoic ale nie udawało się, cały czas płakał razem z przerazliwym krzykiem, w końcu tak zdarł sobie gardlo, że zaczął kaszlec i prawie zwymiotował, zachłysnął się:( Boże jeszcze nigdy tak nie miałam, żeby on tak płakał. Nie reagował na nic, w końcu z tego wycienczenia po 40min placzu usnął mi na ramieniu. Polulałam i położyłam na łóżko, trzymalam za rączkę. spał 1,5godz obudzil się zadowolony. byly małe dziewczynki córki brata m to pokazywały mu zabawki, śmiał się gugał, do szwagierki dalej się śmiał. Inne dziecko. Naprawde nie ma pojecia co mu się stalo. Przed wyjazdem spał długo bo 3 godziny prawie, pózniej zjadł 170ml mleka i pojechalismy to niedaleko kawalek, więc ani się nie zmęczył ani nie zgłodniał. Może go brzuszek zabolał bo takie bąki sadził mi na rękach, albo się wystraszył bo nie zna dobrze tamtej strony ale nigdy tak nie reagował szok. Ja już miałam w głowie ten płacz nieutulony co asik pisala, ale szczepienia ostatnio nie mielismy 1,5 mies temu. Nie wiedzialam jak mu pomóc. M mnie zawiódł jak zawsze k***a mac, jak go zawołałam próbował zabawic malego ale nic to nie dawało, płakał i plakał a ten podniósł głos "jezu no czemu on płacze, k***a" Dostał op*****l przy teściowej i w samochodzie poprawkę. Tłumaczył się ze się wystraszył i nerwy go poniosły. no niestety przy dziecku nie mogą nerwy ponosic. Maleństwo potrzebuje spokoju utulenia a nie jego krzyków i nerwow. Miałam mu powiedziec że nie nadaje się na ojca, ale to by było przegięcie bo wcale tak nie jest i wiem że by to zapamiętał. Ale tak mnie zdenerwował, ja się malym okropnie wystraszyłam, głowa mnie bolała juz do końca dnia. pozniej już był ok ,bawił się ładnie. A wracając do m on się zrobił taki nerwowy że ja juz nie mam słów, o byle co nerwy i nerwy przez tą prace jego pieprzoną ciągle jest w nerwach i stresie. Taki charakter mu się zrobił, wczesniej był inny wesoły dowcipny a teraz nerwus, ciągle zły niezadowolony. juz mi to bokiem wychodzi. jak poczytam to poodpisuje o ile K sie nie obudzi. idę rozwiesic teraz pranie, bo osikał pościel i dołoże do pieca juz palimy bo zimno. ogarnę trochę i wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinko ja w ogóle z jednej karmie i czasem Michał jest z brzegu jak Kuba chce żebym była obok ale łóżko jak twierdza obłożone poduszkami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
apropo czapek szalikow i rekawic siostra kupila malemu taki komplet w pepco,super a wyglada w niej jak misio bo takie ma puszki grube:)ja tez cos musze na jesien kupic mu.u mnie zimno okropnie.maly spi sobie bo od5do7niespal a jak zasypial to ja musze wstawac:(((dzis dam mu sliczek sobacze czy zechce zjesc troszke.Igor juz niemiesci sie w gondoli jak wyprostuje nogi to opiera o wozek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co chyba muszę mleko zmienić bo nie możliwe, on zjadł około 4:00 90 ml a teraz wypluwa nie chce jeść i muszę mu wmuszać ale kompletnie nie wiem co mu kupić , myślałam nad hip no nie możliwe, że ma 3,5 miesiąca, wypija 550 ml na dzień mleka a u Was 900 ml coś jest nie halo a widać, że chce ale jak zaczyna je to widać, że nie z chęci tylko z przymusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia a Twój m jest wterynarzem?dobrze pamiętam?nie wiedziałam,ze to taki stresujący zawód:-( współczuję zdarzenia i prawidłowo,ze ochrzanilas m, trudno mi to sobie wyobrazić w wykonaniu mojego m,ale jakby tak sie zachowal to ojjj... Ale Ty w ogóle jesteś dzielna,bo on nawet małego nie prześciela jak pisalas... Nomadic to Ty rzeczywiście masz rzekę pelna mleka aż po same dno:-) hihi mi nic nie kapie i nie mam twardych:-( no ale chyba jest ok mimo to.mamoK to fajna ta Twoja twierdza:-) no ja jakos nie umiem wybrać między przytuleniem sie w nocy do m a spaniem ze Stasiem,chciałabym i to i to a do tego by sie duże lozko przydalo a mamy tylko 140:-( większego nie kupimy,bo nie bylo miejsca nawet na takie 160:-( u nas kupy nie bylo od niedzieli! Ale brzuch nie boli,bąki są,nawet jak czopek wkladalismy wczoraj to noc nie poszło to chyba ok. Madzia jejku nie wiem jak Ci pomoc:-( idz do lekarza kochana,moze są jakies leki,nie wiem... Sama mam Malo wslosow i przerazilam sie tym co napisalas:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Nomadic Kubus jak kazdy chlopiec poprostu lubi cyce :D haha tacy ci cyckowi chlopcy sa mamusiowi jak widac :) Ewinka tak samo ja bym mogla napisac ze jestes taka anty szczepionkowa ze nie czytasz tego co pisze ja mama3chlopcow i inni ktorzy popieraja szczepienia ja mowilam ze nie chce sie wypowiadac na ten temat ale czytam to co wysylasz i nie masz we mnie wroga pewnie zachowalabym sie podobnio gdyby co stalo sie mojemu dziecku Ale co mnie w tym wszystki wkurza dlaczego nikt nie napisze ze MOJE DZIECKO SKALECZYLO SIE NA PODWORKU I DZIEKI SZCZEPIENIU NIE ZACHOROWALO NA TEŻEC czy inne przyklady Osoby zyjace w czasach gdy nie bylo szczepionek zapewne teraz dalyby sie za nie pokroic , a tez dzieci chorowaly tak samo ., mialy drgawki zapalenia pluc oskrzeli etc A teraz NOPem juz jest wszystko : zielona kupa katar kaszel niespokojne dziecko za spokojne dziecko ..brak gaworzena itp Podajac dla dziecka kazdy nowy lek np debridat , zelazo ktore podwalas one moga rowniez wywolac reakcje alergiczna u dziecka czy wstrzas anafilaktyczny kazdy zabieg medyczny kazdy lek nowo podany obarczony jest mozliwoscia powiklan, moja kolezanka dostala wstrzasu po wiekszej dawce wit C i aspirynie lekach ktore 3/4 spoleczenstwa bierze bez jakikolwiek powiklan Tak samo nie byla zrobiona ta morf przed szczepieniem wiec skad wiadomo ze to wina szczepienia? po szczepieniu taki stan moze byc ale przejsciowy , u doroslych ludzi ktorzy maja 1% neutrofili nikt nie bawi sie w leczenie w domu bo zwykle kichniecie mogloby tego czlowieka zabic - Fionek moze sie w tej kwestii wypowiedziec, jak widac u dzieci jest inaczej bo pewnie polozylaby was ta lekarka odrazu do szpitala a nie czekala niewiadomo na co jesli stan jest tak powazny ;/ Dlatego ja nie zwalam wszytskiego na szczepienia bo to nie o to chodzi tylko o postepowanie przed szczepieniem czyli badanie dziecka niestety lekarz nie zobaczy na ladne oczy nierozwinietego ukladu nerwowego czy innych chorob ktore po szczepieniu sie ujawnią , tak samo morfologia u dziecka zazwyczaj ma odchyly i lekarz na to nawet nie patrzy wiec nie wiem czy cos by to dalo Co do qczesniakow mamy w przychodni dzieci rodzone z waga [ponad 600g 2x i 900g i kazde bylo szczepione i nic im nie bylo , wiec mysle ze dziecko ktore jest chore bez wzgledu czy dostanie szczepionke czy nie to predzej czy pozniej zachoruje taki moj wywod zamykam temat i tyle kazda z nas ma swoj rozum my szczepimy Ewinka nie negujemy Cie za to ze chcesz szczepien inaczej lub nie szczepic wolna wola Tylko ja tych przypadkow nie chce czytac bo po co?? jak ktos szuka to znajdzie wszedzie tylko nigdzie nie znajdzie pochwal jakie szczepienia sa dobre bo kazdy pisze tylko o złym A co do sekty pisalam tak bo kojarza mi sie troche te mamy zakrzykujace sie na forach z jechowymi , one maja konkretne odpowiedzi na pytania wyuczone zapytasz czy powiesz cos innego sensownego to nie umieja odpowiedziec .. i z tym mi sie skojarzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
MNagda do rodzinnego idz po skierowsanie na tsh i do dermatologa moze sie przejdz w zaleznosci jaki wynik tarczycy bedzie jak zly to endokrynolog Flavia pewnie brzuszek bo jak 40 minut to watpie ze sie wystraszyl czy cos a dawalas juz mu nowe rzeczy wiec moglo sie tak zdarzyc :) dpobrze ze juz jest ok Esmia a jakie mleczko dajesz . wiesz co tu trzebva isc go zwazuy i zobaczyc czy przybiera dobrze bo jesli tak to moze nie ma sensu zmiana tego mleka ile razy juz zmienialas chyba duzo? moja widzisz nie porownasz bo w nocy budzila sie 1,50-5,30 -8,30 i zjadla juz 445ml l mleka i teraz spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Oczekujca pisala ze Igorek tez zjada 60-90ml a zobacz jaki chlop ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałam z przyjaciólką i powiedziała to samo co Ty asik, żeby nie zmianiać mleka tylko przez noc się najadł i teraz może nie chce przetrzymać jego i sam zje , że może On tyle potrzebuje :) za tydzień idę na szczepienie to zobaczymy jak przybierze ewentualnie dzisiaj M zważy jego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Mamo 3 nigdy nie mialam problemow z tarczyca myslisz ze od tego? Teraz w aptekach same mlode kazda to samo skrzyp brac i tyle... tyle to ja sama wiem... wyciagam wlosy garściami. Juz sie nawet nie czesze, rano tylko zwiaze i do wieczora nie chce widziec moich wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam okres mój terazniejszy cykl 29d, ciekawe jaki bedzie nastepny i kiedy się unormuje. w końcu zjadał śniadanie, wczoraj z tego strachu o małego prawie nic nie jadłam. dziś rano obudził się z kaszlem, nie wiem czy przeziębiony czy gardło sobie zdarł od tego wczorajszego krzyku. ewinka- nie, ale to chodzi o jego drugą prace. on pracuje od rana do wieczora i tylko nerwy i nerwy. magda a słyszalas o takim szamponie derma cos tam chyba nie pamietam nazwy. popytaj w aptece. asik tez tak pomyslałam przedwczoraj dostał tą marchew z jabłkiem. u nas nie ma kupy juz chyba 4dzień, boze zarżnął go brzuszek ale naprawde to było straszne. Dziś zmieniamy butelkę na wieksza z większym przepływem i ogólnie chce nową do mleka bo ta już smierdzi mimo że myje wyparzam. i kupuje dziś żel na dziąsełka bo widac ze coś tam sie dzieje gryzie wszystko szoruje po dziąsłach, moze dlatego slabiej spi. chodz dziś spał super, pobudka o 2 mleko i do 6. Teraz jeszcze tez spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze* nie boże i zjadłam* nie zjadał szybko pisze MamoK ciezko mi cię doczytac ten słownik tak ci zmienia wyrazy że nie kumam. piszesz z tel? ja mam juz 4 lata swój tel i nie ma w nim neta a szkoda. chcialabym zmieiac ale nie mam umowy i nie chce na umowe, a za darmo nikt mi nie da. Dzis u nas zimno wiatr, mam nadzieje ze nie bedzie padac bo rozwiesilam pranie. Mały zasikał posciel swoją i kołderkę. kupilismy w biedronce 3 te domki mamy 370 szt pampersów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam na poczcie. leoś fajny fryz heh, mój tez tak sklada rączki. ja mowie ze składa rączki jak Marysia:D początek nie widac że po ciązy:). ja pamiętam jaki ty miałas mały brzuszek, mój w porównaniu to gigant był. I gigant z niego wyskoczył heh piszecie o tych szczepieniach ja to nie wiem co myślec o tym, i chce szczepic i się boje. Ale szczepimy tylko na podstawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia wez sobie w mixie na 2 lata teraz sa nieduzo sie placi to samo pewnie co doladowujesz sama :) To moze przez tą kupe jak juz mu podajesza te jedzonka moze daj mu pare lyzek soku z jabka moze ruszy Mamokubusia i slownik ahha ja nie zapomne jak "Michas siedzial w krzaczku" :) Magda te skrzypuy to nic nie daja trzeba ****ardzo dlugo lykac pedz do lekarza zrob tsh tarczyca po ciazy wariuje i wez skierowanie do endokrynologa aczkolwiek kolejki zabojcze ja bym poszla prywatnie szybko bo to naprawde moze byc od tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziec wam ile ja kasy zużywam na tel miesięcznie 15zł max 20 zł, tylko się nie śmiejcie. Ja nigdzie nie dzownie czasem do pracy i do mamy to kilka zł. M do mnie ma darmowe wiec to on dzwoni i mam pakiet sms za 6zł i tyle. asik ale najlepiej ze świeżego jabłka nie? starkuje i wycisnę pół łyżeczki. kupnego nie chce dawac. tylko zastanawia mnie że on nie kopał nogami, zawsze jak brzuszek boli to rzuca i kopie nózkami a on nic takiego nie robił tylko płakal i plakal, smoka nawet nie chciał ani mleka, nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
starkuj wycisnij moja mama tak robila i to samo z marchewka i teraz powiedziala ze zazdrosci mi ze sa juz gotowe soczki i sloiczki haha :D ja kupilam soczek ale nie wiem wlasnie jak z tym cukrem kurde ale w sumie w jablkach tez jest masa cukru bede go rozrabiac z wodą [porpostu , moja mama ma sokownik i mozna zrobic soki ze wszytski owocow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda wysłałam ci zapr. mamy zapr na imprezę za 3tyg ale nie idziemy, bo nie chce malego zostawiac na wieczór i ogólnie nie chcemy isc. czemu nikogo nie ma?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zapamiętalam zdanie mamyK na temat sąsiadki co ma widok z okna na jezioro a nie ma dzieci. Ja też tak czasem myślę jak ty mamoK, dopiero dziecko daje taką radosc jakiej nie da żaden dom żaden samochod ani nic. Jak byłam panną to też mnie cieszyły jakies błachostki a teraz priorytety się zmieniły i sobie myśle ze tamte rzeczy to były bzdury. Nie neguje ze ktoś sie cieszy z mieszkania czy czegos tam bo sama się ciesze, ale jednak dziecko własne to jest największe szczęscie i skarb A teraz przyziemne rzeczy: mój K ma płaską glówkę z tyłu jednak. czuje palcami i troche widac też z boku, nie mocno ale ma. Ja nie chcę żeby mial płaską:( Kładę na boku ale w nocy on się przekręci i ja nawet nie widzę. W dzień spac kładę do wozka na bok i za plecy wałek wkładam i tak spi, moze sie wyrówna. A ja sobie sprawdzałam i tez mam troche płaską z tyłu głowe. moja mama mówi że nie mozliwe bo miałam równiutką główkę a jednak mam płaską i czuje wyraznie. tylko że ja dziewczyna włosy dlugie skręcę koka to nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Flavia to mało wydajesz! ja około 50zł czasami dokupuje paiety internetowe hehe 15złx 2,3 lub nawet 4:) a za neta w laptopie płace 25 więc nieekonomicznie mi to wychodzi, czekam na zakończenie umowy i chce wi-fi do telefonu i tableta:) zaoszczędze na pakietach. Esmi może Kubuś tyle potrzebuje faktycznie? W porównaniu z moim to faktycznie malutko ale u mnie się nie policzy bo on non stop na cycu Asik heh no tak faceci lubią cycki:) Ewinka no tak,gdyby nie wkladki w nocy budziłabym sie cała zalana a pomyśleć,ze byłam o krok od przestania karmienia bo mi nawmawiali,że mały sie nie najada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia uwazaj z ta plaska glowa ja widzialam i wcale nie jest plaska jego glowka w porownaniu do mojej Milenki :D uwazaj bo mozna sfiksowac na tym punkcie tak jak ja to zrobilam i Samba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia ja mam 40zl ale czasami czesciej musze doladowac niz raz w mc hehe ;p za neta w domu placimy 56 zl i za telewizje cos tak samo :D bo musze miec tez neta na laptopie w kom bym nie zrobila wszystkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok będę pisac sama ze sobą narazie, bo zaraz K się obudzi, najwyzej pózniej która chce to odpisze. jak spr tą stulejkę? m chce żebym poszła po tabletki do gina a mi się srednio chce, a moze cos innego, plastry używała któraś ? ja szczerze mówiac to najbardziej wierzę gumkom, przez tyle lat używalismy i było ok bo widac czy pękla czy nie, a tabletkom musisz slepo wierzec, a to mama3 wpadla przy tabl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia co do antykoncepcji mam zdanie takie jak ty :) haha masz wolne a tu kafe pusta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za neta w lap płacę 70zł uwazam że to dużo ale mam neostrade stacjon, bo inne nie mają zasięgu u nas. asik teraz chyba jest mocniej niz na zdjęciach, ja to czuje ręką ze płaska. co do sfiksowania to ja juz od początku na to patrze i mam fisia, bo synek szwagierki ma okropnie płaską az wklęsłą główkę za uchem, on miał napięcie i mu główka leciala. wiecie co ja czasem tu nie chce pisac pewnych rzeczy, bo boje się ze ktos ze znajomych przeczyta i pózniej będą jakies pretensje ze cos tam pisze o kimś. moja rodzina bliska wie ze piszę na forum a znajomi nie ale jak ktos cały czas czyta to łatwo dojsc. Nie macie takich myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, tarczyca po ciazy wariuje, Asik Ci napisala to samo. Moj ginekolog, jak go odwiedzam w czasie pobytu w Polsce, po kazdej ciazy zlecal badanie krwi i usg tarczycy. Dalam Leosiowi cyca z rana, zlapal lewego w raczki (jego ulubiony :-D ) i tak do niego gadal, ze myslalam, ze sie posikam ze smiechu. Moja mama stwierdzila, ze sie zegnal :-D Flavia, no na mnie zadna antykoncepcja nie dziala, dlatego moj m idzie na wazektomie 6 pazdziernika. Inaczej nie pozwole mu sie dotknac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Flavia mam takie mysli dlatego mowilam o tym forum co na pocxzcie bo tez sie tego obawiam jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie asik, jeszcze teraz strona nie przeskakuje. ale pisze co mam na mysli teraz, pózniej K się obudzi to chce się z nim pobawic a nie pisac więc piszę teraz a pózniej w miedzy czasie tylko czytam. mój mąz się zmuntowal przeciwko gumkom i mówi ze to opakowanie ktore teraz kupił to jego ostatnie, troche mu się nie dziwię ale boje sie tabl że będę po nich gruba a do tego jeszcze wpadnę, bedzie super. własnie przyszła moja babka ta która krytykowała moje cycki i ogólnie wtrącała się do K więc sie pokłóciłysmy ponad tydzien temu i nie zachodziła bo byla obrażona, a teraz sama przyszła. Stoi patrzy na K jak śpi i płacze, bo ponad tydzien go nie widziala ale sama jest sobie winna, bo nie rozumie że to ja jestem matką i ja decyduje o moim dziecku tylko mnie krytykuje. ja sobie na to nie pozwalam i są kłótnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×