Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaCóreczki

Co gotujecie dzieciom

Polecane posty

Gość MamaCóreczki

Moja córka ma 22 miesiące, chodzi do żłobka odkąd skończyła 15. Jest to prywatna placówka, mamy miejsce z dofinansowaniem, ale jedzenia nie wykupuję, bo jest raz że drogie 14zł/dzień, a dwa że po prostu zwykłe, ciągle to samo. Policzyłam, ile wychodzi jak ja jej gotuję i wyszło sporo sporo taniej, więc to robię sama w domu. Zawsze robię tak, że gotuję w sob/niedzielę duży gar rosołu, żeby mieć bazę na zupy przez cały tydzień. No i w ten sposób pon/wt je rosołek, a na drugie z reguły potrawkę z ziemniakami/kluskami+ogórek kiszony albo coś innego z warzyw. Potem ma pomidorówkę, pieczarkową, brokułową, krupnik.... Czasem barszcz czerwony. Mam mega problem z drugim daniem :/ CIągle albo ziemniaki z kotletem/klopsikami albo makaron z jakimś sosem, kluski śląskie z sosem/mięsem.... :/ mam wrażenie, że ciągle klepię to samo i za moment jej się to znudzi :/ Co gotujecie swoim dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o drugie danie to: - spaghetti - kopytka z sosem - makaron z serem - kotlety mielone - pulpeciki w sosie - makaron z sosem brokułowym (hit) - naleśniki (na słodko lub na słono) - jakaś zapiekanka makaronowa - zapiekanka ziemniaczana - frytki - ryba no jest tego troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak traktujesz ten rosół w niedzielę żeby był zdatny przez cały tydzień do jedzenia? Dzieci w przedszkolu jedzą a córka patrzy i nie je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegundaaaaa
Zawsze robię tak, że gotuję w sob/niedzielę duży gar rosołu, żeby mieć bazę na zupy przez cały tydzień. xxxxxxxxxxxxxxxxx ja p*****leee:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosół dzieli się na części i mrozi - wtedy mamy bazę do innych zup. Myślenie nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko rosół na cały tydzień? jeju to tyle roboty jak się wrzuci mięso i włoszczyznę do garnka? blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegundaaaaa
:D spoko:D to sobie mozesz mrozic:D ja wole świeze zupy robic, to tez nie boli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są sposoby upraszczania sobie życia. No ale jak ktoś ma wiecznie czas wolny to sobie może codziennie wrzucac do garnka włoszczyznę i mięso i gotować rosół. Tylko gdzie tu np oszczędność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mrożę i co w tym złego? konsultuję wszystko z dietetyczką i jaki najbardziej można tak robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy robi jak chce ale z oszczędności jeść nieświeże? a poza tym jaką trzeba mieć dużą zamrażarkę? ja mam normalną z lodówką, a w niej mięso, ryby, mrożone zioła. nie miałabym gdzie tego wsadzić. a dziecku to już tym bardziej się świeże gotuje, nawet codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gambolka ile twoje dziecko waży? W menu widzę same kluchy i makarony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mrożę i dla mnie to normalne. Dobry rosół drobiowy powinien gotować się ok. 4 godzin, wołowy nawet 8 godzin. Jeżeli ktoś nie pracuje, to może sobie na to pozwolić, osoba pracująca - niekoniecznie. I gwarantuję wam, że porządnie zrobiony rosół po rozmrożeniu jest 100 razy lepszy niż zrobiony na szybko i świeży. Autorko, mój syn jest już dużo starszy, więc może niektóre rzeczy są jeszcze "za dorosłe" na twoje dziecko, ale ja robię jeszcze: - mielone, pyszne jest z indyka, ale wołowo-wieprzowe również - pieczeń z piersi indyka lub schabową - kotlety schabowe lub z piersi indyka/kurczaka - kurczak w sosie pomidorowym - spaghetti - risotto z papryką (to uwielbia) - kasza gryczana lub jęczmienna z warzywami - makaron ze szpinakiem Możesz też zrobić gęste zupy jarzynowe z klopsikami jako jedno danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×