Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile daja chrzestni w kopercie na slub

Polecane posty

Gość gość

Bardzo prosze o odpowiedz ile daja teraz chrzestni w kopercie MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż od chrzestnej dostał chyba 1500zł, ja od chrzestnej 1200zł a od chrzestnego 1000zł (ale nie był na ślubie bo miał komunie wnuczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj chrzestny kupil nam mieszkanie na spole z chrzestna męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak chrzestny z Niemiec da 500€ to chyba nam d..y nie obrobia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy, jak wszystko;) jak nie masz to nie dasz, proste. moj chrzestny podarowal nam 3 tys ( stac go, zeby zaraz nie bylo) moje chrzestna dala 1 tys, a ma nie za ciekawa sytuacje, bo tylko jej maz pracuje a chrzestna meza dala 1600 i nie wyslila sie za bardzo oboje ze stala i dobrze platna praca i jeszcze nocowala w hotelu na nasz koszt 2 doby, chociaz niemal pod restauracja mieszka jej matka, a ona sama mieszka 40 km dalej i byl wynajety kierowca, ktory mogl ja odwiezc. ( no coz, najwyrazniej nie zasluzylismy:P). nie mam do niej pretensji o prezent, dala tylko ile chciala, ale z tym noclegiem to przesadzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zlaezy od statusu,jedni dadza wiece a inni mniej. Ogolnie to sie slyszy ze tak w granicach 1000-2000 tys My bylismy w tym przedziale,ale moi chrzestni juz nie zyja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec chyba te 500 € bedzie ok. musimy przeciez tez dojchac i zaplacic hotel, po nikt nie wspomnial, ze cos rezerwuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to milo ze strony mlodych bo uwazam ze ich zasranym oboweiazkiem jest choc powiadomic ze kazdy ma sobie szukac noclegu na wlasna reke. Mi nawet przez mysl nie przeszlo,by nie zorganizowac noclegu dla gosci z daleka,gdy robilismy wesele....no tak ale teraz taki modny trend ala luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja chrzestna dala mi 3 tysiece, chrzestny natomiast tylko 100. Chrzestny meza 1000 zl, chrzestna sztucce wcale nie najlepszej jakosci warte 200 zl w markecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja chrzestana dała 5 tys,jest osobą obcą ale mamy cały czas dobry kontakt i nazywam ją ciocią,natomiast chrzestny to brat mojej mamy i dał 500zł a był z żoną i 4 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja - 2 tys. chrzestny, chrzestnej nie mam (nie żyje) mąż - chrzestny - 1 tys. , chrzestna nawet nie wiem muszę męża zapytać, ale pewnie nie będzie wiedział nam najwięcej dała moja ukochana babcia - ponad 4 tys, bo na inne rzeczy też mi dawała (szczegółów nie pamiętam), siostra mi dała 1 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam, ze 500 € wystarczy, tym bardziej, ze wczesniej nie utrzymywali z nami kontaktu a sami sa chrzestnymi dla mojej corki i chociaz ona kiedys chciala poznac swojego chrzestnego on sie do tego nie palil. Teraz mam takie wrazenie, ze zapraszaja nas tylko ze wzgledu na kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od moich nie dostałam nawet życzeń :P Nie było żadnych konfliktów w rodzinie, po prostu mnie olewali już od długiego czasu, po komunii ich nie widziałam, a niby bliska rodzina. Za to np. dziadkowie szarpnęli się i dali 2 tys- wiem bo sami się głośno chwalili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia od 500euro Po tym ostatnim wpisie to tez teraz mam wrazenie ze jestescie zaproszeni dla kasy i w takim wypadku dala bym mniej i to bez wyrzutow sumienia,ale wybór nalezy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytajac i powoli wglebiajac sie w temat prezentow nabieram przekonania, ze chyba damy sobie spokoj z tym weselem.Maz zaprosil chrzesniaka na facebook do listy znajomych a on go olal. Nie chce miec z nami blizszego kontaktu ( od tyg. nie potwierdzil znajomosci), wiec chodzi tylko o kase-tak jak podejrzewalam. zalosne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale sie nie dziwie,tu juz nie chodzi o tego facebook'a,ale oprocz tych 500ojro musicie liczyc sie z kosztami podrozy+nocleg....skoro oni maja olewke to tez wlaczcie olewke......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my daliśmy 2 tys + obraz za 200 zł, ktory chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My dostaliśmy od jednych chrzestnych 3 i pół tysiąca plus piękny obraz świętej rodziny a drudzy od strony męża nawet nie przyjechali bo nie było ich stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze ktos od chrzestnych dostal jakis fajny prezent? Zastanawiam sie , ze niektorzy pisza , ze dostali od chrzestnych kupe szmalu, a jak my przyjezdzamy do Polski w odwiedziny to znajomi placza , ze bieda, malo zarabiaja , wszyscy rowno w granicach 800 zl, a na wesela do koperty, jak wynika z waszych wypowiedzi daja tysiace. jak to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie dostal od chrzestnych fajnego prezentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja chrzestna dala 1500, chrzestna meza 1000 a chrzestny 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lksks
2 zl badz kupon z groupona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaliśmy od chrzestnych po 1500-2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierniczę jakie sumy I to często dla obcych ludzi bo chrzestni to przecież nie zawsze rodzina Dobrze że odmówiłam bycia chrzestną I to jeszcze jak tu niektórzy piszą że dostali "tylko...." i tu suma Masakra A potem durne tematy typu - Dlaczego ludzie nie chodzą na wesela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja chrzestna 1000zł (przyszła z mężem), chrzestny 2500zł (przyszedł z żoną) chrzestny męża 2000zł (stary kawaler), chrzestna męża 2000zł (wdowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wreszcie się ci chrzestni na coś przydali, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam od chrzestnej 2500 (plus prezenty od jej niepracujących dzieci - łącznie 500 zł), od chrzestnego 1000, mąż od chrzestnej 1000 i prezent - komplet sztućców a od chrzestnego 2000 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi musze jakos wymigac sie od przyjazdu na wesele, bo dla mnie wydanie na jeden wieczor 500 € to kupa szmalu, chociaz mieszkam w Niemczech. Sadze , ze oczekiwania MP co do grubosci naszej koperty beda duzo wyzsze, poniewaz przyjedziemy przeciez z Niemiec!! Nikogo nie interesuje , ze musimy dojechac na wesele ok. 1000 km i do tego chociaz na 3 noce wynajac hotel. Tutaj jak dalam 200 € na wesele , to MP jeszcze dlugo dziekowala, bo od nikogo tyle kasy nie dostali. W Niemczech malo kto daje koperty, a jezeli juz , to 50-100 €, wiekszosc stawia na prezenty. MP duzo wczesniej przed slubem zawiadamia swoich gosci, ze w okreslonym sklepie jest wystawiony od nich stol z lista prezentow i chetni z tej listy w dokonuja zakupow. Ceny wystawionych rzeczy sa rozne, czasami juz od kilku € , wiec kazdy znajdzie cos dla siebie. Jezeli cos duzo kosztuje, to wtedy na ta rzecz sklada sie kilka osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×