Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adgam92

Wynik HCG

Polecane posty

Gość adgam92

HCG total ilościowo HCG 3,2 mUI/ml Ciąża: 0,2-1 tydzień: 5-50 1-2 tydzień: 50-500 2-3 tydzień: 100-5000 3-4 tydzień: 500-10000 4-5 tydzień: 1000-50000 5-6 tydzień: 10000-100000 6-8 tydzień: 15000-200000 2-3 miesiąc: 10000-100000 Kobiety niebędące w ciąży: <10 Mężczyźni: <10 i czym sie różni beta hcg od total HCG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hcg-gonadotropina kosmowkowa Bhcg-podjednostka beta gonadotropiny kosmowkowej. Jak sama nazwa mowi :total czyli calkowita. Beta to tak jakby frakcja,czesc. W zaleznosci od metody stosowanej w lab. Oznacza sie beta lub total. Obie sluza do stwierdzania ciazy,jednak total sluzy tez do szerszej doagnostyki. Poziom 3,2 wskazuje na brak ciazy lub za szybko wykonany test i mozna powtorzyc np.po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Test za szybko raczej wykonany nie jest. Ponieważ okres powinnam mieć 02.09 .Przed chwilą uzyskałam wiadomość od rzekomego ginekologa,do którego napisałam z tym samym pytaniem,i napisał mi że najprawdopodobniej jestem w ciąży,Więc czegoś tu nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś tak głupia że nie umiesz czytać ze zrozumieniem?! Sama napisałaś, że ciąża jest od 5 a ty masz 3.2. ...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Doskonale zdaje sobie sprawę z tego,że jestem głupia,ale doszukiwałam się różnych rzeczy,myślałam nawet że może to są jakieś inne jednostki. Jak wytłumaczysz mi fakt,że GINEKOLOG dosłownie 5 minut temu stwierdził,że 'najprawdopodbniej jest pani w ciąży'. WIęc albo to ja jestem jakaś nienormalna,albo nawet lekarz nie potrafi zinerpretować wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tak jak ci pisalam,mozna podejrzewac ze twst.jest za szybko wykonany. To ze mialas okres 2.09 nie oznacza,ze wtedy rzeczywiscie mial byc. Mogla sie przesunac owulacja o bardzo duzo.i wtedy jestes przed terminem okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Bez sensu napisałam. Miałam stosunek 29.07, czyli to już ponad 1,5 temu. Po jakim czasie ginekolog byłby w stanie po zwykłym badaniu i usg dopochwowym wykryć w moim przypadku ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przy usg dopochwowym już teraz by stwierdził, ale patrząc na wynik hcg to ciąży brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jakiskonowal a nie lekarz na 100 %nie jesteś w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jesteś w żadnej ciąży, po takim czasie beta była by bardzo wysoka, a nie 3 z kawałkiem- taki wynik to moze być jakis tydzień po zapłodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po takim czasie beta byłaby wysoka a badanie usg i ręczne wykazałoby ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedys mialam 4 i nie bylam w ciazy, moze zarodek byl ale sie nie zagniezdzil, dlatego taki wynik, kazdej kobiecie sie taki zdazy raz w zyciu, ze doszlo do samoporonienia nie jestes w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Co lepsze,być może wyda sie to komiczne, co zresztą sama twierdzę, dokładnie 5 tygodni po współżyciu byłam u ginekologa, robił mi zarówno zwykłe badanie jak i usg dopochwowe, a tydzień temu miałąm zlecone badanie jamy brzusznej gdzie również miałam badane tamte okolice,i żadnych zmian podobno nie było widać,fakt faktem robił to zwykły lekarz ale nie ginekolog,więc sądzę że po takim czasie już byłoby coś widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Poza tym, myślę że odczyt wyniku nie jest skomplikowany,po których wynika że w ciąży nie jestem. Tylko wciąż nie rozumiem skąd lekarz z forum wział inf na temat tego że najprawdopodbniej ta ciąża jest... A jaki właściwie jest przedział HCG dla normalnej,przeciętnej kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedziałas temu lekarzowi ile minęło czasu od stosunku? hcg dla przeciętniej kobiety wynosi od 0-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
To był jakiś zwykły lekarz na forum. wspomniałam o tym w kolejnym poście, to jedyne co mi odpowiedział to to,że lekarze nie posługują się normami,i że dalej nie ma sensu tłumaczyć w momencie kiedy zapytałam w jaki sposób on to zinterpretował. Wizytę mam dopiero za tydzień,dlatego sądziłam że forum chociaz trochę mi rozjaśni sytuacje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to ci przeciez każdy tu pisze, że w ciaży nie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normy to normy . Przy wyniku patrzy się po normach jakie sa w danym laboratorium. Nie wiem co ten lekarz wymyślił za inne normy. NIE MA SZANS żeby to była ciąża uwzględniając że stosunek był 29.07. Wszystko jest moim zdaniem jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego wogle robilas bete skoro juz tyle minelo od stosunku i mialas badania ktore by dawno wykryly ciaze ? Nierozumiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ten lekarz nie zna dokladni
Twojego przypadku?ciazy nie ma. Gdybys byla przed terminem okresu to moznaby bylo podejrzewac ciaze. Zadnego wyniku nie mozna interpretowac bez norm. Normy sa po to by bylo jakies odniesienie. Nie bez powodu je wymyslono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
Ponieważ moje objawy można przypisać do objawów kobiet w ciąży, od ponad miesiąca próbuje dowiedziec sie co mi dolega,dla pewnosci zrobilam hcg.poniewaz jak mowilam,do wizyty u ginekologa mam jeszcze tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam92
owszem , nie zna, to fakt. jedynie opisalam mu sytuacje,ale przedtem jego diagnoza byla ciaza po zinterpretowaniu mojego wyniku. stad tez zastanawialam sie czy to przypadkiem np nie sa jakies rozne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A 0-5,8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O wynik testu.. Bhcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik był jaki konkretnie bo przedział podałaś? 0-5,8 to brak ciąży w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5.8 = 71,2 3 tyd 9,5 = 750,0 4 tyd 217,0=7138,0 5tyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
<0,100 mIU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×