Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Różnice między liceum a studiami

Polecane posty

Gość gość

Czym różni się nauka w szkole i na uniwersytecie? Czego w ogóle się spodziewać na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2333333
zależy od studiów. Są kierunki na których masz dużo lub mało zajęć, są takie gdzie musisz się dużo uczyć , ale też takie gdzie dostajesz dyplom prawie za darmo... Ale tak ogólnie mówiąc to studia wymagają więcej wkładu własnego , systematyczności. W liceum wymuszają na tobie regularną naukę bo co chwila są klasówki itd ,a na studiach uczysz się przez cały rok głównie samemu i potem masz z tego egzaminy , kolokwia też są ,ale one nie przygotowują do egzaminu w całości. Liczy się ile sama przerobisz przez ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mi akurat pasuje... A jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie? Idę na studia do miasta, gdzie nikogo nie znam, więc zależy mi na tym, żeby nawiązać jakieś znajomości. ;) Ludzie są dzieleni na jakieś grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy egzamin na studiach jest jak matura w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieleni na kasty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no oczywiście, że są dzieleni. A jak sobie wyobrażasz zajęcia w 100 osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko, dla mnie matura była lajtowa, bo tego co mi było potrzebne uczyłam się systematycznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2333333
tak, przeważnie są grupy na studiach chyba,że jest bardzo mało osób na roku to mogą utworzyć tylko jedną... Z grupą chodzisz na ćwiczenia, na których sprawdzane są nieobecności i czasem cięzko je odrobić. Wykłady na które chodzisz z całym rokiem niby nie są na większości uczelni obowiązkowe ,ale wykładowcy nie patrzą przychylnie na studentów ,którzy na nie nie chodzą. czasem puszczają listę oboceności z takiego wykładu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie sobie nie wyobrażam. :) Nie wiem, ile jest osób na roku, na iluosobowe grupy się ich dzieli itd. Pytam tak orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura2333333
w grupach jest zwykle kilkanaście albo dwadzieścia kilka osób..to też zależy od uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na studiach dziewczyny dawaja za kase w liceum za free po kiblach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×