Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eyeque

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku

Polecane posty

Gość kasiula1234
Hej laseczki :) Dawno się nie odzywałam, bo po prostu czuję się tragicznie...:( mdłości, wymioty, zawroty głowy i okropna migrena sprawiają że nie moge normalnie funkcjonować :( Strasznie się czuję.... mam nadzieje ze już niebawem będzie szło ku lepszemu, jakby nie było jutro kończę 9 tc i zaczynam 10tc...byłam u gin tydz temu i wszystko ok, serducho bije, wszystko jest tak jak być powinno...wzruszyłam się strasznie:) W ogóle teraz byle czym się wzruszam, z byle powodu płaczę i o byle co się kłócę...:P Męża miałam na stanie przez pare dni :) ale wszystko co dobre szybko się kończy i pojechał...a my znowu same aż do świąt...:( nie wiem jak to przeżyje.... --- ale tu się gwarno zrobiło :) witam serdecznie wszystkie nowe dziewczyny :) --- ja chodzę prywatnie do gin...ale powiem wam szczerze że u nas ginekologów jest sporo, ale mało konkretne osoby...ceny jak na Batorym bo wizyta kosztuje 100-150 zł za mierną opiekę...jeśli chodzi o NFZ to też lipa, bo wtedy usg jest 3 razy w ciągu całej ciąży, a tego sobie nie wyobrażam w ogóle... Moja pani ginekolog jest cudowną osobą, bardzo konkretną, dokładną, pilnuje wszystkiego....cały czas jeździ na kongresy, konsylia, szkolenia, więc jest na bieżąco ze wszystkim w temacie. Wizyta u niej sprawia że czuję się bezpiecznie, bo wiem że skoro tak mówi, to znaczy że tak jest....pierwsza ciąża była straszna - zagrożona z każdej możliwej strony...na szczęście trafiłam na tego gin i wszystko skończyło się szczęśliwie, ufam jej bardzo...i bierze za wizytę 80 zł...ciężko się dostać, ale chodzę do niej już tyle lat, że znalazło się dla mnie miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę od ponad 7 lat do jednego i tego samego ginekologa, który na NFZ przyjmuje 2 razy w tygodniu w przychodni 'u rodziców'. Tak więc całą pierwszą ciążę chodziłam do Niego, potem też no i nadal chodzę, tyle, że teraz dojeżdżam ponad 30 km. :) On przyjmuje także prywatnie - jest ordynatorem w prywatnej klinice, tak więc jeżeli zachciało mi się dodatkowego usg, to umawiałam się prywatnie - za 150 zł. Ech ja już nie pamiętam swojej pierwszej ciąży..pamiętam, że męczyły mnie straszne mdłości..wieczorami. Jak tylko położyłam się do łóżka, to mnie brało, ale nigdy nie wymiotowałam. Dużo leżałam ze względu na tyłozgięcie macicy, a także byłam na podtrzymaniu, bo jakoś około 10 tygodnia (był to Sylwester dokładnie) zaczęłam krwawić. Na szczęście wszystko poszło ok, potem przyjmowałam jeszcze relanium, ale córa miała 10/10. :) Ja już bym też chciała.. Wczoraj w końcu udało nam się zamknąć drzwi do sypialni jak młoda zasnęła, a ja prawie modlę się, by ten jeden raz wystarczył. :/ Może dziś mojego P. też namówię, to już zwiększy szanse! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
Faktycznie gwarno się zrobiło! Witajcie dziewczyny . No i byłam u tego lekarza .Podejrzewa raczej niedobór żelaza. Dał skierowanie na Fe i morfologię, ale na tarczycę też sobie zrobię przy okazji za drobną opłatą. Także jutro ja i córa idziemy się kłóć . Czytałam że niedobór żelaza też utrudnia zajście w ciążę . Mam nadzieję ,że będzie to tylko to i uda mi się zajść w upragnioną ciąże do końca roku :) Kasiula - a ja myślałam ,że to już jakiś 15 tydzień ;D Wydaje mi się jakby cię u nas tyyyyyle nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
Daisy czasami wystarczy raz a porządnie :P więc trzymam kciuki !!! Ja już traciłam nadzieje, ale się w końcu udało, mimo że męża mam daleko...widzę że u nas podobnie będzie - 7-dmio letnia różnica między dzieciakami :) Uda się zobaczysz !!! 150 zł za wizytę to dla mnie za dużo, moja jak już pisałam bierze 80 zł i usg + badanie "ręczne" mam co wizytę, jestem spokojniejsza :) Kurdę znowu zaczyna mnie głowa boleć, masakra...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
gościówa heheh :) dobre...chciałabym żeby to był już 15 tydz, może w końcu bym się lepiej czuła :P ale jak to się mówi "cierp ciało jak żeś chciało" :P wszystko wytrzymam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
No kasiula mnie też głowa boli od 2 tygodni niemiłosiernie aż płakać się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny a mi sie juz marzy zeby miec mdlosci sennosc wzruszenia na byle co i inne nieprzyjemne objawy podczas ciazy.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaga24
Agnes ja mam to samo :) mogę nawet codziennie wymiotować, leżeć 9 miesięcy w łóżku, byle by tylko się udało! :D Moja koleżanka jest w 16tc i non stop marudzi, że tylko ma mdłości, mało co może jeść, bo dużo produktów wywołują u niej mdłości, źle się czuje itd. ale ja mogę się męczyć. Jak chce się mieć dziecko to trzeba przecierpieć trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziewczyny, powiem Wam, że mnie to głowa boli namiętnie i systematycznie..od kilku lat, ale jakoś to bagatelizuję. Czasem się zastanawiam czy to nie od tabletek, podobnie z moją wagą..z laski zamieniłam się w nielaskę..15 kg w pół roku! Obecnie przy wzroście 171cm ważę 67 kg. Ja jutro jadę do Teściowej do przychodni na badanie krwi, mam okropny cholesterol ponad 300 już od kilku miesięcy, muszę sprawdzić co i jak i coś z tym zrobić! Może to od tego przytycia..a wcale się nie obżeram, nie jem słodyczy. Tylko czy będąc w ciąży ewentualnie, będę mogła spokojnie brać leki? Ech. Postanowiłam też, że zrobię badania dna hpv, bo leczyłam RSM, mam hpv, ale nieonkogenne, przyjęłam 3 szczepienia (w sierpniu br. ostatnie), chciałabym jednak być spokojna. Ja już będę uciekać, bo P. już dzwonił, że jedzie z pracy, więc idę się doprowadzić do porządku, potem córę wcześniej spać już przed 20 bo jutro wycieczka i sru w bety, mam nadzieję, że podoła, tak dzień po dniu.. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie Agaaata. mam wielka nadzieje ze w nastepnym cyklu u mnie sie uda. :-). oczywiscie wszystkim starajacym tez zycze zajscia w nastepnym cyklu.:-):-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się Dziewczyny:-) joanne84 i jak było u babci i teściowej? . agnes i jak tam po rehabilitacji? . Betka85 a kiedy masz dostac @? nie płacz i nie poddawaj się:-) . DaisyDotHoney ciągnij emka do łóżka jak najwięcej:-D . kasiula oj bidulko. Niech te dolegliwości miną jak najszybciej:-) ajak tam brzuszek widac już cos? wiem, ze to wczesnie, ale ja już na tym etapie miałam problemy z dopięciem się:-D co do męża, to trochę Go nie będzie..ale chociaż na Święta przyjedzie na dłużej? . gościówa moze lekarz ma rację? lepiej żeby to był tylko niedobór żelaza niż problemy z tarczycą:-) . Co do tabletek anty to Ja odstawiłam tabletki jakies 2 miesiące temu i też myślałam, ze szybko zafasolkuję...pierwszy cykl nieudany, ale moze teraz się uda:-) . Co do książek to ja jestem istny mól książkowy...dla mnie TV moze nie istniec, ale dobra książak musi:-) teraz jestem w trakcie ciekawej i jak tylko mam chwilę to po Nią siegam...nawet jak stoję przy garach to podczytuję:-p . Ja tutaj chodzę do gina na kasę, ale tutaj to jest inna bajka. W PL chodziłam całą ciąże prywatnie i też płaciłam słono, bo za wizytę wraz z USG płaciłam 160 zł,a to było 4 lata temu. Wizyty też miała często, praktycznie co 2 tydonie max co miesiąc. Ale nie żałuję tej kasy, bo bardzo dużo zawdzęczam temu lekarzowi, to dzięki Niemu Alusiek jest z Nami:-) Gdyby przyjmował państwowo to pewnie bym chociał,a le On miał tylko prywatną praktykę, a jako ginekolog był ordynatorem w szpitalu, ale tylko na ginekologii i patologii ciąży do 5 mc. . Witam Wszystkie nowe Dziewczyny i życzę powodzenia:-) . My tez chcemy sobie z emiek niebawem kupic ale WII, zeby się posportowac trochę i posmiac. Swego czasu Mój chłop też był zapalonym graczem, ale od kiedy Aluś się urodził to i czasu brak, a i szkoda na takie rzeczy, bo zawsze jest cos innego, albo ciekawszego do zrobienia, a i sen człowiek sobie bardziej ceni:-D . Ale Wam fajnie dzieci spią dziewczyny..aż zazdroszczę:-( Mój Aleks o 6 rano jest fit i gotowy do zabawy. Fakt, ze chodzi wczesnie spac, ale rano budzik nam niepotrzebny bo nie ma szans zaspac:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W temacie mody i urody, uczuć i seksu oraz innych ważnych kwestii wypowiedz się, oraz sprawdź co myślą inni na Podane.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj sorki mialo byc Agaa:-). Deisy strasznie dziwne badania chcesz zrobic. pierwszy raz o niektorych slysze. a cholesterol to naprawde masz wysoki. i wydaje mi sie ze wcale "gruba" nie jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Agita dzisiaj lajtowo w sumie. mam elektrowstrzasy i lasery po 15minut i na koncu gimnastyke(jej obawiam sie najbardziej). bo z dnia na dzien bedzie trzeba wiecej i mocniej cwiczyc a kolano jeszcze boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
Dziewczyny, wszystkie się doczekacie tych " cudownych" objawów :) wierzę w to mocno i zarażać Was bedę systematycznie :P ja to wszystko jestem w stanie znieść, tylko męczą mnie trochę te migreny, bo nigdy w życiu mnie tak głowa nie bolała, a nie mogę wziąć żadnej tabletki :( poza tym sama z córką jestem i nawet jakbym chciała zakopać się w ciemnym pokoju pod kocem to nie mogę, bo wszystko musi funkcjonować jak do tej pory :) pociesza mnie fakt że powinno minąć za parę tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj kasiula to jest niepocieszajace ze nie ma drugiej polowki do pomocy. a gdzie twoj maz wyjezdza na tak dlugo. ( jesli pisalas to sorki ze pyram raz jeszcze ). ja mam nadzieje ze moj nie wyjedzie nigdzie az do swiat zebysmy mogli dzialac po pierwszej dawce lekarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mialam sie was pytac teraz mam okres wydluzony przez zastrzyki ale ciagle bola mnie piersi po bokach. zwlaszcza rano jak wstaje i po dniu jak stanik zdejme. masakra. czy ktoras tak miala albo moze orientuje sie dlaczego? moim zdaniem piersi bola przed okresem tylko i tak mialam zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes1822 Niestety mialam zle wyniki cytologii w zeszlym roku i nadzerke krwawiaca bez przerwy i mi zamrazali szyjke i usuwali. Okazalo sie ze to przez wirusa hpv, ktory prowadzi do raka szyjki macicy. Leczylam, leczylam i wyleczylam to co trzeba, ale wirusa ma sie cale zycie niestety. Chce zrobic badania dna hpv, to bada w kierunku konkretnego typu wirusa, a nawet kilkunastu, w zaleznosci czy chcesz wydac 150 czy ponad 300zl jakos. Pobieraja material z szyjki i badaja, bo cytologia zwykla nic nie wykrywa, konieczna kolposkopia by wykryc hpv. A to dna hpv to dla swietego spokoju, bo majac tego wirusa czesto dochodzi do poronien, a to u mnie swieza sprawa. Robilam cytologie we wrzesniu br i 2 grupa, wiec na spokojnie, ale nie chce potem niemilych niespodzianek i jakos sie przygotowac. Sam wirus hpv nie jest na pewn czyms czym mozna sie chwalic, ale ponad 80% kobiet go nosi, tyle ze u tych ponad 80% przebiega bezobjawowo, nawet sie nie ujawnia. Niestety te niecale 20% w ktorych jestem ja, maja watpliwa przyjemnosc miec z tym do czynienia twarza w twarz. Dziewczyny badajcie sie, w ok. 90% przypadkach raka szyjki macicy mamy do czynienia z tym dziadowskim wirusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy - biedna ty. zeczywiscie spraw nie ciekawa. a o jest zarazliwe? ja mialam cytologie robiona niedawno i wszystko oki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
agita też jestem molem książkowym :) już wcześniej pisałam ,że czytam w każdej wolnej chwili bo uwielbiam, nie wyobrażam sobie dnia bez książki :) a co do brzusia to nic nie widać...czasem jak mam wzdęcie to czuję się jak w 5 m-cu, na co mój mąż mnie wyśmiał i stwierdził że on nawet tego wzdęcia nie widzi. Podobno w drugiej ciąży brzuch widać szybciej...zobaczymy...w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg !!! ciekawe jak teraz będzie, póki co mam 4 kg do przodu, czego nikt nie widzi-chyba w cycki mi poszło. Ja ogólnie przed ciążą miałam niedowagę bo przy wzroście 175cm ważyłam 53 kg:P ---- Daisy nie przesadzaj Twoja waga jest ok...tylko ten cholesterol :( ---- Agnes wiem co czujesz te ćwiczenia najgorsze :( ale to tak ma być niestety, inaczej nie będzie efektów. A co do mojego męża, pracuje za granicą :( jak chodziłam do pracy to czas mi leciał jak szalony, teraz baaardzooo zwolnił, więc do świąt chyba umrę z tęsknoty :( ---- daisy masakra z tym hpv, nawet nie wiedziałam na czym to polega...nie to że nie słyszałam o tym....nie dziwię się że chcesz się przebadać, takich rzeczy trzeba pilnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaga24
Daisy współczuje :( w Twojej sytuacji to regularne badania są jak najbardziej wskazane, nigdy nie będzie ich za dużo. Ja też jestem przeczulona na tym punkcie i badam się regularnie, w sensie cytologia, usg piersi, podstawowe badania ale ważne i to :) trzeba o siebie dbać :) Życzę Ci powodzenia, oby się wszystko ułożyło i żebyś doczekała się dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - masz racje musi byc rehab. zeby kolano bylo sprawne, ale ciezko sie cwiczy jak boli. z drugiej strony musze chodzic bo w domu jakos brak mi checi cwiczyc. tez lubie czytac ksiazki juz wczesniej pisalysmy o tym. teraz jakos zabiedbalam odkad maz wrocil z delegacji. ale jak tylko zajde w ciaze to znowu nadrobie. mam calkiem spora biblioteczke w domu od siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaga24
Agnes a co Ci się stało w kolano? Dlaczego masz rehabilitacje? Chyba nie doczytałam, jeśli już o tym pisałaś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita19883
Deisy...no troszkę tego masz z badaniami i zdrowiem, ale najważniejsze, zeby wszystko dało się w miarę opanowac. Trzymam kciuki za to:-) a tak pozatym to też nie uważam, zebys była gruba;-) . agnes...jak czytam elektrowstrząsy to mi się kojarzy film "piła":-o to boli bardzo? no a gimnastyka napewno nie będzie prosta...pamiętam jak chodziłam na rehabilitację po wyjęciu ręki z gipsu ( miała złamany nadgarstek w dwóch miejscach) samo przekrzywienie ręki sprawiało ból...ale dasz radę:-) A co to jest ta gra moha? . kasiula mnie jakies 2 tygodnie tmeu tak głowa bolała, ze myślałam, ze wyjdę z siebie...koszmarny ból...a nie masz mamy w pobliżu, albo rodzeństwa, zeby Ci troche pomogli jak emka nie ma? . kasiula mój emek mówi, ze jestem "dziwna", bo potrafię przeczytac ksiązke w dzien jak mi podpasuje:-D a ja po prostu jak się wciągnę to koniec...wyobraznia zaczyna działac i nie ma zmiłuj:-D A co do brzucha to nie mów...to skoro ja w I ciązy miałam brzych już pod koniec 2 mc to teraz chyba będzie mi wystawał już jak spóźni mi się okres:-p Ja w ciązy przytyłam równe 20 kg i wyglądałam dosłownie jak pączek w maśle:-p i ciekawi mnie jak będzie przy kolejnej. A Ty faktycznie jestes chudzinka:-) i jeśli poszło Ci w cycki to najlepsze co moze byc:-D a przy tej wadze, to smiało możesz tyc i tak po porodzie spadnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaaaa - mialam strzaskane kolano i rekonstrukcje wiezadla. niby nic takiego ale jednak. bol jest. Agita- mialo byc gra moja. taka przygodowka. juz sie nagralam. pare razy zginelam i juz mam nerwy. a elektrowstrzasy to nic nie boli przykladaja takie dwa czujniki i tyle. nic strasznego. nie torturuja jak w pile hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka000000
czesc.ja wlasnie w tym miesiacu sie staram.moge dolaczyc do was?mam 2 letniego synka i chcemy kolejne obojetnie co bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
agita no właśnie mam to samo z książkami :) co do rodziców, to mieszkają niedaleko, ale są pod 70-tkę, mama już nie na chodzie, a tata nam pomaga jak może, ale tak bardziej żeby nas gdzieś podrzucic, czy zakupy zrobić, chociaż to i tak dużo. Mój tata jak mu wprost nie powiesz to się nie domysli. Nie zapomnę jak miałam wycinane migdały, córka wtedy do żłobka chodziła. Tato odebrał mnie ze szpitala ( ból nieziemski, uszy, szczęka, głową ruszać nie mogłam, a o mówieniu nie wspomnę) tata podrzucił mnie pod żłobek i tam zostawił:P myslałam że padnę...dźwigać nie mogłam, dwa razy szyte gardło bo miałam krwotok i z takim małym dzieckiem musiałam doczołgać się jakoś do domu :P Ale on całe życie się ze mną nie cacka i może dlatego jak rzadko cackam się ze sobą :) wszystko wytrzymam i ze wszystkim muszę sobie dać radę choćby nie wiem co :) A co do wagi to nie byłabym taka pewna czy tym razem po porodzie mi ładnie zejdzie...wtedy byłam młoda i piękna, teraz jestem stateczną panią po 30-stce :P Ale nic nie jest ważne, tylko ten bąbelek w moim brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula1234
malinkaaa pewnie że możesz :) Zapraszamy :) Długo się juz staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×