Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomesa

Czy warto iść na studia

Polecane posty

Gość pomesa

Mam takie pytanie czy warto w dzisiejszych czasach studiować czy lepiej zacząć szukać pracy i dodać do tego jakieś kursy, szkolenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joursa
Oczywiście, że warto studiować!! To zawsze jest inwestycja w siebie i jakieś doświadczenie. Nie dostałam się na uczelnię publiczną i z wielkim bólem poszłam na prywatnie na finanse i rachunkowość w Chorzowskim WSB. I byłam mega zaskoczona pozytywnie! Nie warto się zrażać, czasem jakieś niepowodzenie może zmienić się w przyszłości na korzyść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata Mazur
Witam, Można połączyć naukę i studia. WSB to uczelnie których oferta i organizacja skierowane są przede wszystkim do osób łączących naukę i pracę. Kierunek obrany przez Wyższe Szkoły Bankowe został doceniony nie tylko w rankingach i w opinii pracodawców, ale również przez ponad 35 000 pracujących studentów, którzy co roku zdobywają tu wiedzę i doświadczenia. Wyższe Szkoły Bankowe to uczelnie najchętniej przez nich wybierane . Ponadto do 30 września: 0zł wpisowego (zamiast 395zł) 300zł zniżki w czesnym na I roku studiów W razie pytań służę pomocą, Pozdrawiam Renata Mazur, Wsb Online Expert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza95
Hej, przede mną wybór uczelni, myślałam o kierunku związanym z finansami i oczywiście o połączeniu nauki z jakimiś praktykami albo pracą. Myślę, że w przyszłości warto pomyśleć o Wyższej Szkole Bankowej, skoro zajęcia nie kolidują z pracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem jak wyglądają studia językowe na tej uczelni i czy można np. studiować dwa języki równolegle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ange_
A tam nie ma tylko filologi angielskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studiować jest fajnie, ale jakoś nie jestem już przekonana, że ma to sens. dzisiaj każdy jest magistrem ekonomi, marketingu, zarządzania, nie mówiąc już o całych hordach magistrów filologii, kulturoznawstwa, dziennikarstwa itp. i wszyscy szukają pracy choćby w bierdonce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata Mazur
Witam, Owszem jest filologia angielska. Można wybrać następujące specjalizację: Język Angielski w Biznesie Translatoryka Pozdrawiam, Renata Mazur, Wsb OnlineExpert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może kogoś zainteresuje informacja, że dają teraz trzy stówki zniżki na pierwszym roku i darmowe wpisowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto studiować ale kierunki techniczne poczytaj forum studentów www.pap.edu.pl bo nich najłatwiej znaleźć dobrze płatną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto studiowac wyłacznie na bardzo dobrych uczelniach- czegos sie nauczysz, dobre towarzystwo i latwiej o prace. Studiowanie byle gdzie to strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie warto i tak licza sie tylko znajomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź, może znajdziesz męża. inaczej skonczysz jak reszta nieudacznikow na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem warto, a czasem nie. Ja np. pracuję w sklepie spożywczym jako kasjer-sprzedawca... i wcale na plakietce nie chcieli mi napisać tytułu mgr przed nazwiskiem, który mam od roku... Nie stać mnie na siedzenie w domu, a bez doświadczenia nie przyjmą mnie do lepszej pracy. Tu kółko się zamyka, bo nie mam jak tego doświadczenia zdobyć... Jedno, co mogę w tej kwestii doradzić, to jeżeli zdecydujesz się na studia rób tyle praktyk i staży ile możesz. Nie wybieraj studiów humanistycznych, bo dla nas, humanistów pracy nie ma. Polecam farmację, wszystko co związane z politechniką... Im mniej popularne studia tym lepiej. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz wybrać studia żeby było łatwo i przyjemnie to daruj sobie. Bez sensu jest mieć magistra tylko po to żeby mieć (chyba że chcesz). Poukładaj sobie to jakoś. I nie polecam studiowania rybołówstwa mieszkając na śląsku. Możesz np. pracować w sklepie i studiować logistykę, potem będziesz mieć wykształcenie i wiedzę jak działa sklep. To taki przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony warto studiować bo nasz potencjalny przyszły pracodawca inaczej patrzy na nasz CV, ale z drugiej trzeba wybrać odpowiedni kierunek. Ja zrobiłam licencjat zaocznie i wiem, że na magisterkę już nie pójdę, bo moja praca jest całkiem inna niż mój kierunek studiów. Studiowałam pedagogikę a pracuję jako pracownik biurowy. Na pewno nie wybrałabym nigdy studiów dziennych bo wiem, że to nie dla mnie dlatego studiowałam zaocznie i pracowałam. Trudno jest komuś radzić ale myślę, że dzisiejsze czasy są trudne dla nas młodych, bo masz studia czy ich nie masz to i tak aby mieć dobra pracę to trzeba mieć 'szerokie plecy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pewna szkoła na wysokim poziomie, po której możecie się naprawdę wiele spodziewać, a prowadzą kilka kierunków - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ To szkoła w Warszawie. Sądzę, że poziom wynika m.in. z tego, że nie prowadzą masówki, tylko kilka kierunków, które mają kadrowo i programowo dopracowane. Ogólnie uważam, że studia powinny być dobierane z głową. Idźmy na to, co nas interesuje i w czym widzimy perspektywy. Sam papierek żadnych cudów nam nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galina

Wiele polskich uczelni prowadzi kierunki studiów od lat takie same, zmieniając częściowo zakres przedmiotów. Za mało mamy propozycji kierunków odpowiadających na potrzeby rynku pracy. Nowością są też studia on line, które nie wymagają codziennej obecności na uczelni. Moim zdaniem Polski Uniwersytet Wirtualny w Łodzi na AHE oferuje właśnie studia on line w bardzo ciekawych kierunkach z informatyką włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×