Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszukany załamany

Zwrot kosztów utrzymania dziecka od biologicznego ojca ROGACZ

Polecane posty

Gość oszukany załamany

po 8 latach okazało się że "mój" syn nim nie jest. Zona 9 lat temu puściła się z jakimś fagasem za którego nidawno wyszła za mąż. Przez 6 lat mieszkałem z nią i dzieckiem, utrzymywałem rodzinę, opiekowałem się nim. Przez kolejne 2 lata płaciłem alimenty w kwocie 300 zl miesiecznie na dziecko. Czy moge starac się o zwrot kosztów utrzymania dziecka przez te 8 lat od biologicznego ojca dziecka? Zostł on uznany przed sądem a ja "wykrslony" Prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No raczej!!! Niech oddaje kase frajer!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukany załamany
dawać rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z ciekawości możesz powiedziec jak to się wydało ze to nie jest twoj syn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""" [zgłoś do usunięcia] oszukany załamany po 8 latach okazało się że "mój" syn nim nie jest. Zona 9 lat temu puściła się z jakimś fagasem za którego nidawno wyszła za mąż. Przez 6 lat mieszkałem z nią i dzieckiem, utrzymywałem rodzinę, opiekowałem się nim. Przez kolejne 2 lata płaciłem alimenty w kwocie 300 zl miesiecznie na dziecko. Czy moge starac się o zwrot kosztów utrzymania dziecka przez te 8 lat od biologicznego ojca dziecka? Zostł on uznany przed sądem a ja "wykrslony" Prosze o porady """""" Możesz żonę zaskarżyć i oskarżyć o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy.Innej drogi prawnej nie ma. A następnie o zwrot bezprawnie pobieranych pieniędzy.Od biologicznego ojca możesz żądać ale nie ma do tego podstaw prawnych.Zastanawia mnie też na jakiej zasadzie sąd uznał Ciebie za ojca i zasądził alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż matki jest ojcem automatycznie, przy rozwodzie sąd zasadzil alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSZUKANY ZAŁAMANY
Wtedy gdy dziecko urodziło się byliśmy małżeństwem więc nie miałem podstaw myśleć, że nie jest moje. w 2011 rozwiedliśmy się, ona znalażłą sobie faceta i wzięła z nim ślub. i jeżdzac odwiedzać dzieci do nich do do domu podobieństwo między "moim" synem a nowym mężem byłej żony było tak widoczne że postanowiłem zrobić badania i wyszło, że nie mój. Przyznali się oboje, że podejrzewali, że to jego dziecko ale bali się ujawnić:) A uważam, że to on powinien oddać mi kase, ponieważ 8 lat utzrymywałem jego dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma takiej możliwości prawnej, chyba że się dogadacie polubownie. Możesz zaskarżyć żonę, ale jeżeli nie wiedziała że nie jesteś ojcem a byliście małżeństwem to wątpię czy można egzekwować od niej zwrot kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSZUKANY ZAŁAMANY
Jestem umówiony z prawnikiem na przyszły tydzień i mam nadzieję, ze jednak da coś się z tym zrobić... Chociaż i tak żadna suma nie zrekompensuje mi moich strat moralnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staraj się. Nie powinieneś tego tak zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 81ola
idz do prawnika,pewnie naopowiada ci glupot bo za kazda sprawe on ma kase, w polsce NIGDY nie dostaniesz tych pieniedzy bo nie ma nawet uwarunkowan prawnych ku temu. w mojej rodzinie byl taki przypadek ze facet mial zone,dziecko, wyjezdzal za granice a ona zaszla w ciaze kiedy nawet nie widzial ja z dobre kilka miesiecy bo nie mial czasu,wize by musial zalatwiac. ona urodzila czarne dziecko i co? tez sie staral o zwrot alimentow i ni H. ;) w uzasadnieniu wyroku stwierdzono,ze jezeli ma zone to niech placi bo to co na papierku to ok. nie uwazam bys cokolwiek zdzialal. w polsce sad jest za matka no i nie dziala prawo wstecz. przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukany załamany
81ola a nie wiesz ile wynosi koszt założenia takiej sprawy? bo jak to kosztuje z 1000 to szkoda zachodu bo stracic tysiaka a nie zyskac nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kochasz syna ? biologiczny czy nie ale jednak zajmowałeś się nim przez kilka lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukany załamany
Oczywiście, że kocham, co za głupie pytanie!!! i Co ona ma w ogóle do rzeczy?Ze chciałbym zwrot kosztów za utrzymanie dziecka od biologicznego ojca? To chyba normalne. to on powinien go utrzymywac a nie ja. Dalej widuje sie z dzieckiem, robie mu prezenty ale to nie ja powinienem na niego łożyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikuśś
I co powiedział Ci prawnik? mam podobną sytuację i też zamierzam podać do sądu i fagasa i byłą puszczalska żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem facetów, którzy żenią się z takimi ko\\orvami... ale nie mam na myśli Ciebie tylko tego drugiego z którym spała przez 6 lat w tajemnicy przed Tobą, a on się z ko\\orvą ożenił, szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz cnotko niewydymko a z tobą żaden nie chce się ożenić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×